^
Мотивуємо молодь до дії
Підтримати проект УКР|EN

Що ми робимо


 • Волонтеримо

  наша діяльність спрямована на залучення молоді до реалізації соціальних проектів з метою поширення волонтерського руху в Україні

 • Об’єднуємо

  спільні ідеї та ідейників для підвищення відповідальності та активності людей у своїх містах щодо вирішення гострих проблем, які існують в українському суспільстві

 • Підтримуємо

  лідерів, які беруть на себе відповідальність за розвиток держави та можуть простими кроками покращувати становище найбільш незахищених категорій населення

 • Розвиваємо

  громади, адже віримо, що саме місцеві спільноти відіграють ключову роль у формуванні добробуту регіонів.

Долучайся до:


 • Табір “Будуємо Україну Разом”

   "Будуємо Україну разом" - це всеукраїнський волонтерський табір, який має на меті зробити українську молодь мобільною та об'єднати її навколо принципів взаємодопомоги і відповідальності.

   

  ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?

  Ідея табору зародилася влітку 2014 року, коли команда БО «Львівська освітня фундація» побачила наслідки військових дій на Сході України і було очевидно, що людям буде важко впоратись зі своїми проблемами.  Тому ми згуртували молодь з усієї України, щоб допомогти. Відтак, впродовж двох місяців силами близько 80 волонтерів було відремонтовано 25 квартир. Така згуртованість місцевої молоді сприяла створенню двох молодіжних платформ на Сході – «Вільної Хати» у Краматорську та «Теплиці» у Слов’янську. "Будуємо Україну разом" - це всеукраїнський волонтерський табір, який має на меті зробити українську молодь мобільноою та об'єднати її навколо принципів взаємолопомоги і відповідальності.

   

   vvv с. Семенівка, вул. Орденоносців, 2, Донецька область 

   

  Наша діяльність продовжилась і в 2015 році. Спочатку ми працювали у Львові, де відновлювали квартиру після пожежі та працювали у актовому залі школи у с. Бортники Львівської області. У серпні до міста Слов’янськ та околиць Донецької області прибуло більше 30 волонтерів із 13 областей України та долучилось 40 місцевих добровольців. Спільними зусиллями нам вдалось реалізувати 8 масштабних відбудов помешкань.

   

  ammm

   

   ЧОМУ ЦЕ АКТУАЛЬНО?

  Тому що волонтерський табір є чудовою можливістю для кожної молодої людини:

  •  подорожувати та пізнавати Україну;
  • знайомитися і спілкуватися з людьми з різних куточків Батьківщини та світу, тим самим руйнуючи стереотипи про Захід і Схід;
  • допомагати тим, хто цього потребує та брати участь у створенні ефективних місцевих громад;
  • відпочивати весело, корисно та активно

   

  333

   

  ЯК МИ ЦЕ РЕАЛІЗУЄМО?

  Унікальність нашого табору полягає в тому, ми привозимо волонтерів з різних куточків України, які працюють спільно з місцевими добровольцями до обіду, а ввечері маємо спільну культурну програму. Наша робота є ефективною, адже, перш за все, ми зібрали команду молодих волонтерів, повних натхнення та ентузіазму, по-друге, ми маємо дворічний досвід реалізації такої діяльності, по-третє, ми залучаємо майстрів, які є чудовими фахівцями своєї справи, і по-четверте, ми любимо те, що ми робимо.

   

  13912625_955043844608290_2124273294538619747_n

   

  ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО ЦЬОГО РОКУ?

   Зважаючи на те, що практично у кожному місті чи селі України є люди, які у тій чи іншій мірі постраждали від війни, ми вирішили значно розширити поле нашої діяльності. Таким чином, ми 13 тижнів літнього та частково осіннього сезону ми працювали в 11 містах України. slovyansk

   

  Відновлювальні роботи проводились у будинках сімей героїв АТО; багатодітних сімей, з яких одна має 12 діточок; сімей, які мають дітей з особливими потребами; самотніх та малозабезпечених українців; в осередках, що опікуються внутрішньо переміщеними особами та 1 медичного батальйону «Госпітальєри», який працює безпосередньо на передовій.

   

  service-camp-svatove-3-10-july-repair-of-rooms-in-the-house-of-single-mother

  м. Сватове, Луганська область

  Окрім того, що ми займатимемось відновленням домівок сімей, ми прагнемо працювати і над благоустроєм міст, в яких перебуватимемо. Ми хочемо обладнати громадський простір – відпочинкову зону зі стильними лавочками, качелями, пісочницею, парковками для велосипедів тощо; прибирати парки, сквери та набережні, висаджувати дерева та квіти, створювати промовисті графіті.

   

  service-camp-melitopol-31-14-july-august-public-space-construction

  м. Мелітополь, облаштування громадського простору в парку ім. Горького

  lkdq89imcek

  Дитяча бібліотека у м. Павлоград

  БУР росте, ростіть разом з нами!

  Більше
 • Програма “Старший брат”

  Програма наставництва для дітей героїв АТО створена для підтримки дітей, чий батько загинув під час війни на Сході України. Триває з вересня 2014 року і за два роки об’єднала близько сорока наставників зі всієї України.

   

  Хто такий наставник?

   

  Наставник - це волонтер, який може приділити свій вільний час дитині героя. Вам не обов'язково мати спеціальні знання у галузі психології чи педагогіки, все, що потрібно - відповідальність, належне ставлення до дитини та розсудливість. Свій час з молодшим братом чи сестричкою наставники планують самі: разом виконують домашнє завдання, мандрують Україною, відвідують арт-центри, займаються плаванням, ходять у театр, цирк, дивляться кіно. Головне завдання - створити позитивну атмосферу навколо дитини.

   

  starshyj-brat

  Учасники програми Леся та Владик (Дрогобич)

   

  Як працює програма Наставництва для дітей героїв АТО?

  Програма передбачає роботу за такими напрямками:

  1. Освіта - допомога дитині у виконанні домашнього завдання, відвідування різних гуртків
  2. Дозвілля - проведення часу разом, активний відпочинок, прогулянки, відвідини кінотеатрів, театрів або цирку
  3. Мистецтво - розвиток тих талантів та навичок, які дитина раніше не мала сміливості чи можливості розкрити.

   

  Програма "Старший брат"має кілька напрямків роботи з дітками: 

  • Арт-школи. Це захід, який покликаний зібрати учасників зі всієї України у Львові щоб познайомитись та гарно провести час. Програми попередніх арт-шкіл включали проведення майстер-класів: виготовлення прикрас зі стрічок, котасиків, поштівок, піскова анімація, робота над ліноритом, робота з карамеллю, візити у різні цікаві місця Львова та багато іншмих цікавинок. Мета арт-школи - подарувати дітям героїв позитивні емоції через мистецтво, а їхнім наставникам - продемонструвати різні техніки, які вони можуть використовувати у процесі спілкування. За час реалізації проекту було проведено 3 арт-школи. На остані дві, які відбувалися у січні та червні 2016 року частину коштів було зібрано на краудфандинговій платформі "Спільнокошт "Велика Ідея".
  • Допоможи допомагати - це той випадок, коли наставник разом із дитиною допомагають іншим людям, тим самим даючи можливість дитині відчути себе потрібною та відповідальною.
  • Postcrossing -  підтримувати зв'язок діток та наставників, а також обмінюватися листівками з різних міст

  Starshyj-brat

   

  Що потрібно, щоб стати “Старшим братом” - “Старшою сестрою”?

  • познайомитися з дитиною, з якою маєте намір працювати та її матір’ю (опікуном)
  • знайти організацію-партнера у своєму місті, через яку ми б могли з тобою контактувати
  • завантажити аплікаційну форму , заповнити її та надіслати скан на  bigbrotherlef@gmail.com 

  Якщо ти молодий, активний та хочеш розділити свій вільний час з новим другом - приєднуйся! Для участі в програмі не має значення, чи є в тебе досвід волонтерства, має значення лише бажання та відповідальність!

   

  Щоб дізнатися більше про програму -  долучайся до нашої сторінки у мережі Facebook Старший брат - Big brother , а також до групи, щоб знайомитися з діяльністю наших наставників - "Старший брат" - наставництво для дітей героїв АТО

   

   

  Агата Крісті говорила, що одна з найбільших удач у житті людини щасливе дитинство. Подаруй дитині героя частинку себе і твоя душа наповниться світлом :)

   

   

  Координатор програми: Маріанна Білик

  +380985771131
  skype: marianna.kaspryshyn

  e-mail: big_brother@lef.org.ua

   
  Більше
 • Родинний центр “Рясне”

  На світі немає більш відповідальної, захоплюючої і разом з тим більш важкої справи, ніж народити і виховати дитину. У період освоєння нової для себе ролі мами або тата, кожен з нас потребує нової інформації, знань навичок і підтримки. Збагачуючи свої знання і практичні навички в дивовижній справі виховання і спілкування з дитиною, кожна мама і кожен тато удосконалює і розкриває себе, стаючи більш щасливим разом із своєю сім'єю. Ми впевнені, що в сучасному світі дуже важливо пропагувати здорові цінності та правильно будувати гармонійні стосунки між батьками та дітьми.

   

  Тому 12 серпня 2015 року в одному з мікрорайонів міста Лева почав роботу осередок сімейного дозвілля - родинний центр "Рясне". Новий навчальний рік в центрі розпочало понад 160 дітей, розвивати свої таланти їм допомагають 10 кваліфікованих викладачів.

   

  family-center

  Юні леви на тренуванні

  Наші основні завдання:

  • сприяти збереженню та розвитку родини;
  • всебічний розвиток дорослих та дітей;
  • спільне сімейне дозвілля

   

  Робота центру здійснюється за наступними напрямками:

  • дошкілький, де наймолодші дітки відвідують садочок та міні-садочок, а також готуються до школи.
  • спортивний - навчаються основам боксу, займаються хореографією та оздоровчою гімнастикою
  • вивчення англійської мови: 2 рази на тиждень в міні-садочку та 2 рази в групах
  • творчий - тут дітки займаються арт-дизайном, малюють, відвідують вокально-театральну студію та навчаються грі на гітарі
  • організація дитячих свят та днів народжень

   

  За час роботи ми успішно провели 5 навчальних таборів, з них 2 були англомовні, а до літнього долучились носії мови - професор Джон Вайт та 4 студентів зі США.

   

  family-center3

  Літній англомовний табір зібрав більше 50 учасників

   

  Особливістю нашого центру є те, що ми пропонуємо низку занять і для батьків. Таким чином, найстарші учні можуть покращувати свої знання з англійської мови, арт-дизайну та східних танців.

   family-center

  Заняття вокально- театральної студії

   

  Нещодавно також почав свою роботу батьківський клуб "Гніздо", де татусі та матусі можуть послухати цікаві тренінги, відвідати різноманітні майстер-класи та поспілкуватись. Щоп'ятниці ввечері обговорюємо цікаві теми та питання, які найбльше хвилюють батьків у вихованні дітей.

   

  У нас буде цікаво усім, незалежно від віку :)

   

  Для отримання додаткової інформації запрошуємо  в гості:

  м. Львів, вул. Т. Шевченка, 370а

  у будні з 10:00 до 20:00

  тел. 068 917 06 02; 063 207 44 57    

  e-mail: riasnecenter@lef.org.ua

  Більше
 • Молодіжна платформа ВІЛЬХА

  «ВільХа» - це громадський простір для розвитку та розкриття себе, свого потенціалу, реалізацій своїх мрій та ідей для міста. Тут своя атмосфера, яка сприяє домашньому, творчому настрою і дає можливість знайти однодумців. Сюди можна прийти і просто попити кави, почитати книгу, поговорити з цікавою людиною, пограти у настільні ігри, зробити домашнє завдання та підготуватись до сесії, послухати лекцію чи відвідати майстер-клас. Це неформальний освітній та мистецький простір. В нас можна бути самим собою, розслабитися та відчути себе вільним від буденності, почати творити.

   

  “Вільна Хата” в Краматорську відчинила двері 6 грудня 2014 року. А починалось все у вересні того ж року з волонтерського табору “Будуємо Україну разом”.  Табір тривав місяць, а після того як він закінчився постала гостра потреба в громадських просторах, в місцях, де молодь могла б спілкуватися, творити та реалізовувати свої задуми. Так з’явилася ідея створити громадський простір в Краматорську – і це була “Вільна Хата”.

   

  vilha1

   

  "ВільХа" активно бере участь у наступних соціальних проектах:

   

  • наставництво (робота з дітьми та місцевим інтернатом);
  • "Добрий сусід" (допомога потребуючим сім’ям);
  • волонтерський табір «Будуємо Україну разом»;
  • соціальне підприємництво у "Творчій майстерні".

   

  Ми вивчаємо мови, вчимося бути відповідальними, обмінюємось досвідом з людьми різних міст України і світу для втілення в життя своїх проектів та ініціатив. У нас кожного дня відбуваються тематичні заходи з цікавими гостями. Ми завжди раді новим знайомствам та відкриті для всіх, незважаючи на політичні чи релігійні вподобання, тож запрошуємо і Тебе долучитись до нас! 

   

  Запрошуємо в гості:
  м. Краматорськ, вул. Двірцева, 28 у будні з 12:00 до 21:00

   

  Координатор проекту: Микола Дорохов
  +38 (063) 504 28 00
  e-mail: vilhavilha@gmail.com

  Більше
Всі проекти

Новини


 • Хенк Бонкс та Нік ван Гемерен: “Ви самі маєте стати тими змінами, які хочете бачити довкола”

  26 лютого в родинному центрі “Рясне” відбулася зустріч з педагогами з Нідерландів Хенком Бонксом та  Ніком ван Гемереном. Доповідачі працюють в освітніх закладах для дітей з легкою формою ососбливих потреб, і приїхали поділитись власним успішним досвідом.  Зустріч була розбита на два блоки:

  1.Детальна розповідь про принципи роботи та виховничі засади спеціалізованих освітніх закладів Голандії.

  2.Знайомство з основними видами систем виховання, переваги й недоліки кожної.

  FullSizeRender (4)

   

  Система освіти в Нідерландах побудована на принципі задоволення основних психологічних потреб учнів, вчителів та батьків. Йдеться про стосунки, автономію та компетенцію. Кожен учасник процесу є однаково важливим. Для корекції поведінкових розладів вони використовують заохочення та винагороду хороших вчинків, та ігнорування поганих. Надзвичайно важливим також є встановлення причин поганої поведінки та прагнення їх усунути. Індивідуальний підхід до учнів сприяє успішності навчального процесу, кожен учень отримує завдання, відповідні до рівня знань та можливостей.

   

  Важливим є прагнення до зросту всіх учасників навчального процесу. Будь-які зміни, реформи та вдосконалення системи освіти завжди ініціюються знизу вверх. Адже саме така схема, а не вказівка згори, є запорукою успішного впровадження.

  FullSizeRender (1)

   

  В наступному блоці зустрічі учасники дізнались про основні види стилів виховання:

   

  • Авторитарний — характеризується надмірним контролем з боку батьків, підвищеною вимогливістю, різким осудом невдач. Цей стиль поєднує в собі високий рівень контролю з низьким рівнем душевної теплоти та участі. Діти авторитарних батьків зазвичай мають низький рівень задоволення життям, гірші соціальні навички, живуть із почуттям власної провини
  • Неуважний — характеризується відсутністю контролю та душевного тепла. Батьки задовольняють лише основні потреби дитини (їжа, житло, одяг), байдужі до емоцій та поглядів дитини. Діти неуважних батьків ростуть із постійним відчуттям самотності, намагаються отримати любов від інших джерел, в них часто порушується емоційний розвиток.
  • Поблажливий — характеризується надмірною опікою з боку батьків, відсутністю меж дозволеного, потуранню дитячим бажанням та намаганням виконати усі завдання замість дитини. Діти поблажливих батьків зазвичай не здатні контролювати власні емоції та імпульси, не рахуються з думкою інших та живуть із відчуттям вседозволеності.
  • Авторитетний — цей стиль передбачає тісний душевний зв’язок батьків  із дитиною, врахування її потреб і бажань, разом з тим встановлення чітких рамок і меж, а також контроль за їх дотриманням.  Діти авторитетних батьків зазвичай виростають впевненими у собі, успішними, відкритими до спілкування.

   

   

  Слухачами лекції були батьки, вчителі та волонтери в освітній сфері. Після блоку запитань/відповідей більшість з сумом зазначили, що в українських реаліях складно буде застосувати на практиці отримані поради. На що гості вкотре відповіли: "Ви самі маєте стати тими змінами, які хочете бачити довкола"

  FullSizeRender

  Більше
 • Освітній семінар про міфи і факти вакцинації “Дбайливі батьки — здорові діточки”

  Станом на сьогодні Україна має найнижчий рівень планової вакцинації в світі. За даними Міністерства охорони здоров’я (станом на серпень 2016 р.) тільки 30% дітей в Україні повністю вакциновані від кору, 10% — від гепатиту В, і лише 3% — від дифтерії, кашлюку та правця (за даними представництва ООН в Україні).

   

  На жаль, через низький рівень довіри населення до державної системи охорони здоров’я, недостатній рівень поінформованості та через розгорнуту інформаційну кампанію по дискредитації вакцинації серед батьків поширена величезна кількість міфів пов’язаних з вакцинацією.

   

  Саме тому Львівська Освітня Фундація організувала й провела18-19 лютого освітній семінар “Дбайливі батьки — здорові діточки”. Захід відбувся за підтримки Українського кризового медіа-центру та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У ньому взяли участь 40 батьків, жителів мікрорайону Рясне м. Львова.

   

  IMG_2926

   

  Основною метою семінару було дослідження ефективності саме такого методу інформування батьків. Перед початком семінару учасникам було запропоновано заповнити анкети, за допомогою яких ми з’ясували їх ставлення до вакцинації, базовий рівень знань на цю тематику, а також дізнались основні міфи про профілактичні щеплення, що побутують серед батьків. Наступним етапом семінару була зустріч з головним епідеміологом Львівської області Наталією Іванченко. Батьки прослухали лекцію про користь та необхідність імунопрофілактики, після якої мали змогу задати хвилюючі питання на тему вакцинації, та отримати компетентні відповіді. Після цього було проведено повторне анкетування батьків. Його результати показали, що така форма просвітницької роботи з батьками має високий ступінь ефективності. Більшість міфів було розвіяно, деякі батьки, що раніше принципово не робили щеплень своїм дітям, переглянули свою позицію і в майбутньому вакцинуватимуть дітей.


  IMG_2899

   

  Дослідження також показало, що переважна більшість опитаних консультується у “власного” постійного педіатра, і довіряє його думці. Отже, можна зробити висновок, що крім просвітницької роботи з батьками, належну увагу в проблемі підвищення рівня імунопрофілактики в Україні потрібно приділити роботі з сімейними  лікарями та педіатрами. Підвищення рівня знань медиків може суттєво посприяти покращенню роз”яснювальної роботи серед батьків щодо безпечності та ефективності вакцинацї для попередження інфекційних захворювань та відновленню довіри українців до імунізації.

   

  Наталія Ольберт-Сінько (експерт з комунікацій Українського кризового медіа-центру) прочитала батькам лекцію на тему інформаційної гігієни, розповіла, як грамотно обирати інформаційні ресурси та вміти розпізнати фейкову та маніпулятивну інформацію.

   

  IMG_3123

   

  Також в рамках семінару відбулася зустріч з психологом-психотерапевтом Оксаною Гривул (Психологічна студія “Ключ”) на тему “Дитячі ревнощі. Побудова гармонійних стосунків між дітьми”. Назар Корман та Роман Лабай (ГО “Принцип свідомості”) познайомили батьків з методом казкотерапії, учасники дізнались, як за допомогою казки можна подолати психологічні труднощі в дитини.

   

  collage

  Більше
 • БУР. Сім’ї.

  "БУР - це люди, що БУРхливо оБУРюються, проБУРюють, а головне БУРяться й виБУРюють" 

                                                                                                          Анастасія Гулевата, волонтер з Києва
   
  093bcd12-8c81-4336-a637-84cbeba23287
   
  Такого насиченого літа команда БУР мабуть ще ніколи не мала. 11 міст, 92 дні спільної праці, 391 волонтер з 23 областей України та 17 волонтерів-іноземців із США, Росії, Литви, Польщі та Угорщини. А відтак, 40 відремонтованих помешкань, 12 облаштованих громадських просторів, з яких 1 для собак, 14 муралів та графіті, 17 написаних віршів у міст.
   
  zvit-bur-2016
   
  Ми хочемо подякувати усім, хто долучився до підтримки БУР! Адже завдяки вам нам вдалось потішити не одну сімю. Усі родини, з якими нам вдалось співпрацювати є особливі своїми життєвими, іноді досить трагічними, історіями, однак вони надихають тим, що не втрачають віри в чудо. І ми радіємо, що мали можливість їм допомагати. Зокрема, хочемо поділитись із вами кількома історіями:
   
  85ac69c6-6f51-4565-9575-a1eef387a20b

  м. Сватове Луганської області

  Мама Світлана осиротіла в 4 роки, а зараз самостійно виховує двох діточок - Марічку та Святославчика. Дім, у якому вони проживають знаходиться у комунальній власності, тому зрозуміло наскільки погані там були умови. Нам вдалось відновити 3 кімнати, а також відремонтувати дах. А ще наша художниця перетворила їхню пічку на справжній арт-об'єкт.

   

  8bec3579-272d-414f-ad0e-20a49498c198

   

  Багатодітна сім'я Миколи та Раїси - то насправді якесь унікальне явище. Такого випромінювання добра та любові від практично незнайомих людей ми ще не зустрічали. Веселі батьки, завжди усміхнені діти, відкритість та щирість створюють  чарівну атмосферу затишку і заряджають бажанням їм допомагати. Це та сім'я, від якої волонтери просто не хотіли їхати. Надихає те, що батько своїми силами будує дім вечорами після роботи, а впродовж двох тижнів БУР і взагалі взяв відпустку на роботі, щоб повністю присвятити себе спільній з волонтерми праці. Детальніше про наші пригоди у Мелітополі можете подивитися у відео:

  https://www.youtube.com/watch?v=mALgk7IRaqw

   

   

  Однією із чи не найпріоритетніших категорій населення, з якими ми вирішили працювати цього року були сім'ї АТО.

   

  e58eb9dd-892b-4c04-ad9f-29c19a4d228e

  м. Сміла Черкаської області

  Пан Микола - тато трьох дітей, майданівець та герой АТО, що пройшов Іловайськ, який своїми діями показав як це бути справді патріотом України. Сильний духом, хоробрий та незламний чоловік, працювати у якого було нам за честь. Особливістю роботи в його домі стало те, що ми планували відремонтувати одну кімнату, поміняти вікна та оновити кухню, а вийшло так, що пан Микола продовжив вже після нас ремонт в домі і идозмінив все так, як він з дітьми та дружиною давно мріли. Тішимось, що дали поштовх до таких змін і радіємо, що відтепер у їхньому домі стало ще затишніше. 

  І це лише три історії з 40 сімей, що нас вразили. Нам надзвичайно таланило знаходити насправді унікальних людей, у помешканнях яких працювати по-справжньому хочеться. Класно розуміти, що ця допомога в подальшому здатна змінювати життя тих сімей. Ціле літо такої спільної праці показало, що у цьому житті немає нічого випадкового, ми не спроста знаходили саме ТІ сім'ї, зустрічались із саме ТИМИ людьми та залучали до БУР саме ТИХ волонтерів. Ми вирімо в те, що ми робимо і щиро сподіваємось, що ця діяльність принесе свої щедрі плоди.

  Більше

Відгуки


 • Завдяки Львівській освітній фундації та фонду Ginger наші підопічні, родина з 5 усиновленими дітьми у Слов’янську, найближчим часом оселиться в новому будинку. Щира подяка!»

  Валентина Варава, «Ініціатива Е+»
 • "Волонтери БУР отримують велику нагороду - нових друзів-однодумців, які живуть у різних куточках світу! Пам'ятайте, що найбільше багатство - це друзі, які поруч у будь-яких моментах твого життя"

  Анастасія Миронова, Сміла
 • "Словами це описати важко, проте якщо у вас наступного літа буде вільний тиждень, обов'язково спробуйте БУР, він того вартий"Дмитро Черкас, Полтава
 • “БУР - це вміння бути вдячним за те, що маєш, усвідомлення своєї відповідальності та розуміння того, що потрібно жити тут і зараз”Людмила Нікітіна, Харків
Всі відгуки

Благодійники: