^
Be the Change!

Новини


 • Mini-grantes program has started

  Львівська оoсвітня фундація (далі - ЛОФ) оголошує конкурс міні-грантів "Розвиток волонтерського руху на парафіях". Метою конкурсу є підтримка активної молоді, що хоче здійснювати соціальний супровід дітей-сиріт, напівсиріт, дітей у складних життєвих обставинах.

   

  Вимоги до проектної пропозиції

  Проект має бути написаний парафіяльною молоддю, місцевими ГО чи БО  та парохом парафії і може бути реалізований у таких напрямках:

  -  організація дозвілля та освіти дітей цільової групи (навчання, майстер-класи, заходи недільної школи, організація денного табору при парафії для дітей цільової групи);

  -  візити у сиротинці та установи інтернатного типу із навчально-виховними заходами (зустрічі, катехизація, арт-напрям тощо).

   

  Процес

  Парафіяльна молодь, місцева БО чи ГО спільно із парохом (священиком) на парафії визначають напрям діяльності та створюють розклад запланованих заходів. Для отримання міні-гранту спільнота повинна заповнити онлайн аплікаційну форму за посиланням https://goo.gl/forms/g1JRWjdDaNdefxab2

   

  Увага! Перевага надається проектах, в яких статті витрат зосередженні на закупівлі освітніх матеріалів, спорттоварів, канцтоварів, книг тощо

   

  Фінансові рамки проекту

  Максимальна сума міні-гранту - 15 000 грн.

   

  На що варто звернути увагу при розробці проекту?

  - Чи зможе проект тривати після завершення грантових коштів?

  - Чи є він спрямований на освіту, розвиток та соціальний супровід дітей-сиріт, напівсиріт та дітей "вулиці"?

   

  Розклад

  Просимо подавати Ваші аплікаційні форми та проекти до 30 березня 2017 року. До 20 квітня буде оголошено результати конкурсного відбору.

  Проекти-переможці можуть  реалізовуватись протягом травня-листопада 2017 року.

   

  Як звітувати?

  Описовий звіт, фото та фінансовий звіт (чеки, накладні) просимо надіслати нам до 15 листопада 2017 року. Якщо на цей час Ваш проект ще буде на стадії реалізації, варто написати проміжний короткий звіт та узгодити з ЛОФ дату подання кінцевого звітування.

   

  Контактуйте з нами:

  parishproject2017@gmail.com

  068 706 17 09 – Мар’яна

  093 486 74 06 – Станіслав

   

  розвиток-волонтерства-на-парафіях

  More
 • Набір волонтерів на БУР-2017 стартував!

  Вже три роки поспіль благодійна організація "Львівська освітня фундація" та її проект - мандрівний волонтерський табір «Будуємо Україну разом» (БУР) продовжує руйнувати стіни між людьми і відновлювати помешкання тих, хто постраждав під час воєнних дій на Сході України. Наша діяльність покликана допомогти молодим лідерам творити нове громадянське суспільство через освітні, культурні та соціальні заходи. 

   

  Впродовж останнього місяця минулого року команда «Будуємо Україну разом» відвідала потенційні міста-учасники проекту у 2017. Ми побували у восьми областях та познайомились з сотнями молодих людей, які горять бажанням змінювати свою країну на краще. Адже головна мета БУР полягає у тому, щоб активізувати молодь по всій Україні навколо принципів взаємодопомоги та відповідальності за себе і свою країну. Плануємо розпочати наші табори вже з 26 березня, тому 1 січня з'явилась анкета, яку ласкаво запрошуємо заповнювати усіх бажаючих, а отже поринути у вирій пригод з крутою молоддю з різних куточків України та світу.

  З радістю презентуємо вам міста, у яких наш мандрівний волонтерський табір буде відбуватися протягом весни-осені 2017 року:

  Карта міст-учасників БУР-2017

  Лисичанськ ( 26.03 - 09.04)  100-тисячне місто на березі ріки Сіверський Донець називають "колискою Донбасу": перша вугільна шахта, перша штейгерська школа, де навчали гірників. Саме з Лисичанська бере початок металургійна промисловість України. Окрім цього, тут пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського поета Володимира Сосюри.

   

  Лисичанськ

   

  Рубіжне (09.04 - 23.04) отримало свою назву з козацького поселення, заснованого запорожцями, як застава від набігів татар на рубежі (кордоні) Слобідської України та «Дикого поля». Чудове місто хіміків, оточене хвойними лісами, в околицях якого є кілька красивих озер. До речі, у Рубіжному немає такого свята, як День міста, замість нього тут відзначають День Сім'ї.

   

  Рубіжне

   

  Першотравенськ (23.04 - 07.05) - одне з наймолодших шахтарських містечок Дніпропетровщини. Мешканці гордо називають місто кращим на Західному Донбасі. За 80 км від Першотравенська знаходиться Солоний Лиман - мальовниче озеро серед лісів, відоме своїми лікувальними властивостями.

   

  Першотравенськ

   

  Кропивницький (07.05 - 21.05) старовинне місто, яке має багато особливих пам'яток. Серед місць, які варто відвідати -  «Український Діснейленд», так називають міський Дендропарк та фортецю Святої Єлизавети - унікальну земляну споруду, що пам'ятає початок створення міста.

   

  kropyvnytskyj

   

  Покровськ (21.05 - 04.06) Найголовнішою родзинкою шахтарського містечка є терикони, які можна побачити, проїжджаючи по околицях. Вони нагадують собою справжні гори, але насправді це штучні насипи з порожніх порід. У кінці весни – на початку літа можна насолодитися красою алей, засаджених трояндами (символ Донецької області).

   

  Покровськ

   

  Авдіївка - (04.06 - 18.06) одне з найстаріших послень Донбасу.  За народним переказом назва пішла від імені козака Авдія — першого поселенця, який прийшов сюди в першій половині XVIII ст. Місцеві мешканці люблять відпочивати на старому піщаному кар'єрі під назвою «Голубі озера», вода якого має небесно-блакитний колір.

   

  Авдіївка

   

  Світловодськ (18.06 - 02.07) мальовниче нове містечко на узбережжі Кременчуцького водосховища, тому його найкраще відвідувати влітку. Ось коли по-справжньому можна оцінити рівні вулиці, що потопають у зелені, незвичайну свіжість повітря і всю красу, яку дарує літо.  І, звичайно, обов'язково потрібно оглянути гордість Світловодська - споруду ГЕС.

   

  Світловодськ

   

  Старобільськ (02.07 - 16.07) засноване у 1686 році, першими його жителями були українські козаки. Така поетична назва означає, що тут є на що подивитися. Дуже багато таємниць в собі зберігає Старобільський монастир. Також складно знайти людину, яка не читала б твір або не дивилася фільм «12 стільців», а у Старобільську встановлений пам'ятник головному героєві сатиричного твору Остапу Бендеру. Причиною його створення стала версія, що дія в романі починається в нинішньому Старобільську.

  Будівля Катерининської жіночої гімназії у Старобільську

   

  Херсон (16.07 - 30.07) не тільки одне з найстаріших міст України, але і одне з наймальовничіших, що розташувалися в гирлі Дніпра. Головними причинами для поїздки в це місто є не тільки його визначні пам'ятки, а й околиці - унікальна природа, маса видовищних пейзажів, серед яких обов'язковий для відвідування - заповідник Асканія-Нова.

   

  Набережна у Херсоні

   

  Подільськ (30.07 - 13.08) найбільше місто півночі Одеської області між річок Ягорлик і Тилігул. Найцікавішими об'єктами міста можна вважати міський вокзал та залізничну станцію (одна з перших в Україні), а також Подільский краєзнавчий музей. Цікаво, що у 1918 року в Бірзулі (стара назва Подіська) розташовувася штаб Головнокомандувача УНР Симона Петлюри.

   

  Фонтан в парку Котовського, Подільськ

   

  Бердянськ (13.08 - 27.08) розташований на північному узбережжі Азовського моря. У багатонаціональному Бердянську, який входить до 7 чудес України, є чимало красивих та мальовничих місць. Культурно відпочити можна в п’яти музеях міста, а перлиною міста справедливо вважають Бердянську косу. Вона омивається з двох сторін морем та нагадує величезне зігнуте вудилище довжиною 20 км. Із західної сторони – відкрите море та пляжі, зі східної – інший світ: мілководдя, очерети та острови, солоні озера… 

   

  Вид на Бердянський порт

   

  Чортків (27.08 - 10.09) розташоване над рікою Серет. Свою "пекельну" назву містечко отримало за легендою, яка розповідає про вертлявого чорта, який тричі хотів перегородити русло ріки, але вода поховала горе-інженера на дні. Пізніше на зелені береги прийшли люди, оселилися в спокійній улоговині і назвали її Чортовою долиною. А місто, що зявилося тут ще пізніше, отримало назву Чортків. Невелике місто найкраще вивчати пішки. Кілька годин вистачить для побіжного знайомства з усіма його цікавинками.

   

  Чортків

   

  Мукачево (10.09 - 24.09) Назва міста походить від угорського слова «munkás» що значить працьовитий або працівник, оскільки угорці, долаючи карпатські гори, прикладали чимало зусиль, праці. Сучасне Мукачево — охайне, затишне місто на берегах ріки Латориці. Найвідоміша пам'ятка, якою славиться містечко - середньовічна фортеця «Паланок», входить до 7 чудес України. 

   

  Замок Паланок

   

   

  Коломия (24.09-08.10) одне з найцікавіших, найкрасивіших і найзатишніших міст у Західній Україні. Ходити вулицями міста дуже приємно і цікаво, тому що тут збереглася неабияка кількість цінних зразків австро-угорської архітектури. Але скільки б не було цікавих старовинних будівель у Коломиї, все одно візиткою її є гігантське яйце, під яке замаскований музей «Писанка» :) 

   

  Музей "Писанка" у Коломиї

   

  Ось такі вони, міста, в яких цього року буде працювати наш мандрівний табір. Вони всі дуже різні, але однаково світлі, затишні і з привітними городянами. Долучайтесь до нас, якщо хочете пізнати Україну ближче! До зустрічі!

  More
 • БУР-team вирушає в подорож

  Хочемо поділитися чудовою новиною - БУР-team сьогодні вирушає у мандри :)

   

  Дві команди їдуть на місяць зі Львова у подорож містами України, щоб затвердити міста для БУР-2017. Маршрут охоплює наступні області України:  Донецьку, Луганську, Запорізьку, Херсонську, Дніпровську, Одеську, Львівську та  Закарпатську.  БУР росте і цього року ми будемо допомагати сім'ям героїв АТО та багатодітним сім'ям по всій Україні.  

  Основні зусилля намагаємось сконцентрувати звісно на сході України, який найбільше постраждав від воєнних дій. Але всюди є люди, що потребують допомоги, тому будемо докладати зусиль не тільки у прифронтових територіях.

   

  burpromo

   

  В ході нашої поїздки ми будемо відбирати міста для БУР-2017, знайомитись з місцевими громадами, проводити презентації у навчальних закладах, спілкуватися зі ЗМІ, знайомитись з місцевим бізнесом та плануватимемо подальшу діяльність. Цього року ми дали можливість місцевим громадам проявити себе та самим зголошуватись, щоб БУР приїхав до їхнього міста і функціонував за їх підтримки. Щоб краще познайомитись та роздивитись довкола плануємо, що в обраних містах будемо по два тижні.

   

  Слідкуй за нами у FB та VK, щоб бути в курсі всіх новин та приєднуйся до БУР-2017 :)

  More
 • Осінній вікенд для “Старшого брата”

  Багато людей вже сумують за спекотним літом, яке подарувало безліч чудових спогадів, довгих днів, чудових ранків, смачних фруктів, подорожей та цікавих знайомств. Але осінь – це далеко не той привід, через який треба сумувати. Осінь – це нова сторінка цього року, яка готує немало сюрпризів. От і учасники осіннього вікенду у Львові, який відбувся 14-16 жовтня розфарбували свої осінні дні у найяскравіші кольори.  

   

  Ми зібрали у гарній компанії близько 20-ти наставників та діток героїв, які є учасниками програми Старший брат - Big brother. Львівські осінні дощі не злякали ні дітей, ні наставників і всі провели незабутній час у великому, але дуже тісному колі. Програма заходу була розрахована на 3 дні і включала три основні напрямки: мистецькі майстер-класи, знайомство з природою та історією Львова, а також тренінг для наставників.

   

  bb1

  Майстер-клас від  Інтерактивного музею 

   

  Під час триденного перебування у Львові діти мали можливість ознайомилися з історією Львова, відвідати чудові майстер-класи від Творчої майстерні "Зірка з неба" та Музей Інтерактивний, подивитися на експозиції Природознавчого Музею, побачити Італійський Дворик (Italian Yard), Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, взяти участь у захоплюючій екскурсії від Івана та Петра Радковців. Та найбільше емоцій дітям та дорослим приніс Фестиваль шоколаду, де вони куштували шоколадні смаколики.

   

  bb3

   

  Поки діти з волонтерами ласували солодощами, наставники поповнювали свої знання новими методами взаємодії та взаєморозуміння із дітками-сиротами на тренінгу та обмінювалися досвідом роботи у рідних містах.

   

  bb4

   

  Щиро дякуємо усім діткам та наставникам, які приїхали на три пізнавальних дні до Львова. Всі заходи програми були можливі завдяки прекрасним люди, яким ми безмежно вдячні за активну позицію, пожертви та час. Якщо ти молодий, активний та хочеш розділити свій вільний час з новим другом - приєднуйся! Для участі в програмі не має значення, чи є в тебе досвід волонтерства, має значення лише бажання та відповідальність :)

  More
 • Реформа інтернатів в Словаччині

  Близько 80 00 тисяч дітей в Україні зростають у державних закладах різних типів. Тільки 20% з них є дійсно сиротами, які втратили батьків. Більшість має не лише родичів, а й одного або навіть двох батьків. Життя дитини в інтернаті важко вкласти в рамки нормального дитинства. Система робить все можливе, щоб ізолювати своїх вихованців від родини, ровесників і навіть від реального світу.

   

  Інтернати наносять непоправну шкоду дітям, навіть найкращі з них не можуть забезпечити належну турботу та увагу. Найбільш небезпечне виховання в цих установах для дітей віком від 0 до 3 років, бо саме на цей вік припадає найважливіша фаза розвитку в житті дитини. Інтереси закладу завжди переважають над індивідуальними потребами дитини, яку змушують бути «як всі» Так дитина втрачає індивідуальність, в неї формується споживацька позиція і все, що її цікавить – матеріальні блага.

   

  Кожного року на фінансування інтернатів в Україні витрачається 5,7 млрд. грн. І лише 10% цих коштів витрачається безпосередньо на потреби дитини, решта – на оплату праці персоналу, комунальні платежі та інші видатки. Ці кошти можна було б скерувати на підтримку сімей та уникнути негативних наслідків для дітей.

   

  Але систему можна змінити. І прекрасним прикладом є Словаччина, яка за 25 років повністю відійшла від інтернатної системи. Команда «Львівської освітньої фундації» переймала досвід словацьких колег.

   

  1

   

  В 1997 році першим кроком в реформуванні стали зміни до закону про права дитини. В Словаччині позбавлення батьківських прав – велика рідкість. Найчастіше діти лишаються у наближчих родичів – так званих «наградних родинах». За 25 років реформи кількість дітей, яких виховують родичі, збільшилась з 30% до 60%. Якщо ж такої можливості немає, то існує широка система професійних родин та невеликих будинків сімейного типу, де дитиною займаються не прийомні батьки, а вихователі.

   

  Друга велика відмінність від нашої системи - це процес виховання та спілкування з батьками. Вихователі разом з дитиною провідують батьків, в той же час з родиною працює соціальна служба. Велику увагу приділяють збереженню сімейних зв'язків та власного дому, куди дитина може повернутися.

   

  Хоча для багатьох дітей другим домом стає і будинок сімейного типу, де вони живуть разом з вихователями від 6 років до повноліття. Вихователі не живуть з дітьми постійно і можуть взяти відпустку, як на звичайній роботі. Чудова профілактика емоційного вигорання, від якого часто страждають українські батьки в дитячих будинках сімейного типу. Словацькі ДБСТ знаходяться в звичайних містечках, діти ходять до простої школи, бавляться з друзями з сусідніх будинків і навіть самі ходять за продуктами. В грошовому розрахунку на утримання однієї дитини виділяють близько 130 EUR.  002

  Вітальня дитячого будинку для дітей старшого віку

  001

   

  Зовсім маленьких дітей беруть на виховання професійні батьки. Зазвичай, це 2-3 дітей в родині, де вихователі пройшли спеціальні державні курси. Такими родинами теж опікується соціальний працівник. Держава зацікавлена в збереженні родини, тому що розуміє, що найкраще, що може мати дитина – це люблячі батьки і ніщо цього не замінить.

   

  Шлях реформуванні інтернатної системи у Словаччині – дуже важлива віха, яку треба вивчати та переймати і Україні. Конвенція ООН про права дитини наголошує на тому, що діти повинні зростати в сімейному оточенні, а сім'ям потрібен захист і підтримка, адже тільки сімейне середовище здатне забезпечити дитині умови для повноцінного розвитку та дає шанс щасливе майбутнє. Кожна дитина повинна зростати в сім'ї і в наших силах змінити систему на краще.

  More
 • Конкурс міні-грантів від UNICEF

  15 Жовтня в Платформі громадських ініціатив «Теплиця» пройшов 3-й тур конкурсу міні-грантів від міжнародного фонду ЮНІСЕФ "Маєш ідею - створи свій проект". У конкурсному відборі взяло участь близько 50 учасників зі Слов'янська, Добропілля, Родинського та Лиману. Молодіжні проекти оцінювала спеціально створена комісія, в яку входили представники молоді, представники ЮНІСЕФ, представник «Львівської Освітньої Фундації», представник Донецької облдержадміністрації та міської ради. У фінал конкурсу було відібрано 12 проектів від різних організацій та ініціативних груп з 326 надісланих. Вибір був нелегкий, всі проекти були достойні затвердження.

   

  unicef2

  Презентація проекту "Міцна країна", м. Родинське 

   

  Перемогли та отримали фінансування 8 проектів:

  1) Центр інноваційної освіти "ПРО.СВІТ" (Вчителі Донецької області і діти зі шкіл, м.Слов'янськ)
  2) Спортивний майданчик "Міцна країна" (громадська організація інформцентр "Толока", м.Родинське) 
  3) "Скейт Парк" (ініціативна група молоді, м.Лиман) 
  4) Клуб "Творча особистість" (Молодіжний центр "Творці історії", м.Добропілля)
  5) "Проект Лиман-Terra Incognita" (ініціативна група молоді, м.Лиман)
  6) "Зона сімейного відпочинку" (Громадська організація "Молодь Сходу України", м.Слов'янськ)
  7) "День усмішки" (ініціативна група школярів, м.Слов'янськ)
  8) Проект "Веломісто" (ініціативна група молоді та велосипедистів, м.Слов'янськ)

   

  Продовженням зустрічі стало проведення тренінгу «Управління соціальними проектами» від Світлани Ткаченко. Молодь допрацювала свої ідеї та дізналася про нові інструменти реалізації проектів.

   

  unicef1

   Зустріч з представниками ЮНІСЕФ 

   

  19 жовтня «Теплиця» в Слов’янську зустрічала делегацію керівників ЮНІСЕФ з 23 країн Східної Європи та СНД. Переможці конкурсу малих грантів "Маєш ідею - створи свій проект" провели свої презентаціі перед поважними гостями. Для молоді східного регіону підтримка ініціатив в співпраці з ЮНІСЕФ є ключовим кроком до становлення громадянського суспільства на Донеччині.

  More
 • Графіті БУР у Северодонецьку

  А над ними й над нами небо плаче зірками, небо плаче, як мама, небо плаче за нас...

  Мері "Падала Зоря"

   

  Написи, які залишили наші волонтери на стінах будинків у Северодонецьку в надії, що коли впаде погляд перехожого, нехай на мить, але він задумається...

   

  Sever_Stiny1 Sever_Stiny2


  Sever_Stiny3

  More