^
Мотивуємо молодь до дії
ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ УКР|EN

Що ми робимо?


 • Волонтеримо [:ua]

  наша діяльність спрямована на залучення молоді до реалізації соціальних проектів з метою поширення волонтерського руху в Україні

  [:en]

  our activities are aimed at attracting young people to social projects to promote volunteerism in Ukraine

  [:]
 • Об’єднуємо [:ua]

  спільні ідеї та ідейників для підвищення відповідальності та активності людей у своїх містах щодо вирішення гострих проблем, які існують в українському суспільстві

  [:en]

  common ideas to increase responsibilities and activities of people in their cities to solve the acute problems that exist in Ukrainian  society

  [:]
 • Підтримуємо [:ua]

  лідерів, які беруть на себе відповідальність за розвиток держави та можуть простими кроками покращувати становище найбільш незахищених категорій населення

  [:en]

   leaders who take responsibility for the development of the country and improve the situation for the most vulnerable parts of the population by simple steps.

  [:]
 • Розвиваємо [:ua]

  громади, адже віримо, що саме місцеві спільноти відіграють ключову роль у формуванні добробуту регіонів.

  [:en]

  communities because we believe that local communities play a key role in achieving the prosperity of their regions

  [:]

Долучайся до:


 • Платформа ініціатив “Теплиця”

  16 травня 2015 року у місті Слов’янськ почала роботу платформа ініціатив “Теплиця”.  Після відкриття “Вільної Хати” в Краматорську, велика група волонтерів зі Слов’янська, які там побували, загорілись ідеєю створити таку платформу в своєму місті.

   

  Теплиця – це відкритий простір для громадських ініціатив, де кожен охочий може долучитися до його творення, запропонувати ідею заходу або безпосередньо його організувати. Також це простір для неформальної освіти, саморозвитку та творчості вільних людей, де кожен може себе реалізувати, поділитись досвідом, розповісти про свою ідею і знайти однодумців. 

   

  teplytsia2

   

  Основна мета  проекту – допомогти жителям розвивати своє місто.

   

  Платформа працює за 3 основними напрямками:

  • неформальна освіта. Люди повинні розуміти, що тих знань, які нам дають школи та університети в сучасному світі бракує - потрібно займатися саморозвитком. Для цього в Теплиці проводяться різноманітні тренінги та майстер-класи, де можна почерпнути для себе знання, спробувати свої сили в новому та вийти зі звичної зони комфорту.
  • соціальний напрямок. Ідея в тому, щоб допомагати ближньому. Це насправді не складно піти до людини та допомогти, наприклад, допомогти з ремонтом або зробити кілька лавочок чи зайти до дітей на Святого Миколая. 
  • урбаністика та культурно-мистецький напрямок. На жаль, те мистецтво, яке переважає у Слов'янську - дуже застаріле, совкове… Але разом з тим постійно з'являється багато нового.  Наприклад,  на стіні кінотеатру в парку «Шовковичний» тішить око новий масштабний мурал, над яким працювали творчі люди Слов’янська та харківські художники.

   

  teplytsia3

   

  "Теплична" молодь не лише розважається. Ініціативні групи реалізовують важливі соціальні проекти. Найгучніший з них – проект "Поезія стін" (реставрація арок, проект волонтерки Інесси Вєнікової), провели ряд урбаністичних хакатонів. На базі Теплиці проводили конкурс міні-грантів для молоді від UNICEF.

  Тут немає ніяких обмежень по віку, по статі, по будь-яких інших ознаках. Є дві теми, які гості добровільно намагаються не пілнімати - це політичні погляди та релігійні вподобання. Це дуже гострі теми, які розрізнюють наше суспільство, а Теплиця має на меті об’єднувати.

   

  Запрошуємо в гості:
  м. Слов'янськ, вулиця Василівська, 49 у будні з 12:00 до 21:00

   

  Координатор проекту: Анна Авдіянц
  тел. 050 825 46 20
  e-mail: teplycya@gmail.com

  Деталі
 • Молодіжна платформа ВІЛЬХА

  «ВільХа» - це громадський простір для розвитку та розкриття себе, свого потенціалу, реалізацій своїх мрій та ідей для міста. Тут своя атмосфера, яка сприяє домашньому, творчому настрою і дає можливість знайти однодумців. Сюди можна прийти і просто попити кави, почитати книгу, поговорити з цікавою людиною, пограти у настільні ігри, зробити домашнє завдання та підготуватись до сесії, послухати лекцію чи відвідати майстер-клас. Це неформальний освітній та мистецький простір. В нас можна бути самим собою, розслабитися та відчути себе вільним від буденності, почати творити.

   

  “Вільна Хата” в Краматорську відчинила двері 6 грудня 2014 року. А починалось все у вересні того ж року з волонтерського табору “Будуємо Україну разом”.  Табір тривав місяць, а після того як він закінчився постала гостра потреба в громадських просторах, в місцях, де молодь могла б спілкуватися, творити та реалізовувати свої задуми. Так з’явилася ідея створити громадський простір в Краматорську – і це була “Вільна Хата”.

   

  vilha1

   

  "ВільХа" активно бере участь у наступних соціальних проектах:

   

  • наставництво (робота з дітьми та місцевим інтернатом);
  • "Добрий сусід" (допомога потребуючим сім’ям);
  • волонтерський табір «Будуємо Україну разом»;
  • соціальне підприємництво у "Творчій майстерні".

   

  Ми вивчаємо мови, вчимося бути відповідальними, обмінюємось досвідом з людьми різних міст України і світу для втілення в життя своїх проектів та ініціатив. У нас кожного дня відбуваються тематичні заходи з цікавими гостями. Ми завжди раді новим знайомствам та відкриті для всіх, незважаючи на політичні чи релігійні вподобання, тож запрошуємо і Тебе долучитись до нас! 

   

  Запрошуємо в гості:
  м. Краматорськ, вул. Двірцева, 28 у будні з 12:00 до 21:00

   

  Координатор проекту: Микола Дорохов
  +38 (063) 504 28 00
  e-mail: vilhavilha@gmail.com

  Деталі
 • Програма фонду Ginger UCEF

  «Раніше я жив для себе, а зараз я живу для інших» – учасник програми Ginger, який в 2006 році приїхав на рік в Україну допомагати сиротам і залишився назавжди.

   

  В 2006 році в Україні розпочала свою діяльність програма підтримки дітей-сиріт фонду Ginger UCEF

   

  Ціль програми – допомогти найбільш вразливим і потребучим дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самостійно.

   

  Мама Мар'яна з маленьким Андрійком

  Мама Мар'яна з синочком Андрійком, осередок допомоги вагітним "Надія", м. Львів

   

  Мета – дати кожній дитині почуття дому, незалежно від умов і обставин в яких вона виросла.

   

  Цільова група: 

  • діти-сироти;
  • діти з кризових сімей;
  • безпритульні діти.

   

  Напрямки реалізації проектів:

  • будівництво дитячих будинків сімейного типу;
  • піклування про дітей в інтернатах та сиротинцях;
  • підтримка соціальних центрів.

   

  Протягом 10 років діяльності програми було реалізовано 488 проектів. Кількість партнерів налічує понад 200 організацій на території України: громадські організації, благодійні фонди, релігійні згромадження, місії та капеланства, парафії,  дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

  map-of-projects

  488 проектів за 10 років співпраці, 25 - загальноукраїнські

   

  Серед багатьох яскравих прикладів хотілось би виділити історію сім’ї Наталі та Володимира Шевченків, яка зігріла своїм теплом 5 діток. Наталя Шевченко після смерті власної дочки та внаслідок хвороби не могла мати дітей, а це була її найбільша мрія. Подружжя всиновило п’ятьох дітей у Семенівці, Донецької області. Неймовірно відкриті і щирі: батько - слюсар на заводі, мати доглядає за дітьми. Жодної допомоги від держави не отримували, тому жили бідно і не мали змоги купити житло. Коли почалися бойові дії, життя в селі почало зупинятися: не працювали школи, лікарні. Проживати в таких умовах було надзвичайно складно.

   

  За підтримки фонду Ginger UCEF сім’я купила будиночок і переїхала з дітьми до Слов’янська. Своїми силами та з допомогою волонтерів «Будуємо Україну Разом» було зроблено ремонт приміщень і сім’я отримала другий шанс на спокійне та щасливе життя.

   

  slovyansk3

   Родина Шевченко, м. Слов'янськ

   

  Наталя каже: «Ми безмежно вдячні Богу та людям за допомогу та можливість мати діток. Мріємо з чоловіком всиновити ще дівчинку та хлопчика»

   

  За офіційними даними, на 1 січня 2016 в Україні проживало понад 73 тисячі дітей-сиріт. З цієї кількості лише 20-23% - сироти, інші - діти , які сироти за живих батьків та ті, хто позбавлені батьківського піклування. Більше 52 тисяч дітей перебувають під опікою найближчих родичів, в інтернатних закладах лишають близько 6 600 дітей, 25 тисяч дітей - із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, але можуть виховувати дітей, а 18 тисяч дітей можуть бути усиновлені.

   

  Ми добре розуміємо, що інтернат не може дати дитині потрібної любові та виховання, тому ми прагнемо знайти альтернативні вирішення цієї ситуації. Саме тому представники 80 благодійних організацій, фондів, церковних та державних структур зі всієї країни, зібралися разом 27-28 лютого 2016 року у Львові в рамках дводенної всеукраїнської конференції «Альтернативні форми опіки»  для роздумів, обговорень, дискусій та побудови статегії.

   

   

  [video width="750" height="480" mp4="http://www.lef.org.ua/wp-content/uploads/2016/09/Ginger-conferens-10-years.mp4"][/video]

   

  За час конференції ми дійшли до висновку, що найбільшими проблемами є занепад інституту сім’ї, відсутність законодавчої бази, яка б давала чіткий статус дітям в кризових сім’ях, а також неорганізованість організацій, які надають допомогу та супровід сім’ям в СЖО, сиротам та іншим категоріям.

   
  З усіх шляхів вирішення проблем слід виділити найголовніше - превентивний підхід до проблеми, робота на випередження, запобігання сирітству. 

   

  Координатор програми: Наталя Шалата

  +38(093) 449 97 74; +38(068) 707 40 11

  e-mail: natalia_shalata@lef.org.ua

  Деталі
 • Проект “Розвиток волонтерства в громадах”

  Проект "Розвиток волонтерства в громадах" створений для активізації місцевої молоді при парафіях навколо вирішення проблеми соціалізації, навчання та виховання дітей-сиріт, напівсиріт та "дітей вулиці"

   

  Протягом 2016 року ми отримали понад 200 ініціатив від молодіжних волонтерських організацій зі всієї України, які мали на меті покращити життя дітей та молоді у складних життєвих обставинах. В рамках конкурсу міні-грантів було підтримано 71 проект у 14 областях України. Наше завдання щороку залучати та підтримувати все більше активної молоді на парафіях, яка прагне допомагати дітям-сиротам, напівсиротам, дітям у складних життєвих ситуаціях та дітям вулиці залучаючи їх до різних активностей. Така праця на благо дітей сприяє розвитку і позитивним змінам кожного селища чи містечка.

   

  Проект "Волонтерський рух" у с. Дережичі, Львівська область. 

  Щиро радіємо, що багато ініціатив з тимчасових стають стабільними. Це говорить про велике бажання та зацікавленість волонтерів допомогти дітям-сиротам, напівсиротам та дітям вулиці змінити своє життя та адаптуватися в суспільстві. Такі ініціативи активізовують і згуртовують молодих людей навколо вирішення актуальних проблем, а також залучають потребуючих дітей та молодь у життя парафії, допомагають їм змінити спосіб мислення, формують відчуття відповідальності перед Богом та людьми.

   

   

  Volunteer movement

           Карта проектів, які були затверджені у 2016 році

   

  Серед проектів, які затвердила рада ЛОФ 2016 року, стали: організація волейбольного майданчика та спортивного гуртка, відкриття спортзалу, заснування двох парафіяльних катехитичних шкіл, створення ігрового куточка у катехитичній школі, поповнення катехитичної бібліотеки, створення консультативного центру в університеті. Загалом проекти були пов’язані з побутом, дозвіллям та навчанням дітей-сиріт.

   

  Всі ці проекти - наша спільна перемога і свідчення того, що волонтерський рух в Україні - це рушійна сила змін нашого суспільства.  Тішимося, що доєдналися до втілення ідей в життя та зробили свій внесок в покращення життя дітей та молоді у складних життєвих обставинах. Якщо ти молодий, ініціативний та готовий діяти - запрошуємо до співпраці.

   

  Деталі конкурсу міні-грантів у 2017 році.

   

  Координатор проекту: Мар'яна Кащак

  +38(068) 706 17 09

   

  Асистент проекту: Станіслав Клосовський

  +38 (093) 486 74 06 

   

  e-mail: parishproject2017@gmail.com

  Деталі
Всі проекти

Відгуки


 • «Серед шквалу вражень, думок, емоцій - найсильніше: у нас в Україні зараз зібралось ДУЖЕ багато справді СИЛЬНИХ людей, які розуміють, що то велике щастя - жити для інших! Додам, що дякуючи Львівській освітній фундації та фонду Ginger наші підопічні, родина з 5 усиновленими дітьми у Слов’янську, найближчим часом оселиться в новому будинку. ДЯКА!»

  Валентина Варава, «Ініціатива Е+»
 • "БУР - люди, що БУРхливо оБУРюються, проБУРюють, а головне БУРяться й виБУРюють" Анастасія Гулевата, Київ
 • "Волонтери БУР отримують велику нагороду - нових друзів-однодумців, які живуть у різних куточках світу! Пам'ятайте, що найбільше багатство - це друзі, які поруч у будь-яких моментах твого життя"

  Анастасія Миронова, Сміла
 • "Словами це описати важко, проте якщо у вас наступного літа буде вільний тиждень, обов'язково спробуйте БУР, він того вартий"Дмитро Черкас, Полтава
Всі відгуки

Благодійники: