^
Be the Change!

Набір волонтерів на БУР-2017 стартував!

Вже три роки поспіль благодійна організація “Львівська освітня фундація” та її проект – мандрівний волонтерський табір «Будуємо Україну разом» (БУР) продовжує руйнувати стіни між людьми і відновлювати помешкання тих, хто постраждав під час воєнних дій на Сході України. Наша діяльність покликана допомогти молодим лідерам творити нове громадянське суспільство через освітні, культурні та соціальні заходи. 

 

Впродовж останнього місяця минулого року команда «Будуємо Україну разом» відвідала потенційні міста-учасники проекту у 2017. Ми побували у восьми областях та познайомились з сотнями молодих людей, які горять бажанням змінювати свою країну на краще. Адже головна мета БУР полягає у тому, щоб активізувати молодь по всій Україні навколо принципів взаємодопомоги та відповідальності за себе і свою країну. Плануємо розпочати наші табори вже з 26 березня, тому 1 січня з’явилась анкета, яку ласкаво запрошуємо заповнювати усіх бажаючих, а отже поринути у вирій пригод з крутою молоддю з різних куточків України та світу.

З радістю презентуємо вам міста, у яких наш мандрівний волонтерський табір буде відбуватися протягом весни-осені 2017 року:

Карта міст-учасників БУР-2017

Лисичанськ ( 26.03 – 09.04)  100-тисячне місто на березі ріки Сіверський Донець називають “колискою Донбасу”: перша вугільна шахта, перша штейгерська школа, де навчали гірників. Саме з Лисичанська бере початок металургійна промисловість України. Окрім цього, тут пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського поета Володимира Сосюри.

 

Лисичанськ

 

Рубіжне (09.04 – 23.04) отримало свою назву з козацького поселення, заснованого запорожцями, як застава від набігів татар на рубежі (кордоні) Слобідської України та «Дикого поля». Чудове місто хіміків, оточене хвойними лісами, в околицях якого є кілька красивих озер. До речі, у Рубіжному немає такого свята, як День міста, замість нього тут відзначають День Сім’ї.

 

Рубіжне

 

Першотравенськ (23.04 – 07.05) – одне з наймолодших шахтарських містечок Дніпропетровщини. Мешканці гордо називають місто кращим на Західному Донбасі. За 80 км від Першотравенська знаходиться Солоний Лиман – мальовниче озеро серед лісів, відоме своїми лікувальними властивостями.

 

Першотравенськ

 

Кропивницький (07.05 – 21.05) старовинне місто, яке має багато особливих пам’яток. Серед місць, які варто відвідати –  «Український Діснейленд», так називають міський Дендропарк та фортецю Святої Єлизавети – унікальну земляну споруду, що пам’ятає початок створення міста.

 

kropyvnytskyj

 

Покровськ (21.05 – 04.06) Найголовнішою родзинкою шахтарського містечка є терикони, які можна побачити, проїжджаючи по околицях. Вони нагадують собою справжні гори, але насправді це штучні насипи з порожніх порід. У кінці весни – на початку літа можна насолодитися красою алей, засаджених трояндами (символ Донецької області).

 

Покровськ

 

Авдіївка – (04.06 – 18.06) одне з найстаріших послень Донбасу.  За народним переказом назва пішла від імені козака Авдія — першого поселенця, який прийшов сюди в першій половині XVIII ст. Місцеві мешканці люблять відпочивати на старому піщаному кар’єрі під назвою «Голубі озера», вода якого має небесно-блакитний колір.

 

Авдіївка

 

Світловодськ (18.06 – 02.07) мальовниче нове містечко на узбережжі Кременчуцького водосховища, тому його найкраще відвідувати влітку. Ось коли по-справжньому можна оцінити рівні вулиці, що потопають у зелені, незвичайну свіжість повітря і всю красу, яку дарує літо.  І, звичайно, обов’язково потрібно оглянути гордість Світловодська – споруду ГЕС.

 

Світловодськ

 

Старобільськ (02.07 – 16.07) засноване у 1686 році, першими його жителями були українські козаки. Така поетична назва означає, що тут є на що подивитися. Дуже багато таємниць в собі зберігає Старобільський монастир. Також складно знайти людину, яка не читала б твір або не дивилася фільм «12 стільців», а у Старобільську встановлений пам’ятник головному героєві сатиричного твору Остапу Бендеру. Причиною його створення стала версія, що дія в романі починається в нинішньому Старобільську.

Будівля Катерининської жіночої гімназії у Старобільську

 

Херсон (16.07 – 30.07) не тільки одне з найстаріших міст України, але і одне з наймальовничіших, що розташувалися в гирлі Дніпра. Головними причинами для поїздки в це місто є не тільки його визначні пам’ятки, а й околиці – унікальна природа, маса видовищних пейзажів, серед яких обов’язковий для відвідування – заповідник Асканія-Нова.

 

Набережна у Херсоні

 

Подільськ (30.07 – 13.08) найбільше місто півночі Одеської області між річок Ягорлик і Тилігул. Найцікавішими об’єктами міста можна вважати міський вокзал та залізничну станцію (одна з перших в Україні), а також Подільский краєзнавчий музей. Цікаво, що у 1918 року в Бірзулі (стара назва Подіська) розташовувася штаб Головнокомандувача УНР Симона Петлюри.

 

Фонтан в парку Котовського, Подільськ

 

Бердянськ (13.08 – 27.08) розташований на північному узбережжі Азовського моря. У багатонаціональному Бердянську, який входить до 7 чудес України, є чимало красивих та мальовничих місць. Культурно відпочити можна в п’яти музеях міста, а перлиною міста справедливо вважають Бердянську косу. Вона омивається з двох сторін морем та нагадує величезне зігнуте вудилище довжиною 20 км. Із західної сторони – відкрите море та пляжі, зі східної – інший світ: мілководдя, очерети та острови, солоні озера… 

 

Вид на Бердянський порт

 

Чортків (27.08 – 10.09) розташоване над рікою Серет. Свою “пекельну” назву містечко отримало за легендою, яка розповідає про вертлявого чорта, який тричі хотів перегородити русло ріки, але вода поховала горе-інженера на дні. Пізніше на зелені береги прийшли люди, оселилися в спокійній улоговині і назвали її Чортовою долиною. А місто, що зявилося тут ще пізніше, отримало назву Чортків. Невелике місто найкраще вивчати пішки. Кілька годин вистачить для побіжного знайомства з усіма його цікавинками.

 

Чортків

 

Мукачево (10.09 – 24.09) Назва міста походить від угорського слова «munkás» що значить працьовитий або працівник, оскільки угорці, долаючи карпатські гори, прикладали чимало зусиль, праці. Сучасне Мукачево — охайне, затишне місто на берегах ріки Латориці. Найвідоміша пам’ятка, якою славиться містечко – середньовічна фортеця «Паланок», входить до 7 чудес України. 

 

Замок Паланок

 

 

Коломия (24.09-08.10) одне з найцікавіших, найкрасивіших і найзатишніших міст у Західній Україні. Ходити вулицями міста дуже приємно і цікаво, тому що тут збереглася неабияка кількість цінних зразків австро-угорської архітектури. Але скільки б не було цікавих старовинних будівель у Коломиї, все одно візиткою її є гігантське яйце, під яке замаскований музей «Писанка» 🙂 

 

Музей "Писанка" у Коломиї

 

Ось такі вони, міста, в яких цього року буде працювати наш мандрівний табір. Вони всі дуже різні, але однаково світлі, затишні і з привітними городянами. Долучайтесь до нас, якщо хочете пізнати Україну ближче! До зустрічі!

Благодійники: