^
Мотивуємо молодь до дії

Що ми робимо


 • Волонтеримо

  наша діяльність спрямована на залучення молоді до реалізації соціальних проектів з метою поширення волонтерського руху в Україні

 • Об’єднуємо

  спільні ідеї та ідейників для підвищення відповідальності та активності людей у своїх містах щодо вирішення гострих проблем, які існують в українському суспільстві

 • Підтримуємо

  лідерів, які беруть на себе відповідальність за розвиток держави та можуть простими кроками покращувати становище найбільш незахищених категорій населення

 • Розвиваємо

  громади, адже віримо, що саме місцеві спільноти відіграють ключову роль у формуванні добробуту регіонів.

Долучайся до:


 • Центр підтримки сім’ї

   

   

  Центр підтримки сім’ї — проект створений для сприяння в реформуванні Львівської загальноосвітньої школи-інтернату №2 в Ліцей “Просвіта” Львівської міської ради.  Проект реалізується у тісній співпраці з керівництвом та колективом Інтернату/Ліцею, а також із Службою у справах дітей Львівської міської ради

   

  Робота умовно розділена на два напрямки:

  • тренінги для усіх батьків, чиї діти навчались в інтернаті
  • допомога родинам з області, чиї діти повертаються додому і при цьому змінюють місце навчання

   

  Освітня складова.

  Батьків, чиї діти навчались в інтернаті ми розділили на 3 групи за віком дітей (молодша, середня та старша школа). Психолог Львівської освітньої фундації Ірина Королець розказувала кожній із груп про психологічні та фізіологічні особливості дітей кожного віку. Пояснювали відмінність між часом, коли діти вертались додому лише на вихідні, і тим, коли вони житимуть вдома. Допомагали для кожного віку скласти актуальний режим дня та список домашніх обов’язків. Спільно з батьками на  зустрічах складали списки можливих ризиків та труднощів, які можуть виникнути при поверненні діток, і розказували, як ці труднощі можливо подолати.

   

   

  Окрім цього була організована зустріч батьків із представниками Львівського міського центру зайнятості, Львівського міського центру соціального захисту, юристами Правової школи УКУ, а також із представниками ГО “Жіночі перспективи”.

   

   

  Для вчителів та вихователів Інтернату/Ліцею також була проведена серія тренінгів спільно із МБФ «Надія та житло для дітей» (Ольга Мороз) та Центром розвитку компетентності з Педагогіки травми (Уляна Долиняк)

   

  Підтримка родин з області, чиї діти повертаються додому і змінюють місце навчання.

  Для комфортної та безпечної реінтеграції дітей ми здійснювали виїзди до родин. Під час виїздів ми досліджували причини потрапляння дітей в інтернатний заклад, вивчали умови проживання та проводили оцінку потреб сім’ї. У тих родинах, де є певні труднощі, ми намагались створювати “команди підтримки” на місцях. У ці команди входили: місцевий священик, сільський голова, представники місцевого бізнесу та по можливості хтось із сусідів.  Окремим важливим блоком роботи є зустріч з вчителями та директорами місцевих шкіл, щоб дати розуміння суті процесу ДІ, залучитись їхньою підтримкою, максимально легко адаптувати дитину до нового колективу та уникнути цькування та стигматизації.

   

  Реформування інтернатного закладу та реінтеграція дітей у сім’ї — складний, кропіткий та тривалий процес. Станом на сьогодні в Україні більше 100 000 дітей живуть та виховуються в інституційних закладах, і згідно стратегії реалізації реформи ДІ ці діти поступово повертатимуться в громади.

   

  В рамках цього проекту ми плануємо й надалі відстежувати долю родин, в які повернулись діти з інтернату, а також плануємо надавати цим родинам необхідну підтримку та допомогу.

   

  1 вересня 2018 року за адресою м.Львів, вул.Просвіти,2 розпочав роботу Ліцей “Просвіта” Львівської міської ради.

   

   

   

  У автономному приміщенні Ліцею функціонує Центр підтримки дітей, де мають змогу проживати до 30-ти дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Новий Центр є альтернативою інтернатному закладу, оскільки діти там проживають та виховуються у формі, що наближена до сімейної. Вихователі Центру будуть постійно підвищувати власну компетентність і навчатимуться за програмою, розробленою спеціально для працівників закладу Центром розвитку компетентності з педагогіки травми та БО «Львівська освітня фундація»

  Більше
 • Мобільна бригада

   

  Мобільна бригада —проект створений для надання консультаційних послуг юридичного, медичного та психологічного характеру у громадах, які не мають безпосереднього доступу до вузьких спеціалістів. 

   

  Метою проекту є профілактика соціального сирітства, оскільки досить часто діти потрапляють в інституційні заклади опіки через те, що родина, яка має певні труднощі, проживає у віддаленій місцевості і опиняється без підтримки та допомоги, без доступу до необхідних соціальних послуг. 

  Завдяки виїздам Мобільної бригади ми маємо змогу вчасно виявити такі родини, допомогти з діагностикою, а також скерувати в установи та організації, що візьмуться за комплексне вирішення проблем. 

   

  Команда Мобільної бригади здійснює виїзди у громади двічі на місяць. Склад бригади формується у відповідності до запиту мешканців. Постійними членами команди є: педіатр, юрист та психолог. За потреби у виїзді також можуть брати участь логопед, невропатолог, фізичний терапевт, отоларинголог та інші спеціалісти.

   

  Під час виїзду ми маємо змогу привезти безкоштовні продуктові та медичні набори першої необхідності, які стануть відчутною допомогою родинам, що живуть за межею бідності, або мають тимчасові матеріальні труднощі. Вміст та кількість наборів також формується у відповідності до запиту конкретної громади.

   

  Для того, щоб Мобільна бригада приїхала у Вашу громаду, потрібно сконтактувати з нами за телефонами:

  • +38(098) 263 11 15
  • +38(063) 867 86 91
  • +38(050) 239 33 80

   

   

  #JustDoDI

  Більше
 • Leshchyshyn Prize для студентів

  Leshchyshyn Prize – це щорічна програма підтримки студентських соціальних проектів зі всієї України. Відбувається у форматі конкурсу.

   

  Програма Leshchyshyn Prize заснована в честь Марії Шкільник-Лещишин, життя якої є яскравим прикладом християнських цінностей: самовідданості, щедрості та співчуття часто на шкоду матеріальному комфорту для своєї родини. Повна назва ґранту "Премія ім. Марії Шкільник-Лещишин" за службу бідним " ("Leshchyshyn Prize"). Засновниця програми п.Анастасія Шкільник.

   

   

  Мета програми: Надихати студентів до сприяння еволюції громадянського суспільства в Україні. На нашу думку така еволюція залежатиме від усвідомлення проблем її найбідніших та найбільш маргінальних груп населення, а також від здатності реалізовувати ініціативи щодо інтеграції цих груп у життя суспільства.       

   

  Максимальний розмір ґранту складає 1 000 кан. дол. (орієнтовно 20 000 грн.)

              

  ЦІЛЬОВА ГРУПА ПРОЕКТІВ:

  бездомні особи,

  діти вулиці,

  люди похилого віку,

  потерпілі від торгівлі людьми,

  колишні ув'язнені,

  узалежнені.

   

  Часові рамки програми у 2019 році:

  1- 30 СІЧНЯ:  Прийом студентських заявок.

  30 СІЧНЯ - 15 ЛЮТОГО: Розгляд пропозицій.

  БЕРЕЗЕНЬ - КВІТЕНЬ: Підписання договорів, приготування до реалізації проекту.

  КВІТЕНЬ - СЕРПЕНЬ: Виконання проектів.

  1-15 ВЕРЕСНЯ: Звітування.

         

  Критерії відбору проектів:

  • Студентські пропозиції будуть оцінюватися за критеріями творчого та інновативного підходів при розробці соціальної програми чи діяльності (наприклад, використання методів соціальної адаптації) для цільової аудиторії.
  • Крім того, успішний студентський проект повинен мати потенціал для особистої трансформації з боку учасників: "служіння іншим".
  • Студенти, безумовно, повинні показати свою обізнаність про те, як живуть соціально вразливі категорії наслення - масштаби несправедливості, нерівності та дискримінація у суспільстві, міфи та ін.
  • Також при розробці проектів варто врахувати:
   • практичність проекту (чи можна відтворити проект у інших контекстах);
   • актуальність (актуальність у контексті сучасності);
   • характер користі для цільового населення в короткостроковій та довгостроковій перспективі;
   • наслідки впливу проекту на цільові групи;
   • потенціал проекту в питанні залучення підтримки членів місцевої громади, сусідів та ін.

   

   Аплікаційні форми за встановленим зразком надсилати на електронну адресу volunteerproject.lef@gmail.com у форматі .doc або .pdf з позначкою «Leshchyshyn Prize»

   

  УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ Leshchyshyn Prize у 2016 та 2017 рр.

  "Вихідний в Дитячому будинку" - молодіжна платформа "Теплиця", м.Слов'янськ (Донецька область)

  "Підтримка сімей з дітьми з аутизмом" - молодіжна платформа "Друзі", м.Костянтинівка (Донецька область)

  "Футбол проти наркотиків та криміналу" - ГО "Федерація Дворового Футболу Львівщини", м.Львів.

   


   

  Наші контакти

  БО «Львівська освітня фундація»

  м.Львів, вул. Політехнічна 4/6

  +38 (093) 486 74 06 - Станіслав Клосовський

  volunteerproject.lef@gmail.com

  www.lef.org.ua

   

   


   

  Засновниця LESHCHYSHYN PRIZE

  п. Анастасія ШКІЛЬНИК. 

  Народилася 22 серпня 1945 року в таборі переміщених осіб поблизу міста Вассербург у Німеччині. У 1947 році сім’я емігрувала до Вінніпега (Канада). Заснувала Нагороду «Світло Справедливості.

  За її підтримки та у співпраці з «Карітас-Україна» було засновано програму з надання можливостей кредитування медичного обладнання.

  Підтримувала український центр «Джерело» для дітей з розумовими та фізичними вадами, від імені організації «Врятуймо дітей»  спонсорувала фандрейзингові заходи, які проводилися з метою надання допомоги дітям-переселенцям із Сирії.

  Померла 13 травня 2014 року від раку стравоходу.

  Більше
 • Студії живої парафії

  Модульна навчальна програма з адміністрування соціальних проектів для представників парафій.

   

  Учасники програми: 20 парафіяльних громад УГКЦ зі всієї України, представлені 1 священиком та 1 активним членом парафіяльної спільноти. Загалом 40 осіб

   

   

  Тривалість програми: грудень 2017 р. - березень 2018р.

  Дати навчальних модулів: I модуль - 5-8 лютого, II модуль - 19-22 березня, III модуль - 18-20 квітня.

   

  Практична цінність. Протягом програми учасники матимуть змогу попрацювати із фаховими викладачами, що мають великий довід в сфері реалізації соціальних проектів у локальних громадах. У раках навчальної програми для обміну досвідом учасники будуть відвідувати релігійні громади, що успішно розвивають соціальне служіння. У підсумку 5 учасників програми отримають міні-гранти на реалізацію проектів, розроблених під час навчання.

   

  Основна інформація про програму

  Програма складається з трьох навчальних модулів, під час яких учасники:

  • вивчать теоретичні основи управління;
  • ознайомляться із поняттям “колективний імунітет громади”;
  • вивчать основні напрямки соціальних проектів та масштаби їх впливу різні категорії людей;
  • проаналізують причинно-наслідкові зв’язки у проекті;
  • ознайомляться із базовими моделями структури організації, розподілом ролей та відповідальностей у команді;
  • опанують базові навички публічної комунікації, комунікації в команді, а також інструменти налагодження партнерських зв’язків між різними інституціями у громаді (церква-школа-органи місцевого самоврядування і т.д.);
  • опанують підходи до стратегічного планування діяльності.

   

  А також:

  • власні соціальні ідеї опишуть у форматі соціального проекту;
  • здійснять робочі візити в організації, що мають великий  досвід роботи у соціальній сфері: “Карітас Золочів”, “Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ”, Спільнота Лярш, Центр опіки сиріт.

   

  У підсумку 10 команд отримають міні-ґранти від Львівської освітньої фундації на реалізацію проектів, опрацьованих у рамках навчальної програми.

   

  Карта учасників першого набору програми Студії живої парафії у 2018 році

   

   

     

   

  Контакти координатора програми:

  Станіслав КЛОСОВСЬКИЙ

  +38 (093) 4867 406

  volunteerproject.lef@gmail.com

   

  ____________________

  Програму реалізує Львівська освітня фундація в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.

  Більше
Всі проекти

Новини


 • Сильна громада-синергійна програма для громад Львівщини

  “Сильна Громада” - це освітньо-грантова програма для спільнот Львівщини, які мають ідею для розвитку своєї громади в соціальній, культурній та освітній сфері, з одноденним навчанням після яких буде обрано найкращі ідеї для їх фінансування.

   

   

  Організатори програми:

  БО “Львівська освітня фундація”, ГО “Українська Галицька Асамблея”.

   

  Логістика програми

  Організатори відвідають з одноденними тренінгами 10 міст Львівщини, після чого буде оголошено конкурс міні-ґрантів, де учасники тренінгів матимуть змогу отримати фінансову підтримку на реалізацію представлених та пропрацьованих проектів (до 20 000 грн). 

   

  Географія:

  Села, містечка, районні центри Львівської області. 

   

  Хто може брати участь?

  З кожного села/селища міського типу/міста команда з трьох осіб, серед яких є священик, молода активна людина та представник освітнього чи культурного закладу.

   

  Важливо:

  Команда має приїхати з готовою ідеєю для її напрацювання. Програму проводитимуть тренери, які мають особистий досвід в сфері реалізації

  соціальних проектів у локальних громадах.

   

  Програма навчання:

  - аналіз проблематики у громаді;

  - написання проектної заявки в контексті управління проектом;

  - фандрейзинг;

   

  *Навчання буде проводитись з 10:00 до 16:00 з кавою-перервою. Про місце навчання повідомимо зареєстрованих учасників листом або по телефону.

   

  Впевнено реєструйся, якщо у тебе є ідея:

  • соціально-культурного напряму;
  • створення/розвитку молодіжного простору;
  • створення/розвитку центру розвитку громади;
  • культурно-історичного напряму;
  • культурно-мистецького напряму;

      
  Міста у яких проводитимуться одноденні навчання:

  Місце тренінгу                   

  Географія учасників

  Радехів

  Радехівський та Кам’янка-Бузький райони

  Золочів

  Золочівський та Перемишлянський райони

  Броди

  Бродівський та Буський райони

  Червоноград

  Сокальський та Жовківський райони

  Дрогобич

  Дрогобицький та Самбірський райони

  Стрий

  Стрийський, Жидачівський та Сколівський райони

  Старий Самбір

  Старосамбірський район

  Львів

  Пустомитівський та Миколаївський райони

  Турка

  Турківський райони

  Яворів

  Яворівський та Мостиський райони

   

  Часові рамки проекту: До 23 вересня 23:59 відкрита реєстрація на одноденне навчання у найближчому для вас населеному пункті, 1-13 жовтня - навчальні програми, 25 жовтня результати відбору найкращих проектів, до 1 квітня реалізації проектів.

   

  Зареєструватись на програму можна за посиланням   до 23 вересня 2018 року.

   

  Координаторка проекту:

  Надія Януш

  +38 (097) 6011608

  volunteerproject.lef@gmail.com

  Більше
 • Оголошено набір на навчальну програму “Студії Живої Парафії” у Краматорську

  Львівська освітня фундація спільно з БФ “Карітас України” запрошують релігійні громади Донецького, Харківського та Одеського Екзархатів УГКЦ до участі у другому наборі навчальної програми Студії Живої Парафії, що відбуватиметься протягом вересня 2018 - квітня 2019 рр.

   


      

  Студії Живої Парафії - це теоретико-практична модульна навчальна програма з адміністрування соціальних проектів для представників парафій УГКЦ з можливістю отримати міні-ґрант на реалізацію соціального проекту своїй громаді після закінчення теоретичної частини курсу.

   

  Часові рамки проекту:

  Жовтень-грудень 2018 року - 3 навчальні модулі по 3 дні у Краматорську.

  Січень - квітень 2019 року - конкурсний відбір, фінансування та реалізація проектів із менторським супроводом експертів Львівської освітньої фундації.

   

  Чому варто спробувати?

  Протягом 8 місяців програми з учасниками працюватимуть тренери, які мають особистий досвід в сфері реалізації соціальних проектів у локальних громадах. Для обміну досвідом, учасники відвідають релігійні громади, що успішно розвивають соціальне служіння в Україні. У підсумку 10 учасників програми отримають міні-гранти у розмірі до 20 000 грн. на реалізацію соціальних проектів, розроблених під час навчання.

   

  Хто може брати участь?

  20 парафіяльних громад УГКЦ з Одеського, Харківського та Донецького екзархатів, представлені 1 священиком та 1 активним членом релігійної спільноти. Загалом участь у програмі зможуть взяти 40 учасників.

   

  Що варто знати про програму?

  Програма складається з трьох навчальних модулів, після закінчення яких учасники будуть:

   

  Розуміти: теоретичні основи управління, “колективний імунітет громади”, основні напрямки соціальних проектів та масштаби їх впливу на різні категорії людей, основні техніки менеджменту проектів, інструменти налагодження партнерських зв’язків між різними інституціями у громаді (церква-школа-органи місцевого самоврядування і т.д.), моделі управління фінансами організації.

   

  Вміти: розподіляти ролі та відповідальності у команді, продуктивно комунікувати як всередині команди так і в публічному просторі, здійснювати стратегічне планування діяльності.

   

  Мати: власні соціальні ідеї, описані у форматі соціального проекту, можливість отримати фінансування на його реалізацію, а також нагоду відвідати організації, що мають  досвід роботи у соціальній сфері.

   

  Що потрібно для участі?

  • Аплікаційна форма, яку можна заповнити за посиланням
  • Ідея, яка здатна якісно покращити життя Вашої громади

   

  Хто отримає ґрант?

  У підсумку програми комісія обере 10 команд, які отримають міні-ґранти від Львівської освітньої фундації на реалізацію проектів, опрацьованих у рамках навчальної програми.

   

  Фінансові питання

  Організатори покривають всі витрати, пов'язані з участю у програмі (проживання, харчування, переїзд).

   

  Коли і куди подавати заявки на участь у програмі?

  • Заявки від сьогодні і до 25 вересня (23:59) можна заповнювати за посиланням https://goo.gl/forms/XLlNn35qh7JHdGzw1

   

  Контакти координатора програми:

  Станіслав КЛОСОВСЬКИЙ

  +38 (093) 4867 406

  volunteerproject.lef@gmail.com

   

  Контакти асистента:

  Анастасія ДИШКАНТ

  +38 (073) 14 11 702

  volunteerproject.lef@gmail.com

   

  __________________________________________________

  Програму реалізує Львівська освітня фундація в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.

  Більше
 • Відділ соціального служіння: початок

  Відділ соціального служіння - зовсім нова структура в команді Львівської освітньої фундації, котра об’єднала людей і проекти, що прагнуть підтримувати розвиток соціальної сфери в локальних громадах через розвиток ідеї волонтерства та служіння ближнім. Для цього Відділ провадить співпрацю з релігійними та громадськими організаціями, а також синергійні партнерські зв’язки з органами державної влади й органами місцевого самоврядування.  Про фундаментальні програми відділу ми і розкажемо у цьому тексті.

   

   

  « Про різні речі можна сумніватися, але можемо бути певними, що ми ніколи, ніколи не помилимося, коли допомагаємо тим, хто в потребі, хто прагне справедливості, хто не має, що їсти, у що одягнутися, і де голову прихилити » - Борис Ґудзяк

   

   

  Розвиток волонтерства в громадах (РВГ) – програма, метою якої є активізація малих громад України через підтримку активних її представників. У 2018 році 52 команди волонтерів отримало фінансування на реалізацію своїх проектів. Значну частину з них плануємо й надалі долучати до реалізації програм  ЛОФ. Програма реалізовується за підтримки "Програми підтримки дітей-сиріт  та дітей в СЖО фонду Джиджер УКОФ".

   

  Студії живої парафії (СЖП) – модульна навчальна програма, насичена якісними практичними знаннями у сфері реалізації соціальних проектів в локальних громадах, а також можливістю переймати досвід громад, які успішно розвивають соціальне служіння. У 2018 році підтримано 12 парафій УГКЦ, що розпочали реалізацію своїх проектів. Програму реалізовується в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.

   

  Школа відповідального служіння (ШВС) – річна модульна навчальна програма у поєднанні з практичним досвідом написання та реалізації власних проектів для вирішення соціальних проблем в локальних громад. У 2017 році ШВС охопила 4 громади й більше 60 учасників навчальних модулів. Програма реалізовується за підтримки фонду Kerk in Actie (Церква в дії), Нідерланди.

   

  Широка мережа партнерів, велика кількість проектів й лише 24 години на добу для якісної, живої комунікації – мотив, щоб відправитись в довготривалу, цікаву й абсолютно нестандартну мандрівку локаціями, у яких ЛОФ сприяє розвитку громад, підтримуючи проекти громадських, релігійних організацій й активної молоді.

   

  Мандрівка здійснювалась у три етапи, тривала 10 днів й охоплювала 15 локацій у 8 областях України: Львівській, Тернопільській, Волинській, Хмельницькій, Київській, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій.

   

  Перший етап. У селі Вибранівка (Ходорівська ОТГ, Львівщина) в рамках програми ШВС о.Анатолій Камад, парох церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ разом з дружиною Соломією та активною молоддю села працюють над створенням Центру дозвілля. Отець Анатолій з прикрістю говорить, що село фактично стоїть на місці, немов застрягло у часі й зовсім не просто активізувати місцеву громаду, але варто пробувати робити це знову і знову, особливо коли є підтримка небайдужих.

   

  Другий етап - це 3 локації й 4 активні громади у Тернопільській області. У місті Чортків отець Роман Гарасимів, сотрудник Катедрального собору верховних апостолів Петра й Павла, УГКЦ з дружиною Христиною вже вдруге беруть участь в програмах ЛОФ. Перший проект полягав у створенні простору для спільноти “Віра і Світло” у приміщенні храму. У 2018 році в рамках програми ШВС фактично завершилась робота над облаштуванням «Кімнати Матері й Дитини» й простору для відпочинку наймолодших парафіян - дітлахів. Окрім того, в Чорткові отець Володимир Гриців– голова комісії у справах родини Бучацької єпархії став переможцем програми СЖП з проектом "Щасливі разом" – центром інформаційної підтримки жінок, що перебувають у складних життєвих обставинах.

   

  Також у селі Нирків, що розташоване неподалік від урочища Червоного, РВГ посприяв покращенню діяльності молодіжного простору "Ґалатиґа". Марія Безушко - одна із засновників простору про "Ґалатиґу": "Колись наші діди й бабці випасали корів на пасовиську, яке називалось Ґалатиґа. Оскільки так проходило більшість їхнього часу, там, на Ґалатизі діти вчились дружити, грати ігри, молодші навчались в старших, сильніші допомагали слабшим... Це був їхній простір для розвитку, а ми створили новий, сучасний."

   

  У Скалі - Подільській парох церкви Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ Василь Германюк разом з молодіжною спільнотою своєю активністю запалюють і надихають. Завдяки програмі ШВС вже був реалізований табір для дітей. О.Василь не випереджає епоху, проте точно йде попереду багатьох скептиків. Молитва в інстаграм - до знайомства з отцем навіть не уявляли про таке. Проте кількість людей, в яких виникає потреба помолитись в такий спосіб постійно зростає. Отець активно працює над популяризацією молитви, наголошуючи на тому, що абсолютно неважливо де саме ти молишся й істинну роль відіграє лише щирість твого серця й душі.

   

  « А як виглядає любов? Це наче вогник маленької свічки: коли хтось запалює свою свічку від твоєї, вогонь не зменшується, правда? » - Борис Ґудзяк

   

  Третій етап мандрів розпочався у шахтарському містечку Нововолинськ, там отець Володимир Кметь, представник Карітас – Волинь, ділився з ЛОФ колосальними напрацюваннями та грандіозними ідеями. У смт. Благодатне один з наймолодших селещин голів в Україні - Олександр Топорівський працює над створенням Молодіжного простору в рамках програми РВГ у співпраці з Карітас-Волинь. У тій же Волинській області у маленькому селі Положево, що знаходиться неподалік Шацького національного природного парку, парох церкви Преображення Господнього УГКЦ Богдан Іващук разом з Марією Сидорук вже придбали багатофункціональний деревообробний станок й почали облаштування Дитячо-молодіжної платформи «Майстерня талантів» у рамках програми СЖП.

   

  У Нетішині, Хмельницька область, парох церкви св. Івана Богослова, УГКЦ Павло Хведорук разом з однодумцями працюють над реалізацією проекту «Школа Життя» в рамках програми СЖП. Навколо церкви, в якій відбуватиметься реалізація проекту, розташовані 7 сімейний гуртожитків. Навряд хтось із мешканців планував затриматись в декількох квадратних метрах бетону надовго. Проте, часто життя припідносить нам такі «сюрпризи», коли навіть найбільш тимчасові речі перетворюються на щоденну реальність. Проект має на меті залучити маленьких жителів гуртожитків до навчання фінансової грамотності, навиків самостійності, командній роботі й просто корисного проведення вільного часу.

   

  У с. Личанки Київської області мали нагоду поспілкуватись з великою родиною Дехтяренко - Дитячим будинком сімейного типу, що складається з тата Анатолія, мами Альони й 15 дітей різного віку. Анатолій Дехтяренко є керівником Благодійного фонду допомоги дитячому будинку сімейного типу родини Дехтяренко.

   

  Мабуть, в кожного з нас - страшенно дорослих і самостійних, траплялись ситуації, коли поїздка додому в рідні стіни була не просто способом відпочити від робочих буднів і сумнівної якості студентських трапез, а життєвою потребою відновити сили, щоб не згаснути, не перегоріти. І добре, коли є куди повертатись. Зараз сім'я працює над будівництвом помешкання, в якому матимуть можливість відпочити й віднайти внутрішні ресурси випускники ДБСТ.

   

  Родині вистачає ідей, креативності та натхнення, хотілося б лише трохи більше фінансової підтримки.

  У селі Коцюбинське закінчуються приготування до відкриття табору «Розвиток дитини – розвиток країни», РВГ.  

   

  У селі Святопетрівське ГО «Об’єднання соціальних проектів,  "Отчий дім"» стала домівкою для десятка дітей сиріт, матерів із дітьми, які переживають скрутні часи, молоді, що навчається, працює й спільнотно проживає на території Дому. А також й сімей, які буквально працюють разом, тому що, проживаючи в Отчому домі, беруть під опіку дітей сиріт й вчать їх моделі сім'ї, де всі один одного люблять, поважають, цінують, де немає зайвих людей, а у дітей свої дитячі проблеми, пов’язані з іграшками, а не життям в каналізаційній трубі.

   

  Карітас Полтава також розвивають партнерство з ЛОФ, беручи участь у навчальних програмах. В офісі Карітасу вже є кімната дитячої мультиплікації, де створено вже з десяток дитячих мультиплікаційних творіть. Техніку для створення мультфільмів отримали завдяки ґранту від ЛОФ, у 2018 році при храмі Всіх Святих Українського Народу УГКЦ у рамках програми РВГ вже невдовзі розпочнуться заняття Катехитичної школи.

   

  У Дніпрі Скрягіна Олена – керівниця ГО «Турбота та Підтримка», одна з перших, хто дізналась про перемогу у ґрантовій програмі РВГ. «Безпечне середовище» соціальний проект, мета якого полягає у сприянні соціалізації студентів технікумів, життя яких навряд можна назвати безхмарним, а стипендія у 300 гривень на місяць часто є єдиним доходом підлітків.

   

  Кам’янське – назва міста, яку запам’ятати й вимовити набагато легше, а ніж Дніпродзержинськ. Там Іван Гуляєв – 21 річний студент Української Академії Лідерства та о.Ігор Пагулич – парох храму Преображення Господнього, вже завершують проведення молодіжного лісового табору «Молодь Дії»  у рамках нашої програми СЖП.

   

  У Токмаку, що в Запорізькій області, о.Тарас Буричко, парафія св. Петра й Павла, разом з ШВС активно працюють над створенням Центру культурного дозвілля, а в Кривому Розі  СЖП підтримують два проекти: «Домівка», керівником якого є о.Іван Талайло – парох храму Святого Миколая Чудотворця, й «Катехитична школа», керівник - о.Ігор Дмитришин – настоятель храмів Святої Трійці і Володимира та Ольги УГКЦ у Кривому Розі . РВГ у Кривому Розі підтримує також і такі проекти як «Дружба без меж –2», керівник - Христина Видашенко (БФ “Ожина”) й «Волонтерство як стиль життя»,  Роман Морозов (Культурно-громадський центр ШELTER+).

   

  « Мир – це коли ми створюємо позитивну атмосферу, в якій починаємо свідомо шанувати інших, любити їх, бажати й робити їм добро. Дуже важливо, аби ми бажали добра всім. Тоді мир стає дуже реальним, дійсним … » - Любомир Гузар

   

  Приємно усвідомлювати, що партнери Львівської Освітньої Фундації сприяють відновленню в Україні європейських цінностей. А можливо вони зовсім не європейські, а насамперед українські – цінності, що історично принадні нам, українцям, чию країну називають колискою європейської цивілізації, глибокої культури та духовності. Така точка зору мені більше до вподоби, бо надто часто в житті ми приміряємо на себе чужі маски, соромлячись свого власного «я». Працюємо над тим, щоб принаймні більшість українців усвідомили себе господарями на власній землі, відчули дім у себе під ногами й почали #робити зміни.

   

  Це далеко не найтриваліша мандрівка працівників ЛОФ містами й селами України, де сформована мережа партнерів, друзів та однодумців. Проте, для нових працівниць Львівської освітньої фундації це незрівнянний досвід, який не лише перевірив їх на витривалість, організованість, мобільність та комунікабельність, а й дав зрозуміти, наскільки готові вони працювати в такому ритмі. Ми готові!

   

  Анастасія Дишкант

  Більше
 • Відкрито набір учасників на програму Школа відповідального служіння у 2018 р.

  4 навчальні дні у громаді, ґрант на релізацію соціальної ініціативи та менторський супровід від професіоналів - у Львівській освітній фундації вдруге стартує навчальна програма “Школа відповідального служіння” (ШВС) для релігійних громад України.

   

   

  Що таке ШВС?

  • Це унікальна освітня програма ефективного розвитку громади. Це реальна можливість релігійної громади підвищити якість своєї соціальної роботи та вийти за рамки.

   

  У чому унікальність?

  • ШВС - це річна модульна навчальна програма у поєднанні з практичним напрацюванням стратегії для конкретної громади щодо подальшої роботи з цільовими групами, громадою, бізнесом. У процесі навчання учасники працюють над власним проектом та розробляють  методи локального фандрейзингу у супроводі менторів. По завершенні програми беруть участь у конкурсі грантів та мають можливість отримати фінансування для реалізації своїх проектів, що дозволить послідовно та стабільно розвивати свою громаду.

   

   

  Хто учасники?

  • У 2018-2019 рр. ми відвідаємо 4 релігійні громади, кожна з яких має бути представлена священиком та активними членами громади (не більше 15 осіб).

   

  Як відбуватиметься програма?

  • На чотирьохденний модуль у кожну з громад приїжджатимуть тренери, котрі разом з учасниками оцінюватимуть громаду та розроблятимуть її соціальний паспорт, дорожню карту розвитку громади, а також реальний соціальний проект, що матиме у майбутньому реальний вплив на громаду.
  • За кожною з громад буде закріплений ментор, що супроводжуватиме та допомагатиме в реалізації проекту.
  • Під час програми кожна з громад має організувати мінімум 1 відкритий фандрайзинговий захід і таким чином внести свою фінансову частку в реалізацію проекту громади.
  • Кожна з громад-переможців отримає від Львівської освітньої фундації ґрант в розмірі 75 000 грн на реалізацію проекту громади.

   

  Умови участі у конкурсі:

  • Попередня співпраця з Львівською освітньою фундацією (мінімум 2 роки);
  • Заповнена аплікаційна форма з мотиваційним листом на тему: практичне значення соціального служіння церкви у моїй громаді
  • Скан листа підтримки від єпископа/місцевого представника влади

   

  Після завершення навчальної програми учасники будуть:

  Знати: де шукати інформацію про міжнародні та національні грантові можливості, як залучати кошти від організацій та приватних донорів, основні техніки менеджменту проектів, як розробити стратегію роботи соціального напрямку на парафії, як і коли краще комунікувати про свій проект, як працює SMM.

  Вміти: готувати аплікаційні форми до подачі на грантове фінансування, використовувати техніку SWOT-аналізу, формувати проектні команди, вести ефективну комунікацію з владою, ЗМІ, іншими парафіями та організаціями, підготувати всі необхідні документи для звітування по проекту.

  Мати: розроблений SWOT-аналіз громади, соціальний паспорт громади, дорожню карту розвитку громади в якій проживають, розроблену ідею проекту, підготовану до подання на фінансування, напрацювання стратегії PR-кампанії проекту, випрацювані з ментором ідеї для розвитку соціального служіння.

   

  Коли і куди подавати заявки на участь у програмі?

   

  Детальніше

  school.of.liable.ministry@gmail.com

  Керівник програми - Наталя Шалата

  Академічний директор - Станіслав Клосовський

  Більше
 • Список учасників програми “АктивуйСя”

  У 2018 році Львівська освітня фундація у партнерстві з Департаментом з питань культури, національностей та релігій ЛОДА оголосила старт нової соціально-культурної програми для малих громад Львівщини під символічною назвою "АктвуйСя",  тобто, активуючи свої ініціативи, активізовуй громаду, в якій живеш. Учасниками програми є Народні доми/Бібліотеки та релігійні громади з локальних малих громад Львівщини.

   

        

   

  30 червня відбулось завершальне засідання конкурсної комісії, на якій було визначено переможців конкурсу та, відповідно, учасників програми у 2018 році. Зі списком переможців можна ознайомитись нижче

   

  Заявник

  Місце реалізації

  1

  Народний дім с.Велике Колодно / РГ Воздвиження ЧЖХГ

  С.Велике Колодно, Жовтанецька ОТГ

  2

  Бібліотека-філія с.Варяж / РГ Успіння Пресвятої Богородиці

  С.Варяж, Сокальський район

  3

  ГО «Комітет підтримки молодіжного самоврядування» / РГ Богоявління ГНІХ

  Смт.Дубляни, Дублянська ОТГ

  4

  Народний дім с.Павлів / РГ Свв. Ап. Петра і Павла

  С.Павлів, Радехівський район

  5

  Музей "Староскварявський іконостас 16-18 cт." / РГ Свв. Па. Петра і Павла

  С.Стара Скварява, Жовківський район

  6

  Музей-садиба родини Антоничів / РГ Успіння Пресвятої Богородиці

  С.Бортятин, Судововишнянська ОТГ

  7

  Народний дім с.Більче / РГ Косми і Дам’яна

  С.Більче, Миколаївський район

  8

  Жіноча благодійна організація «Наші візії» / Центр творчості для дітей та молоді

  М.Жидачів

  9

  Бібліотека с.Велика Воля / РГ Покрову Пресвятої Богородиці

  С.Велика Воля, Миколаївський район

  10

  Народний дім с.Устя / РГ свмч. Микити

  С.Устя, Миколаївський район

   

   

  Інформуємо переможців конкурсу також, що у четвер, 5 липня, об 11:00 год за адресою вул. Винниченка, 14 – Департамент з питань культури, національностей та релігії ЛОДА, каб. 39 відбудеться інформаційна зустріч щодо порядку фінансування проектів-переможців.

  _____________________________

  Нагадаємо, що програма "АктивуйСя"  реалізовується в рамках заходів «Культурно - мистецьке таборування для населення сільської місцевості» Департаменту культури, національностей та релігій ЛОДА та програми «Розвиток волонтерства у громадах» Львівської освітньої фундації

  Більше
 • Список переможців конкурсу ґрантів в рамках програми “Студії живої парафії”

  Протягом лютого - квітня 2018 року БО "Львівська освітня фундація" за підтримки МБФ "Карітас Україна" реалізовувала освітньо-грантову програму "Студії живої парафії", метою якої було підвищення рівня соціального служіння парафії УГКЦ зі всієї України.

   

  Учасниками програми стали 20 активних священиків та 20 представників парафій УГКЦ, що прагнуть розвивати соціальне служіння у своїх громадах. Протягом трьох навчальних модулів учасники програми навчались аналізувати громади, створювати карти проблем та потреб громад, а також створювати та впроваджувати волонтерські програми, будувати команду, шукати ресурси на рівні локальної громади для реалізації соціальних проектів та програм, комунікації в команді та інструменти pr для роботи у громаді.

   

  Опісля навчальної програми учасники мали змогу отримати міні-ґранти на реалізацію своїх соціальних ініціатив.

   

  Нижче публікуємо список переможців конкурсу

   

  Проект "Розвиток праці з дітьми, молоддю Краматорському деканаті Донецького екзархату", Парафія Преображення ГНІХ смт.Новодонецьке, адміністратор о.Стефан Попадюк

   

  Проект "Інтеграційні табори в Спільноті «Наша хата, як метод формування волонтерства та соціального служіння у парафії", Парафіяльна громада монастиря оо.Василіян Свв.Апп.Петра і Павла м.Дрогобич, спільнота "Наша хата", директор спільноти о.Андрій Савка

   

  Проект "Молодь дії", Парафія Преображення Господнього УГКЦ м.Кам'янське, адміністратор о.Ігор Пагулич

   

  Проект "Катехитична школа",  Храм Святої Трійці м.Кривий Ріг, адміністратор о.Ігор Дмитришин

   

  Проект "ЦЕНТР ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ СІМЕЙ «Щасливі разом»", ТОБФ «Карітас Бучацької Єпархії УГКЦ», координатор проекту о.Володимир Гриців

   

  Проект "Дитячо-молодіжна платформа «Майстерня талантів». Інтерактивний простір на селі.", ініціативна група парафії храму Преображення Господнього с.Положево, Волинська область, координатор проекту Марія Сидорук

   

  Проект "Волонтерський рух «Best друг», Храм Св. Архистратига Михаїла смт. Запитів, Львівська область, координатор проекту Тетяна Малицька

   

  Проект "Простір для дітей і молоді без чарки", Парафія св. Миколая с.Дубаневичі, Львівська область, адмінітрастратор о.Іван Коваль

   

  Проект "Об'єднані любов'ю", Парафія св. ап. і єв. Івана Богослова с. Добряни, Львівська область, адміністратор о. Богдан Лопишко

   

  Проект "Школа життя", Парафія св.Івана Богослова м.Нетішин, Хмельницька область, адміністратор храму о.Павло Хведорук, координатор проекту Ю.Максимчук

   

  Проект "Домівка", Парафія Святого Миколая Чудотворця м.Кривий ріг, адміністратор о.Іван Талайло

   

  Проект "Особливі історії особливої молоді»: організація культурно-просвітницьких заходів на парафіях", БФ "Карітас Львів".

   

  Бажаємо успіхів у реалізації проектів всім переможцям!

   

     

   

  _________________________________________

  Модульна навчальна програма з адміністрування соціальних проектів для представників парафій. Реалізує Львівська освітня фундація в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.

  Більше
 • Стартував набір учасників програми “АктивуйСя”

  АктивуйСЯ - це програма розвитку потенціалу малих громад Львівщини в рамках програми “Розвиток волонтерства в громадах” Львівської освітньої фундації та Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА

   

   

  Мета: Підтримати розвиток культури та міжсекторальної співпраці у 10 громадах Львівської області шляхом реалізації комплексної культурно-освітньої програми та мікроґрантування.

   

  Географія програми: Львівська область

   

  Цілі програми:

  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток сільських територій;
  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціалізацію та залучення до життя громади дітей та підлітків сиріт, напівсиріт, тих, що опинились у складних життєвих обставинах;
  • розвиток волонтерства в малих локальних громадах;
  • налагодження співпраці між державою, церквою та громадським середовищем заради сталого розвитку громади;
  • поширення ідеї створення мережі постійнодіючих молодіжних волонтерських осередків.

      

  Хід реалізації програми

  Ініціативна група подає до Львівської освітньої фундації (далі - ЛОФ) заявку на участь у програмі, після чого експерти ЛОФу та Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (далі - Департамент) оберуть 10 громад-переможців. Далі громади-переможці повинні організувати в громаді за фінансової підтримки Департаменту (не більше 10 000 грн.) фандрайзинговий захід - фестиваль з метою збору коштів на реалізацію запланованого проекту. Після успішного проведення заходу громади-учасники отримують від ЛОФ міні-ґрант у розмірі 20 000 грн. на реалізацію соціального проекту, а зібрані під час заходу кошти використовують як власний внесок у реалізацію проекту.

   

  Дорожня карта програми

  1. 2-17 квітня - Прийом заявок на участь за встановленим зразком.
  2. 17-22 квітня - Відбір 10 громад-учасників проекту.
  3. 27 квітня - тренінг для відібраних учаснків
  4. 1 травня - 30 серпня - Підготовка та проведення в громадах локальних фандрайзингових заходів - благодійних фестивалів. Зібрані кошти під час заходу - основа для реалізації проекту громади.
  5. 30 серпня - 15 вересня - Мікроґрантування проектів від Львівської освітньої фундації як додатковий ресурс для реалізації.
  6. 15 вересня -15 грудня - Реалізація заявленого соціального проекту.
  7. 15 грудня - Підбиття підсумків програми - форум учасників.

   

  Умови участі в програмі:

  1. Обов’язкова наявність команди організаторів проекту: Народний дім / бібліотека (на вибір), місцевий священик (священики), а також активні представники громади.
  2. Наявність обґрутнованої ідеї сталого соціального проекту в громаді з обов’язковим залученням сімей в кризі та / або дітей-сиріт та дітей в складних життєвих обставинах.
  3. Наявність зареєстрованої неприбуткової (громадської, благодійної, релігійної) організації та рахунку в банку.

   

  УВАГА! Заповнені заявки за встановленим зазком необхідно надіслати на електронну скриньку uklviv@ukr.net з позначкою "На програму АктивуйСЯ" до 17 квітня включно. Взірець заявки можна завантажити тут

   

  Більше
 • Leshchyshyn Prize для студентів

  Leshchyshyn Prize – це щорічна програма підтримки студентських соціальних проектів зі всієї України. Відбувається у форматі конкурсу.

   

  Програма Leshchyshyn Prize заснована в честь Марії Шкільник-Лещишин, життя якої є яскравим прикладом християнських цінностей: самовідданості, щедрості та співчуття часто на шкоду матеріальному комфорту для своєї родини. Повна назва ґранту "Премія ім. Марії Шкільник-Лещишин" за службу бідним " ("Leshchyshyn Prize"). Засновниця програми п.Анастасія Шкільник.

   

   

  Мета програми: Надихати студентів до сприяння еволюції громадянського суспільства в Україні. На нашу думку така еволюція залежатиме від усвідомлення проблем її найбідніших та найбільш маргінальних груп населення, а також від здатності реалізовувати ініціативи щодо інтеграції цих груп у життя суспільства.       

   

  Максимальний розмір ґранту складає 1 000 кан. дол. (орієнтовно 20 000 грн.)

              

  ЦІЛЬОВА ГРУПА ПРОЕКТІВ:

  бездомні особи,

  діти вулиці,

  люди похилого віку,

  потерпілі від торгівлі людьми,

  колишні ув'язнені,

  узалежнені.

   

  Часові рамки програми у 2019 році:

  1- 30 СІЧНЯ:  Прийом студентських заявок.

  30 СІЧНЯ - 15 ЛЮТОГО: Розгляд пропозицій.

  БЕРЕЗЕНЬ - КВІТЕНЬ: Підписання договорів, приготування до реалізації проекту.

  КВІТЕНЬ - СЕРПЕНЬ: Виконання проектів.

  1-15 ВЕРЕСНЯ: Звітування.

         

  Критерії відбору проектів:

  • Студентські пропозиції будуть оцінюватися за критеріями творчого та інновативного підходів при розробці соціальної програми чи діяльності (наприклад, використання методів соціальної адаптації) для цільової аудиторії.
  • Крім того, успішний студентський проект повинен мати потенціал для особистої трансформації з боку учасників: "служіння іншим".
  • Студенти, безумовно, повинні показати свою обізнаність про те, як живуть соціально вразливі категорії наслення - масштаби несправедливості, нерівності та дискримінація у суспільстві, міфи та ін.
  • Також при розробці проектів варто врахувати:
   • практичність проекту (чи можна відтворити проект у інших контекстах);
   • актуальність (актуальність у контексті сучасності);
   • характер користі для цільового населення в короткостроковій та довгостроковій перспективі;
   • наслідки впливу проекту на цільові групи;
   • потенціал проекту в питанні залучення підтримки членів місцевої громади, сусідів та ін.

   

   Аплікаційні форми за встановленим зразком надсилати на електронну адресу volunteerproject.lef@gmail.com у форматі .doc або .pdf з позначкою «Leshchyshyn Prize»

   

  УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ Leshchyshyn Prize у 2016 та 2017 рр.

  "Вихідний в Дитячому будинку" - молодіжна платформа "Теплиця", м.Слов'янськ (Донецька область)

  "Підтримка сімей з дітьми з аутизмом" - молодіжна платформа "Друзі", м.Костянтинівка (Донецька область)

  "Футбол проти наркотиків та криміналу" - ГО "Федерація Дворового Футболу Львівщини", м.Львів.

   


   

  Наші контакти

  БО «Львівська освітня фундація»

  м.Львів, вул. Політехнічна 4/6

  +38 (093) 486 74 06 - Станіслав Клосовський

  volunteerproject.lef@gmail.com

  www.lef.org.ua

   

   


   

  Засновниця LESHCHYSHYN PRIZE

  п. Анастасія ШКІЛЬНИК. 

  Народилася 22 серпня 1945 року в таборі переміщених осіб поблизу міста Вассербург у Німеччині. У 1947 році сім’я емігрувала до Вінніпега (Канада). Заснувала Нагороду «Світло Справедливості.

  За її підтримки та у співпраці з «Карітас-Україна» було засновано програму з надання можливостей кредитування медичного обладнання.

  Підтримувала український центр «Джерело» для дітей з розумовими та фізичними вадами, від імені організації «Врятуймо дітей»  спонсорувала фандрейзингові заходи, які проводилися з метою надання допомоги дітям-переселенцям із Сирії.

  Померла 13 травня 2014 року від раку стравоходу.

  Більше
 • Програма стажування “Co’NGO” (co-operate with NGO) на базі “Львівської освітньої фундації”

  КОГО МИ ШУКАЄМО?

  • Молодих людей з активною життєвою позицією, які  хочуть бути залучені у реформу та трансформацію соціальної сфери України.
  • Студентів випускних курсів спеціальностей соціального спрямування (соціологи, психологи, соціальні педагоги, соціальні робітники)
  • Молодь, яка шукає себе і хоче здобути досвід у сфері роботи неприбуткових організацій.

   

   

  ЯКА НАША МЕТА?

  Створення умов для здобуття знань та навиків роботи у громадському секторі для студентів-випускників навчальних закладів та пошук потенційних працівників для ЛОФ.

   

  ЩО ДАЄ СТАЖУВАННЯ УЧАСНИКУ?

  • отримання знань про загальну роботу організацій громадського сектору;
  • розуміння процесу реалізації проекту - від ідеї до результату;
  • знайомство із основними правилами написання проектної пропозиції;
  • практикування навиків у створенні промопродукції та матеріалів для тренінгів, поширення інформації про проекти;
  • розуміння тенденцій громадського життя сьогодення: які проекти донори готові підтримувати, які є джерела фінансування проектів тощо.

   

  ЯКА ТРИВАЛІСТЬ І ЯК ВСТИГАТИ?

  Мінімальна залученість учасника -8 год/тиждень протягом 2-х місяців.

  Вимоги: присутність в офісі організації щонайменше половину зазначеного часу та виконання частини завдань поза ним.

   

  ХОЧУ СТАЖУВАТИСЯ - ЩО МЕНІ ЗРОБИТИ?

  Для того, щоб стати учасником програми стажування від БО “Львівська освітня фундація” необхідно заповнити google-форму до 15 квітня 2018 року. Після цього Тебе буде запрошено на співбесіду. Після проведення невеличкого конкурсу ми повідомимо Вам про його результати та запросимо на стажування.

   

   

   

   

   

  ____________________________

  *Стажування є безоплатним.

  Більше
 • Розпочато прийом заявок на конкурс ґрантів “Розвиток волонтерства в громадах” у 2018 році

  Мета: Здійснювати системну підтримку малих громад України через розвиток соціально активної молоді та налагодження мережі постійнодіючих волонтерських осередків - просторів.

   

   

   

  Максимальний розмір ґранту: до 20 000 грн., розмір власного фінансового внеску - не менше 20%. (Для залучення власних фінансових ресурсів рекомендуємо попередньо провести фандрайзингові заходи - благодійні ярмарки, свята і т.д. або ж передбачити у проектів фінансовий внесок учасників за участь у заходах. Також рекомендуємо залучитися матеріальною підтримкою місцевого бізнесу та органів місцевого самоврядування).

   

   

  Цілі програми:

   

  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціалізацію, інтеграцію та залучення до життя громади дітей та підлітків сиріт, напівсиріт, тих, що опинились у складних життєвих обставинах;
  • пошук, освіта та розвиток молодих  волонтерів у локальних громадах (школярі);
  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток сільських територій;
  • налагодження співпраці між державою, церквою та громадським середовищем заради сталого розвитку громади;
  • поширення ідеї створення мережі постійнодіючих молодіжних волонтерських осередків.

   

  УВАГА! Участь у конкурсі можуть брати організації зі всієї України, окрім тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської областей, а також АР Крим та м.Севастополь. 

   

  Дорожня карта програми

  1. 5 березня - 1 квітня - Прийом заявок на участь за встановленим зразком.
  2. 1-21 квітня - Відбір команд-учасників проекту.
  3. 21 квітня - 3 травня - Оголошення переможців.
  4. 1 червня - 30 жовтня - Реалізація проектів.
  5. Липень-серпень - 2 дводенні літні школи менеджменту (у локаціях, близьких до учасників)
  6. 17 листопада - Підбиття підсумків програми - форум учасників.

   

  Умови участі в програмі:

  1. Обов’язкова наявність команди організаторів проекту: Ініціативна група, місцевий священик (священики), а також активні представники громади: Будинок Культури, Народний дім, школа, ДНЗ, місцевий бізнес.
  2. Наявність обґрутнованої ідеї сталого соціального проекту в громаді з обов’язковим залученням сімей в кризі та / або дітей-сиріт та дітей в складних життєвих обставинах.
  3. Наявність зареєстрованої неприбуткової (громадської, благодійної, релігійної) організації та рахунку в банку.

   

  Ґрантову заявку за встановленим зразком просимо надсилати на електронну адресу volunteerproject.lef@gmail.com із позначкою "На конкурс Розвиток волонтерства в громадах"

   

  УВАГА! Кошти ґранту не можуть бути використані на:

  - проведення літніх дитячих таборів без продовження у рамках проекту подальшої діяльності з цільовою групою;

  - закупівлю матеріалів, техніки та ін. без здійснення безпосередньої роботи з цільовою групою;

  - харчування учасників заходів на суму більшу ніж 20% від затребуваної суми.

   

  ____________________________

  Контакти координатора програми

  volunteerproject.lef@gmail.com

  +38 093 4867 406

  Станіслав Клосовський

  Більше

Відгуки


 • Завдяки Львівській освітній фундації та фонду Ginger наші підопічні, родина з 5 усиновленими дітьми у Слов’янську, найближчим часом оселиться в новому будинку. Щира подяка!»

  Валентина Варава, «Ініціатива Е+»
 • "Волонтери БУР отримують велику нагороду - нових друзів-однодумців, які живуть у різних куточках світу! Пам'ятайте, що найбільше багатство - це друзі, які поруч у будь-яких моментах твого життя"

  Анастасія Миронова, Сміла
 • "Словами це описати важко, проте якщо у вас наступного літа буде вільний тиждень, обов'язково спробуйте БУР, він того вартий"Дмитро Черкас, Полтава
 • “БУР - це вміння бути вдячним за те, що маєш, усвідомлення своєї відповідальності та розуміння того, що потрібно жити тут і зараз”Людмила Нікітіна, Харків
Всі відгуки

Благодійники: