^
Мотивуємо молодь до дії

Що ми робимо


 • Волонтеримо

  наша діяльність спрямована на залучення молоді до реалізації соціальних проектів з метою поширення волонтерського руху в Україні

 • Об’єднуємо

  спільні ідеї та ідейників для підвищення відповідальності та активності людей у своїх містах щодо вирішення гострих проблем, які існують в українському суспільстві

 • Підтримуємо

  лідерів, які беруть на себе відповідальність за розвиток держави та можуть простими кроками покращувати становище найбільш незахищених категорій населення

 • Розвиваємо

  громади, адже віримо, що саме місцеві спільноти відіграють ключову роль у формуванні добробуту регіонів.

Долучайся до:


 • Впровадження реформи ДІ на Львівщині

  Основною метою програми є поширення інформації про реформу деінституціалізації та підтримка активних ОТГ Львівщини у створенні відповідної соціальної послуги в громаді.

   

   

  Впровадження реформи ДІ у 5-ти пілотних ОТГ Львівщини пілотний проект у співпраці між ЛОФ та СуСД ЛОДА.

   

  Втілення реформ децентралізації та деінституціалізації є важливим викликом для українського суспільства, водночас їхня паралельність дає можливість формувати нові тенденції у підвищенні якості життя сімей у громадах. Формування об’єднаних територіальних громад, укрупнення території, перерозподіл повноважень — все це створює можливості для чіткого бачення проблем, які існують у громаді. Відповідальність за дітей-сиріт, дітей-соціальних сиріт, сім’ї у складних життєвих обставинах тепер лежить на плечах керівництва ОТГ, які не завжди мають відповідні знання, кваліфікації та розуміння соціальної проблеми.

   

  У травні 2018 року спільно із Службою у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації стартувала пілотна програма “Впровадження реформи деінституціалізації у 5-ти пілотних ОТГ Львівщини”. Основною метою програми є поширення інформації про реформу деінституціалізації та підтримка активних ОТГ Львівщини у створенні відповідної соціальної послуги в громаді. Завдання команди проекту розповісти представникам ОТГ про реформу та види соціальних послуг, наголосити на необхідності створення посади фахівця соціальної роботи у громаді, постійне підвищення його кваліфікації, створення соціальної послуги, яка мінімалізуватиме вплив певної соціальної проблеми на громаду. На шляху реалізації проекту мешканці ОТГ відвідають серію навчань, а також спільно із тренерами оберуть проблему, яку вони мають намір вирішувати в ОТГ першочергово.

   

  Першими 5-ма пілотними ОТГ стали: Гніздичівська, Новокалинівська, Давидівська, Заболотцівська та Магерівська громади. Кожна із них обрали свою конкретну потребу в соціальній послузі, над якою зараз активно працюють. Після проходження навчальної частини проекту, учасники програми перейдуть до створення проектних пропозиції. Шляхом конкурсу “Львівська освітня фундація” та Служба у справах дітей ЛОДА відберуть з 5 лише 3 проектні пропозиції, які будуть підтримані грантами. У рамках проекту громади організовуватимуть фестивалі сім’ї задля поширення інформації про реформу деінституціалізації та шляхи підтримки дітей та сімей у кризі.

  Тривалість проекту - 1 рік. Сьогодні БО “Львівська освітня фундація” шукає нові 5 ОТГ для реалізації програми.

   

  Для довідки:

  Мета проекту: забезпечити громади необхідними інструментами для створення конкретної соціальної послуги задля збереження біологічних родин конкретної ОТГ.

   

  Принципи проекту:

  - орієнтації на найкращі інтереси кожної дитини;

  - добровільності (кожна громада має можливість позитивно чи негативно відреагувати на запрошення у проекту)

  - повного інформування (громада та ЛОФ надають якомога повнішу інформацію для організаторів проекту та тренерів, з метою отримання якіснішого продукту; також це включає зобов’язання ОТГ відвідувати усі заплановані заходи);

  - зміна парадигми роботи органів соціальної сфери від контролюючої до підтримуючої.

   

  Продукт проекту:

  сформоване бачення та план дій громади щодо створення принаймні одної конкретної послуги в ОТГ з метою захисту прав дитини та сім’ї.

   

  Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

  Більше
 • Центр підтримки сім’ї

   

   

  Центр підтримки сім’ї — проект створений для сприяння в реформуванні Львівської загальноосвітньої школи-інтернату №2 в Ліцей “Просвіта” Львівської міської ради.  Проект реалізується у тісній співпраці з керівництвом та колективом Інтернату/Ліцею, а також із Службою у справах дітей Львівської міської ради

   

  Робота умовно розділена на два напрямки:

  • тренінги для усіх батьків, чиї діти навчались в інтернаті
  • допомога родинам з області, чиї діти повертаються додому і при цьому змінюють місце навчання

   

  Освітня складова.

  Батьків, чиї діти навчались в інтернаті ми розділили на 3 групи за віком дітей (молодша, середня та старша школа). Психолог Львівської освітньої фундації Ірина Королець розказувала кожній із груп про психологічні та фізіологічні особливості дітей кожного віку. Пояснювали відмінність між часом, коли діти вертались додому лише на вихідні, і тим, коли вони житимуть вдома. Допомагали для кожного віку скласти актуальний режим дня та список домашніх обов’язків. Спільно з батьками на  зустрічах складали списки можливих ризиків та труднощів, які можуть виникнути при поверненні діток, і розказували, як ці труднощі можливо подолати.

   

   

  Окрім цього була організована зустріч батьків із представниками Львівського міського центру зайнятості, Львівського міського центру соціального захисту, юристами Правової школи УКУ, а також із представниками ГО “Жіночі перспективи”.

   

   

  Для вчителів та вихователів Інтернату/Ліцею також була проведена серія тренінгів спільно із МБФ «Надія та житло для дітей» (Ольга Мороз) та Центром розвитку компетентності з Педагогіки травми (Уляна Долиняк)

   

  Підтримка родин з області, чиї діти повертаються додому і змінюють місце навчання.

  Для комфортної та безпечної реінтеграції дітей ми здійснювали виїзди до родин. Під час виїздів ми досліджували причини потрапляння дітей в інтернатний заклад, вивчали умови проживання та проводили оцінку потреб сім’ї. У тих родинах, де є певні труднощі, ми намагались створювати “команди підтримки” на місцях. У ці команди входили: місцевий священик, сільський голова, представники місцевого бізнесу та по можливості хтось із сусідів.  Окремим важливим блоком роботи є зустріч з вчителями та директорами місцевих шкіл, щоб дати розуміння суті процесу ДІ, залучитись їхньою підтримкою, максимально легко адаптувати дитину до нового колективу та уникнути цькування та стигматизації.

   

  Реформування інтернатного закладу та реінтеграція дітей у сім’ї — складний, кропіткий та тривалий процес. Станом на сьогодні в Україні більше 100 000 дітей живуть та виховуються в інституційних закладах, і згідно стратегії реалізації реформи ДІ ці діти поступово повертатимуться в громади.

   

  В рамках цього проекту ми плануємо й надалі відстежувати долю родин, в які повернулись діти з інтернату, а також плануємо надавати цим родинам необхідну підтримку та допомогу.

   

  1 вересня 2018 року за адресою м.Львів, вул.Просвіти,2 розпочав роботу Ліцей “Просвіта” Львівської міської ради.

   

   

   

  У автономному приміщенні Ліцею функціонує Центр підтримки дітей, де мають змогу проживати до 30-ти дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Новий Центр є альтернативою інтернатному закладу, оскільки діти там проживають та виховуються у формі, що наближена до сімейної. Вихователі Центру будуть постійно підвищувати власну компетентність і навчатимуться за програмою, розробленою спеціально для працівників закладу Центром розвитку компетентності з педагогіки травми та БО «Львівська освітня фундація»

  Більше
 • Мобільна бригада

   

  Мобільна бригада —проект створений для надання консультаційних послуг юридичного, медичного та психологічного характеру у громадах, які не мають безпосереднього доступу до вузьких спеціалістів. 

   

  Метою проекту є профілактика соціального сирітства, оскільки досить часто діти потрапляють в інституційні заклади опіки через те, що родина, яка має певні труднощі, проживає у віддаленій місцевості і опиняється без підтримки та допомоги, без доступу до необхідних соціальних послуг. 

  Завдяки виїздам Мобільної бригади ми маємо змогу вчасно виявити такі родини, допомогти з діагностикою, а також скерувати в установи та організації, що візьмуться за комплексне вирішення проблем. 

   

  Команда Мобільної бригади здійснює виїзди у громади двічі на місяць. Склад бригади формується у відповідності до запиту мешканців. Постійними членами команди є: педіатр, юрист та психолог. За потреби у виїзді також можуть брати участь логопед, невропатолог, фізичний терапевт, отоларинголог та інші спеціалісти.

   

  Під час виїзду ми маємо змогу привезти безкоштовні продуктові та медичні набори першої необхідності, які стануть відчутною допомогою родинам, що живуть за межею бідності, або мають тимчасові матеріальні труднощі. Вміст та кількість наборів також формується у відповідності до запиту конкретної громади.

   

  Для того, щоб Мобільна бригада приїхала у Вашу громаду, потрібно сконтактувати з нами за телефонами:

  • +38(098) 263 11 15
  • +38(063) 867 86 91
  • +38(050) 239 33 80

   

   

  #JustDoDI

  Більше
 • Leshchyshyn Prize для студентів

  Leshchyshyn Prize – це щорічна програма підтримки студентських соціальних проектів зі всієї України. Відбувається у форматі конкурсу.

   

  Програма Leshchyshyn Prize заснована в честь Марії Шкільник-Лещишин, життя якої є яскравим прикладом християнських цінностей: самовідданості, щедрості та співчуття часто на шкоду матеріальному комфорту для своєї родини. Повна назва ґранту "Премія ім. Марії Шкільник-Лещишин" за службу бідним " ("Leshchyshyn Prize"). Засновниця програми п.Анастасія Шкільник.

   

   

  Мета програми: Надихати студентів до сприяння еволюції громадянського суспільства в Україні. На нашу думку така еволюція залежатиме від усвідомлення проблем її найбідніших та найбільш маргінальних груп населення, а також від здатності реалізовувати ініціативи щодо інтеграції цих груп у життя суспільства.       

   

  Максимальний розмір ґранту складає 1 000 кан. дол. (орієнтовно 20 000 грн.)

              

  ЦІЛЬОВА ГРУПА ПРОЕКТІВ:

  бездомні особи,

  діти вулиці,

  люди похилого віку,

  потерпілі від торгівлі людьми,

  колишні ув'язнені,

  узалежнені.

   

  Часові рамки програми у 2019 році:

  1- 30 СІЧНЯ:  Прийом студентських заявок.

  30 СІЧНЯ - 15 ЛЮТОГО: Розгляд пропозицій.

  БЕРЕЗЕНЬ - КВІТЕНЬ: Підписання договорів, приготування до реалізації проекту.

  КВІТЕНЬ - СЕРПЕНЬ: Виконання проектів.

  1-15 ВЕРЕСНЯ: Звітування.

         

  Критерії відбору проектів:

  • Студентські пропозиції будуть оцінюватися за критеріями творчого та інновативного підходів при розробці соціальної програми чи діяльності (наприклад, використання методів соціальної адаптації) для цільової аудиторії.
  • Крім того, успішний студентський проект повинен мати потенціал для особистої трансформації з боку учасників: "служіння іншим".
  • Студенти, безумовно, повинні показати свою обізнаність про те, як живуть соціально вразливі категорії наслення - масштаби несправедливості, нерівності та дискримінація у суспільстві, міфи та ін.
  • Також при розробці проектів варто врахувати:
   • практичність проекту (чи можна відтворити проект у інших контекстах);
   • актуальність (актуальність у контексті сучасності);
   • характер користі для цільового населення в короткостроковій та довгостроковій перспективі;
   • наслідки впливу проекту на цільові групи;
   • потенціал проекту в питанні залучення підтримки членів місцевої громади, сусідів та ін.

   

   Аплікаційні форми за встановленим зразком надсилати на електронну адресу volunteerproject.lef@gmail.com у форматі .doc або .pdf з позначкою «Leshchyshyn Prize»

   

  УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ Leshchyshyn Prize у 2016 та 2017 рр.

  "Вихідний в Дитячому будинку" - молодіжна платформа "Теплиця", м.Слов'янськ (Донецька область)

  "Підтримка сімей з дітьми з аутизмом" - молодіжна платформа "Друзі", м.Костянтинівка (Донецька область)

  "Футбол проти наркотиків та криміналу" - ГО "Федерація Дворового Футболу Львівщини", м.Львів.

   


   

  Наші контакти

  БО «Львівська освітня фундація»

  м.Львів, вул. Політехнічна 4/6

  +38 (093) 486 74 06 - Станіслав Клосовський

  volunteerproject.lef@gmail.com

  www.lef.org.ua

   

   


   

  Засновниця LESHCHYSHYN PRIZE

  п. Анастасія ШКІЛЬНИК. 

  Народилася 22 серпня 1945 року в таборі переміщених осіб поблизу міста Вассербург у Німеччині. У 1947 році сім’я емігрувала до Вінніпега (Канада). Заснувала Нагороду «Світло Справедливості.

  За її підтримки та у співпраці з «Карітас-Україна» було засновано програму з надання можливостей кредитування медичного обладнання.

  Підтримувала український центр «Джерело» для дітей з розумовими та фізичними вадами, від імені організації «Врятуймо дітей»  спонсорувала фандрейзингові заходи, які проводилися з метою надання допомоги дітям-переселенцям із Сирії.

  Померла 13 травня 2014 року від раку стравоходу.

  Більше
Всі проекти

Новини


 • Конкурс ґрантів “Розвиток волонтерства в громадах”. Прийом заявок 2019 стартував

  Ви вірите в потенціал своєї громади й бачите свою роль в її розвитку? Розумієте проблеми громади й знаєте як їх можна вирішити? Впевнені, що активна громадська позиція й співпраця молоді, бізнесу, влади і церкви здатні згенерувати якісні соціальні зміни?

  Тоді Вам варто взяти участь в "Розвитку волонтерства в громадах" - програмі підтримки локальних молодіжних волонтерських ініціатив в малих (сільських, селищних, міських) громадах України.

   

   

  Максимальний розмір ґранту становить 20 000 грн. Обов`язковим є власний фінансовий внесок, який повинен складати не менше 20%. (Для залучення власних фінансових ресурсів рекомендуємо попередньо провести фандрайзингові заходи - благодійні ярмарки, свята і т.д. або ж передбачити у проекті фінансовий внесок за участь у заходах. Також рекомендуємо залучитися матеріальною підтримкою місцевого бізнесу та органів місцевого самоврядування).

   

  Дорожня карта програми:

  • 12 лютого - 15 березня - Прийом заявок на участь за встановленим зразком;
  • 15 березня- 1 квітня - Відбір команд-учасників проекту;
  • 1 квітня - 31 жовтня - Реалізація проектів;
  • 31 жовтня - 30 листопада   - Проектне звітування

   

  У 2017 та 2018 роках 147 соціальних ідей стали реальністю завдяки підтримці програми РВГ, ми віримо, що Ваша ідея може стати наступною!

   

  Для участі в програмі потрібно:

  • Сформувати команду організаторів проекту, до якої повинні входити: ініціативна група, місцевий священик й активні представники громади: ініціативні групи, Будинок Культури, Народний дім, школа, ДНЗ, місцевий бізнес тощо;
  • Визначити й обґрунтувати ідею соціального проекту в громаді з обов’язковим залученням вразливої категорії населення (сімей в кризі та / або дітей-сиріт та дітей в складних життєвих обставинах);
  • Мати зареєстровану неприбуткову (громадську, благодійну, релігійну) організацію та рахунку в банку.
  • Якісно описати свою ідею, заповнивши  аплікаційну форму до 15 березня (23:59) й надіслати її на пошту volunteerproject.lef@gmail.com із позначкою "На конкурс Розвиток волонтерства в громадах".

   

   

  Важливо! Кошти ґранту не можуть бути використані на:

  - проведення літніх дитячих таборів без продовження у рамках проекту подальшої діяльності з цільовою групою;

  - закупівлю матеріалів, техніки та ін. без здійснення безпосередньої роботи з цільовою групою;

  - харчування учасників заходів на суму більшу ніж 20% від затребуваної суми;

  - подарунки учасникам заходів;

  - виплату винагороди тренерам, аніматорам тощо ( за винятком тих випадків, коли неможливе надання послуг на волонтерських засадах).

   

  ____________________________

  Контакти координаторки програми

  volunteerproject.lef@gmail.com

  +380 73 14 11 702

  Анастасія Дишкант

  Більше
 • Трансформуємо локальні громади Львівщини. Конкурс

  Увага! Львівська освітня фундація (далі - ЛОФ) та Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (далі- Департамет) оголошують відкритий конкурс на участь в цьогорічній програмі комплексної підтримки синергійних зв'язків релігійних громад та закладів культури на Львівщині.

   

  Мета програми: Підтримати розвиток культури та міжсекторальної співпраці у громадах Львівської області шляхом реалізації комплексної культурно-освітньої програми та мікроґрантування.

   

  Географія програми: Львівська область

   

  Цілі програми:

  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток сільських територій;
  • підтримка ініціатив, спрямованих на соціалізацію та залучення до життя громади дітей та підлітків сиріт, напівсиріт, тих, що опинились у складних життєвих обставинах;
  • розвиток волонтерства в малих локальних громадах;
  • налагодження співпраці між державою, церквою та громадським середовищем заради сталого розвитку громади;
  • поширення ідеї створення мережі постійнодіючих молодіжних волонтерських осередків.

         

   

  Хід реалізації програми

  1. Ініціативна група подає до Департаменту  заявку на участь у програмі, після чого експерти ЛОФу та Департаменту  оберуть громади-переможці.  

  2. Переможці зобов'язуються взяти повну участь в освітній частині програми, запропонованій організаторами.

  3. Після проходження освітньої частини переможці подають до ЛОФ адеталізовані ідеї соціальних проектів, описаних за заразком аплікаційної форми.

  4. Далі громади-переможці повинні організувати в громаді за фінансової підтримки Департаменту (не більше 10 000 грн.) літній дитячий табір та в його підсумку фандрайзинговий захід - фестиваль для дітей та сімей з метою збору коштів на реалізацію запланованого соціального проекту проекту.

  5. Після успішного проведення заходу громади-учасники отримують від ЛОФ міні-ґрант у максимальному розмірі 20 000 грн. на реалізацію соціального проекту, а зібрані під час заходу кошти використовують як власний внесок у реалізацію проекту.

   

  Дорожня карта програми

  1. 16 січня - 28 лютого - Прийом заявок на участь за встановленим зразком.
  2. 28 лютого-15 березня - Відбір громад-учасників проекту.
  3. 15 березня - 1 червня -  освітні заходи для відібраних учасників. (3 навчальні дні розподілені протягом цього часу).
  4. 1 червня - 31 серпня - Підготовка та проведення в громадах дитячих таборів та фандрайзингових заходів.
  5. 1 вересня - 1 грудня - Мікроґрантування проектів від Львівської освітньої фундації як додатковий ресурс для реалізації. Реалізація заявленого соціального проекту.
  6. 14 грудня - Підбиття підсумків програми - форум учасників.

   

  Умови участі в програмі:

  1. Обов’язкова наявність команди організаторів проекту: Народний дім / бібліотека (на вибір), місцевий священик (священики), а також активні представники громади.
  2. Наявність обґрутнованої ідеї сталого соціального проекту в громаді з обов’язковим залученням сімей в кризі та / або дітей-сиріт та дітей в складних життєвих обставинах.
  3. Наявність зареєстрованої неприбуткової (громадської, благодійної, релігійної) організації та рахунку в банку.

   

  Вимоги до подання документації

  Для участі у проекті приймаються документи оформлені лише державною мовою. Документи подаються у паперовій або електронній формі на адресу департаменту.

  Подані пропозиції учасникам проекту не повертаються.

  Для участі у конкурсі подається заява про участь у проекті за формою згідно з додатком.

  Подані документи мають бути підписані керівником закладу культури, що подається на проект.

  Не допускаються до участі у проекті заявки у випадку коли:

  • пропозицію подано після закінчення встановленого строку;
  • у разі надходження офіційного листа про відмову від участі у проекті.

  Шаблон заявки можна завантажити за посиланням тут.

   

  Терміни подання документів для часті у проекті

  Адреса, за якою приймається пропозиція

  Прийом заявок на проект з 16 січня до 28 лютого 2019 року.

  Документи щодо участі у проекті приймаються щоденно з 09.00 до 18.00 год., крім суботи, неділі та святкових днів за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, каб. 35, Департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації або можуть бути надіслані на електрону пошту департаменту uklviv@ukr.net з позначкою "На конкурс синергійних проектів".

  Контактний телефон для довідок: (032) 261-22-26.

  Інформація про проект розміщується на сайтах обласної державної адміністрації та соціальній мережі Фейсбук.

  Більше
 • Не просто навчання: у Краматорську закінчилась освітня частина програми Студії живої парафії 2.0.

  У жовтні в Краматорську, на Донеччині, стартувала освітньо-практична програма Студії Живої парафії 2.0. Протягом трьох модулів понад 40 учасників вивчали основи аналізу громади, планування та управління проектами, основи створення волонтерських програм та багато іншого. Про це та багато іншого читайте у новому матеріалі нижче.

   

   

  ПРО ІДЕЮ

   

  Ідея програми виникла, коли ми думали над програмою впровадження Стратегії соціального служіння УГКЦ, що була затверджена Синодом УГКЦ. Ми бачили, що є багато цікавих ініціатив, що є багато мотивованих людей, що хочуть служити та допомагати іншим, але вони не знають засад проектного менеджменту. - розповідає о.Андрій Нагірняк, заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ, Віце-президент МБФ “Карітас України”.

   

  Власне через велику кількість парафій УГКЦ, які виявили бажання розвивати соціальне служіння та впроваджувати соціальні проекти на теренах південної, східної та центральної України, розпочалось планування другого “сезону” програми Студії живої парафії, цього разу у Краматорську (нагадаємо, що перша програма Студії живої парафії відбувалася у Брюховичах, що біля Львова весною цього року), щоб відчути реалії життя та діяльності у цій частині нашої країни.

   

  Водночас програма є практичним втіленням затвердженої Синодом Єпископів УГКЦ в 2016 році Стратегії розвитку соціального служіння. Адже основна мета Стратегії – активізація та розвиток соціального служіння на рівні парафій.

   

  ПРО ВТІЛЕННЯ

   

  Практичне втілення ідея знайшла у програмі трьох модулів у поєднанні з грантовою підтримкою частини ініціатив та їх менторським супроводом.

   

  “Не достатньо людям дати тільки теоретичні знання. Ми переконались у цьому на власному досвіді. Людям важливо, щоб їхні ідеї жили, так само як важливо відчувати підтримку. Тому в рамках Студій також половина учасників, а саме 10 парафій, отримають від нас міні-ґранти аби почати втілювати ті соціальні проекти, що розробили та запрезентували в рамках навчання”, - додає Мар`яна Кащак, виконавча директорка Львівської освітньої фундації.

   

  Тому програма Студії живої парафії 2.0, зважаючи на попередній досвід співпраці, у втілюється у партнерстві Львівської освітньої фундації та Карітасу України.

   

  “Ми знайомі з ініціативами східних та центральних частин України вже більше ніж 5 років. Спочатку це були молодіжні обміни, а згодом і різного роду підтримка та співпраця. Саме 6 років тому розпочалась перша програма підтримки волонтерських проектів “Розвиток волонтерства в громадах”. Чільне місце серед підтриманих нами ініціатив завжди займали проекти релігійних громад, оскільки базувалися на цінностях, які і ми, як Фундація, хочемо поширювати в українських громадах”, - Станіслав Клосовський, координатор Студій у Краматорську.

   

  Розуміючи реалії цих терен розроблена програма мала акцентувати увагу учасників на вихід за межі власних спільнот, на налагодження публічних зв`язків з іншими соціальними ініціативами для спільної праці та синергії. Для когось такий формат служіння не новинка у той час, як для інших - великий виклик.

   

   

  Навчальні модулі у Краматорську стали своєрідним комунікаційним майданчиком для Донецького, Харківського та Одеського Екзархатів УГКЦ, що територіально покривають 12 областей України, у тому числі тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.

   

   

  ПРО МАЙБУТНЄ

   

  Водночас Студії - це лише перший крок, це вивчення насамперед основ планування та реалізації соціальних проектів, робота у громаді та комунікація. Окремими блоками також було заакцентовано увагу на локальному пошуку ресурсів для діяльності (фандрайзнгу) та управлінню фінансами, також на залученню до діяльності волонтерів, створення для них розвиткових програм та систем мотивації до служіння.

   

  У підсумку навчальної частини учасники презентували ідеї своїх соціальних проектів, серед них: створення комунікаційних майданчиків, реабілітація дітей з інвалідністю, старт особливого театру, налагодження діалогу методами культури, а також освітні ініціативи для працівників соціальної сфери та локальні волонтерські програми.

   

  Далі на учасників чекає етап написання грантових заявок та втілення соціальних проектів. Тобто далі буде.

   

  Від імені організаторів хочемо подякувати за участь усім учасникам програми. Нехай ваше служіння буде успішним і професійним! І ніколи не бракує ідей та людей, що готові їх підтримати та реалізувати разом з вами.

              

   

  ______________________________

  Програма "Студії живої парафії" реалізовується БО "Львівська освітня фундація" в рамках проекту МБФ «Карітас України» «Зміцнення місцевої самоорганізації та соціальної згуртованості громад у східному та південному регіонах України» під патронатом Відділу соціального служіння УГКЦ.
  Більше
 • Школа відповідального служіння у Надвірній

   

  Як розповідає наша колега Віра Пасішнюк про Надвірну , що це дуже атмосферне місто. І ми повністю її підтримуємо! Сюди нас запросив о. Андрій Будзак та зібрав команду ініціативних мешканців. За чотири дні ми напрацьовували карту ресурсів громади, говорили про ціннісний підхід до управління, про проблему, потребу, потенціал та про комунікацію.  Як написав тренер програми Станіслав Клосовський:

   

  "Добро починається з нас - віримо, дискутуємо, застосовуємо у повсякденному житті та служінні"

   

  Нагадуємо, Школа відповідального служіння (ШВС) - річна програма розвитку громад. Унікальність її в тому, що ми приїжджаємо у вашу громаду та практично напрацьовуємо спільно стратегії для конкретної громади щодо подальшої роботи з цільовими групами, громадою, бізнесом.

   

   

  Ще одним тренером є о.Ростислав Пендюк -  священик храму Преображення м. Львова, Голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ. Закінчив Люблінський Католицький Університет, а також програму “Управління неприбутковими організаціями” Інституту лідерства та управління УКУ, навчається на програмі МВА Львівської бізнес-школи. 

   

  "Не бійся жити, не бійся творити, не бійся бути собою"

   

  Програма реалізовується за підтримки фонду Kerk in Actie (Церква в дії), Нідерланди. Детальніше про програму та інші проекти на нашій сторінці FB:

  https://www.facebook.com/lvivedufound/ 

   

  Запрошуємо до перегляду відео-інтерв'ю учасників: 

   

  [embed]https://www.youtube.com/watch?v=oF_D5OzEFS0[/embed]

  Більше
 • Визначено переможців освітньо-грантової програми “Сильна Громада”

  Протягом жовтня ми відвідали 6 міст, проїхали близько 700 км., познайомились з 29 громадами, напрацьовали стільки ж ідей,  прийняли сотні телефонних дзвінків, організовували індивідуальні зустрічі і отримали 20 грантових заявок.

   

  "Сильна громада" - це не просто конкурс заявок. Ця програма поєднює в собі навчальну і грантову частину. У навчальній частині зареєстровані учасники пройшли одноденне навчання. Проаналізували проблеми, навчились основи управління проектами, написання грантової заявки та пробували фандрейзити методом гри. 

   

  Відео з навчальних тренінгів:

  [embed]https://youtu.be/zgzPBfTIUao[/embed]

   

  Та інтерв`ю з учасниками програми:

  [embed]https://youtu.be/m59S9YcDpiA[/embed]

   

  Тренери:

  Софія Сидоренко - тренерка з проектного менеджменту. Має досвід реалізації таких комерційних проектів як Leopolis Grand Prix, Свято Вірменської вулиці, Поливаний понеділок, а також таких освітніх некомерційних проектів як Літня Школа Лідерства, Школа Відповідальних Громадян, а також Майстерня Активних та ін. Весь практичний досвід об`єднаний з методологічними знаннями та представлений в тренігових матеріалах. Має досвід викладання як в Україні, так і закордоном. Екоактивістка та затята оптимістка:)

   

  Станіслав Клосовський - випускник НУ “Львівська політехніка” та Українського Католицького Університету. З 2012 по 2015 рр. Працівник БО “Фундація Духовного Відродження” УГКЦ. З квітня 2016 р. співзасновник та керівник проектів ГО “Простір вільних ініціатив”. З лютого 2017 до сьогодні координатор низки проектів та програм БО “Львівська освітня фундація”. Тренер з тематик: Комунікації та PR, візуальний стиль організації та дизайн, проектний менеджмент, партнерства в локальних громадах.

   

  Надія Януш - випускниця та знову студентка Українського Католицького Університету факультету Наук про здоров`я людини. Уже четвертий рік займається громадською діяльністю і має досвід організації молодіжних волонтерських проектів. Працівниця БО "Львівська освітня фундація".

   

  Дякуємо Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р.Іваничука,  Катедральному Храму Успіння Пресвятої Богородиці міста Стрий, Радехівській РЦБС, Молодіжному хабу "Космодром" у м.Червоноград та Бродівській районній бібліотеці для дітей за безкоштовне місце проведення для наших тренінгів.

   

  Отож, переможці:

  1. Проект "Створення молодіжного центру та історично-краєзнавчого музею у бібліотеці", Бібліотека-філія с. Сасів Золочівської центральної бібліотечної системи, бібліотекар Віра Александрович
  2. Проект "Формування активного осередку молоді с.Підгірці на засадах волонтерства, моралі, працелюбності, культури, християнських цінностях та віри в себе і свої сили",Парафія Воздвиження Чесного Хреста і св. Йосифа(Обручника) УГКЦ, о. Тарас Дзьоба
  3. Проект "Створення музичних кімнат у  народному домі с. Заболотці" Заболотцівська сільська рада, Руслана Пашко
  4. Проект "Нова мистецька школа у с. Гніздичів" ГО «Арт-розвиток Гніздичівської громади», Марта Абрамів
  5. Проект "Створення ігрового простору для дітей та молоді на базі приміщення бібліотеки в селі Велика Воля" Бібліотека села Велика Воля, Мирослава Левицька

  І також 15 листопада, ми дооберемо ще декілька доопрацьованих проектів-переможців.

   

  Програма реалізовується у співпраці з Українською Галицькою Асамблеєю.

   

  Бажаємо успіхів у реалізації проектів всім переможцям!

   


  #можливості #львівщина #сильнагромада

  Більше
 • Студії живої парафії 2.0. Соціальне служіння в дії

  22-24 жовтня 2018 року в молодіжному просторі «Вільна Хата» у Краматорську, що на Донеччині, розпочався новий освітній етап програми «Студії живої парафії», цього разу вже 2.0.

              

  "Кожного дня, відкладаючи виліт на завтра, я все ніяк не міг знайти цей костюм космонавта" - напис на старій бетонній плиті при вході у простір "Вільної хати".

   

  Донецький, Харківський та Одеський екзархати УГКЦ, більш ніж 41 учасник, 2,5 дні інтенсивного навчання у сфері аналізу громади на управління соціальними проектами – таким запам’ятається перший навчальний модуль програми Студій в Краматорську.

   

  Проектний менеджмент для сучасних релігійних громад УГКЦ вже не новинка, проте прагнення до постійного навчання та вдосконалення своїх особистих та професійних якостей стимулює активних християн: священиків та членів релігійних спільнот до навчання.

   

  Студії живої парафії 2.0. – унікальна навчальна програма. Чому? Тому, що спрямована на впровадження та розвиток соціальних проектів церкви. Тому, що навчання відбувається у максимально практичній площині, тренери – досвідчені профільні практики, що охоче діляться не тільки освітніми аспектами, але й власним живим, неповторним досвідом. Тому, що вже в часі навчання учасники працюють над своїми власними соціальними ідеями, а після його завершення половина з них отримають фінансову підтримку на реалізацію.

   

   

  Перший  модуль – це хороший старт, що дав базовий "фундамент" для подальших знань та праці. Наш перший модуль повністю був присвячений громаді, аналізу та управлінню проектами. Спікери та тренери:

   

  О.Андрій Нагірняк – керівник Відділу соціального служіння УГКЦ та віце-президент Карітасу України.

  Доповідь «Соціальне служіння в парафії»

   

  О.Тарас Буричко – парох Храму Верховних апостолів Петра і Павла у м.Токмак Запорізької області (Донецький екзархат УГКЦ), учасник програми «Школа відповідального служіння» БО «Львівська освітня фундація» у 2017/18 рр., керівник проекту «Центр культурного дозвілля».

  Презентація напрацювань проекту «Центр культурного дозвілля»

   

  Станіслав Клосовський - випускник НУ “Львівська політехніка” та Українського Католицького Університету. З 2012 по 2015 рр. Працівник БО “Фундація Духовного Відродження” УГКЦ. З квітня 2016 р. співзасновник та керівник проектів ГО “Простір вільних ініціатив”. З лютого 2017 до сьогодні координатор низки проектів та програм БО “Львівська освітня фундація”. Тренер з тематик: Комунікації та PR, візуальний стиль організації та дизайн, проектний менеджмент, партнерства в локальних громадах.

  Тренінг «Робота в громаді: SWOT - аналіз, методи активізації, соціальні проекти»

  Тренінг «Проекти: створення та управління.»

  Тренінг «Проекти: управління»

   

   

  Чому 2.0? Все дуже просто. Весною 2018 року ми розпочали. Тоді у Львові відбувались Студії живої парафії. З того часу ми не тільки повчились, але й також реалізували і досі реалізовуємо більше десятка соціальних проектів, відвідуємо форуми, конференції, навчаємо інших і розвиваємось. Поширюємо ідеї соціального служіння як рушійної сили для зміни країни по всій її території.

   

  Працюємо над актуальними проблемами, працюємо в локальних громадах зі самими громадами. Змінюємо і змінюємось. Натхнення всім, хто продовжує навчання!

  _____________

  Нагадаємо, що програма "Студії живої парафії 2.0." реалізовується Львівською освітньою фундацією в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.

   

  А перші Студії живої парафії відбувались протягом лютого-жовтня 2018 року у Львові. Тоді 45 осіб взяли участь у навчальній частині, а зреалізували свої проекти 10 команд. Про їхні успіхи дізнаєтесь згодом.

  Більше
 • Форум “Деінституціалізація: соціальні послуги в громадах”

   

   


  Благодійна організація "Львівська освітня фундація" запрошує Вас на Форум "Деінституціалізація: соціальні послуги в громадах". Подія відбудеться 20 листопада 2018 року у м.Львів.

  Метою заходу є обговорення механізмів та інструментів створення соціальних послуг у громаді: хто, які, для кого?

  Одним з важливих етапів впровадження Національної стратегії реформи ДІ в Україні є створення соціальних послуг в громадах. Саме тому, ми плануємо зібрати експертів з розробки методології та впровадження. Учасники матимуть можливість ознайомитись з успішними кейсами, а також отримати необхідні знання для подальшої роботи у своїй громаді.

  Для участі у Форумі необхідна попередня реєстрація за посиланням
  https://goo.gl/forms/cVBPGIoJi2smpGLb2 . Кінцевий термін реєстрації 10 листопада.

  Максимальна кількість учасників від однієї організації — 3 особи, які теж мають пройти обов’язкову реєстрацію  Форум проходитиме за адресою м.Львів, вул. І. Пулюя, 36, у великій конференц-залі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу. Незабаром Вам буде надіслана карта з деталізованими інструкціями щодо добирання до місця проведення.

   

   

  Програма заходу

   


   

  Час

  Спікер

                                    Тема доповіді

  9.00 - 10.00

                              Реєстрація учасників

  10.00 - 10.30

  Мар’яна Кащак, виконавча директорка БО “Львівська освітня фундація”

  Володимир Лис, начальник Служби у справах дітей ЛОДА

  Ростислав Тимків, начальник Служби у справах дітей ЛМР

  Відкриття Форуму, вітальне слово

  10.30 - 10.50

  Олександра Чуркіна, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції

  Методичні рекомендації для ОТГ щодо формування системи інтегрованих соціальних послуг

  10.50 - 11.10

  Галина Постолюк,  Директор регіонального офісу Міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей», кандидат педагогічних наук

  Дорожня карта реформи: міцні сім’ї, захищені діти

  11.10 - 11.30

  Уляна Токарєва, керівниця “Регіонального центру навчання та розвитку”

  Соціальна робота як фокус на майбутнє: побудова партнерств та формування нових навичок

  11.30 - 11.45

  Ольга Мельник, заступниця голови Ходорівського ОТГ

  Арія про соціальні послуги

  11.45 - 12.15

                                       Каво-перерва

  12.15 - 12.30

  Маріанна Білик, керівниця соціального відділу БО “Львівська освітня фундація”

  Представлення спільної програми ЛОФ/ЛОДА з впровадження реформи ДІ у 5-ти пілотних ОТГ Львівщини

  12.30 - 12.50

  Дар’я Касьянова, програмна директорка МБО “СОС дитячі містечка Україна”

  Фактори якісного супроводу родин у СЖО: досвід СОС Дитячі Містечка Україна

  12.50 - 13.10

  Отець Сергій Триф’як, директор “Карітас-Коломия”

  Соціальні послуги, які надає «Карітас-Коломия»

  13.10 - 13.40

  Вікторія Федотова, керівниця ГО “М.АРТ.ІН-клуб”

  Соціальний бізнес: навіщо він громаді, в якій є люди в складних життєвих обставинах

  13.40 - 14.30

                                            Обід

  14.30 - 14.50

  Маріанна Онуфрик,  голова правління ГО "Соціальна синергія"

  Організація системи надання соціальних послуг у громаді: синергія практики із законодавством

  14.50 - 16.00

  Панельна дискусія “Теорія і практика створення соціальних послуг в громадах”  , модерує Оксана Дащаківська, керівниця західноукраїнського представництва МБФ “Відродження”

  16.00 - 16.20

  Отець Андрій Нагірняк, віце-президент БО “Карітас-Україна”

  Студії живої парафії

  16.20 - 16.40

  Станіслав Клосовський, координатор проектів та програм Відділу соціального служіння БО “Львівська освітня фундація”

  Школа відповідального служіння

  16.50 - 17.10

  Ольга Байдарова, тренер МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства»

  Як вирішити проблеми в громаді через навчання спеціалістів?

   

  17.10 - 17.30

  Ірина Королець, психолог соціального відділу БО “Львівська освітня фундація”

  Лариса Клопова, тренер  ГО “Партнерство кожній дитині”

  Ярослав Бордіян, директор ЛОЦСССДМ

  Представлення проекту впровадження послуги патронатного виховання у Львівській області

  17.30 - 17.45

  Світлана Стельмах, декан факультету наук про здоров’я Українського Католицького Університету

  Пілотна магістерська програма підготовки спеціалістів “Технології та іновації в соціальній роботі”

  17.45 – 18.05

  Наталія Мосейчук, ведуча ТСН та програми «Право на владу»

  «Право на освіту» — важливість створення школи у дитячих лікарнях

  18.05 – 18.30

                              Закриття Форуму 

   


   

  До зустрічі у Львові!

   

  #JustDoDI

  Більше
 • Про Вільшаник та про чудових людей

  Вільшаник - прогресивне село Самбірщини. Без сумніву, будучи там ви будете вражені наявністю якісної інфораструктури села. Школа, садочок, новозбудований Народний дім, в якому розмістилась бібліотека, тренажерний зал та проводяться заходи з розвитку культури. Він зовсім не такий, як ти можеш уявити, він сучасний. Без обдертих стін, запаху старого приміщення і з необхідною технікою. Дивно, правда?

   

  Але на цьому мешканці не зупиняються. Запросив нас, Львівську освітню фундацію, разом з проектом "Школа відповідального служіння" отець Олег Здреник - настоятель Церкви Святої Параскеви. Раніше священник служив в Казахстані та вже два роки працює у Вільшанику.

   

  Разом з громадою за чотири навчальні дні ми пропрацювали новий проект центру, який буде надавати освітні та соціальні послуги, і розвивати екосвідомість села.

   

  Запрошуємо до перегляду нашої спільної праці: 

  [embed]https://youtu.be/Bs89t--jxks[/embed]

   

  Також познайомтесь з о.Олегом Здреником:

  [embed]https://youtu.be/F9rils8bVRA[/embed]

   

  Дуже раді співпрацювати та натхненні громадою Вільшаника.

  Більше
 • Впровадження реформи ДІ на Львівщині

  Основною метою програми є поширення інформації про реформу деінституціалізації та підтримка активних ОТГ Львівщини у створенні відповідної соціальної послуги в громаді.

   

   

  Впровадження реформи ДІ у 5-ти пілотних ОТГ Львівщини пілотний проект у співпраці між ЛОФ та СуСД ЛОДА.

   

  Втілення реформ децентралізації та деінституціалізації є важливим викликом для українського суспільства, водночас їхня паралельність дає можливість формувати нові тенденції у підвищенні якості життя сімей у громадах. Формування об’єднаних територіальних громад, укрупнення території, перерозподіл повноважень — все це створює можливості для чіткого бачення проблем, які існують у громаді. Відповідальність за дітей-сиріт, дітей-соціальних сиріт, сім’ї у складних життєвих обставинах тепер лежить на плечах керівництва ОТГ, які не завжди мають відповідні знання, кваліфікації та розуміння соціальної проблеми.

   

  У травні 2018 року спільно із Службою у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації стартувала пілотна програма “Впровадження реформи деінституціалізації у 5-ти пілотних ОТГ Львівщини”. Основною метою програми є поширення інформації про реформу деінституціалізації та підтримка активних ОТГ Львівщини у створенні відповідної соціальної послуги в громаді. Завдання команди проекту розповісти представникам ОТГ про реформу та види соціальних послуг, наголосити на необхідності створення посади фахівця соціальної роботи у громаді, постійне підвищення його кваліфікації, створення соціальної послуги, яка мінімалізуватиме вплив певної соціальної проблеми на громаду. На шляху реалізації проекту мешканці ОТГ відвідають серію навчань, а також спільно із тренерами оберуть проблему, яку вони мають намір вирішувати в ОТГ першочергово.

   

  Першими 5-ма пілотними ОТГ стали: Гніздичівська, Новокалинівська, Давидівська, Заболотцівська та Магерівська громади. Кожна із них обрали свою конкретну потребу в соціальній послузі, над якою зараз активно працюють. Після проходження навчальної частини проекту, учасники програми перейдуть до створення проектних пропозиції. Шляхом конкурсу “Львівська освітня фундація” та Служба у справах дітей ЛОДА відберуть з 5 лише 3 проектні пропозиції, які будуть підтримані грантами. У рамках проекту громади організовуватимуть фестивалі сім’ї задля поширення інформації про реформу деінституціалізації та шляхи підтримки дітей та сімей у кризі.

  Тривалість проекту - 1 рік. Сьогодні БО “Львівська освітня фундація” шукає нові 5 ОТГ для реалізації програми.

   

  Для довідки:

  Мета проекту: забезпечити громади необхідними інструментами для створення конкретної соціальної послуги задля збереження біологічних родин конкретної ОТГ.

   

  Принципи проекту:

  - орієнтації на найкращі інтереси кожної дитини;

  - добровільності (кожна громада має можливість позитивно чи негативно відреагувати на запрошення у проекту)

  - повного інформування (громада та ЛОФ надають якомога повнішу інформацію для організаторів проекту та тренерів, з метою отримання якіснішого продукту; також це включає зобов’язання ОТГ відвідувати усі заплановані заходи);

  - зміна парадигми роботи органів соціальної сфери від контролюючої до підтримуючої.

   

  Продукт проекту:

  сформоване бачення та план дій громади щодо створення принаймні одної конкретної послуги в ОТГ з метою захисту прав дитини та сім’ї.

   

  Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

  Більше
 • Сильна громада-синергійна програма для громад Львівщини

  “Сильна Громада” - це освітньо-грантова програма для спільнот Львівщини, які мають ідею для розвитку своєї громади в соціальній, культурній та освітній сфері, з одноденним навчанням після яких буде обрано найкращі ідеї для їх фінансування.

   

   

  Організатори програми:

  БО “Львівська освітня фундація”, ГО “Українська Галицька Асамблея”.

   

  Логістика програми

  Організатори відвідають з одноденними тренінгами 10 міст Львівщини, після чого буде оголошено конкурс міні-ґрантів, де учасники тренінгів матимуть змогу отримати фінансову підтримку на реалізацію представлених та пропрацьованих проектів (до 20 000 грн). 

   

  Географія:

  Села, містечка, районні центри Львівської області. 

   

  Хто може брати участь?

  З кожного села/селища міського типу/міста команда з трьох осіб, серед яких є священик, молода активна людина та представник освітнього чи культурного закладу.

   

  Важливо:

  Команда має приїхати з готовою ідеєю для її напрацювання. Програму проводитимуть тренери, які мають особистий досвід в сфері реалізації

  соціальних проектів у локальних громадах.

   

  Програма навчання:

  - аналіз проблематики у громаді;

  - написання проектної заявки в контексті управління проектом;

  - фандрейзинг;

   

  *Навчання буде проводитись з 10:00 до 16:00 з кавою-перервою. Про місце навчання повідомимо зареєстрованих учасників листом або по телефону.

   

  Впевнено реєструйся, якщо у тебе є ідея:

  • соціально-культурного напряму;
  • створення/розвитку молодіжного простору;
  • створення/розвитку центру розвитку громади;
  • культурно-історичного напряму;
  • культурно-мистецького напряму;

      
  Міста у яких проводитимуться одноденні навчання:

  Місце тренінгу                   

  Географія учасників

  Радехів

  Радехівський та Кам’янка-Бузький райони

  Золочів

  Золочівський та Перемишлянський райони

  Броди

  Бродівський та Буський райони

  Червоноград

  Сокальський та Жовківський райони

  Дрогобич

  Дрогобицький та Самбірський райони

  Стрий

  Стрийський, Жидачівський та Сколівський райони

  Старий Самбір

  Старосамбірський район

  Львів

  Пустомитівський та Миколаївський райони

  Турка

  Турківський райони

  Яворів

  Яворівський та Мостиський райони

   

  Часові рамки проекту: До 23 вересня 23:59 відкрита реєстрація на одноденне навчання у найближчому для вас населеному пункті, 1-13 жовтня - навчальні програми, 25 жовтня результати відбору найкращих проектів, до 1 квітня реалізації проектів.

   

  Зареєструватись на програму можна за посиланням   до 23 вересня 2018 року.

   

  Координаторка проекту:

  Надія Януш

  +38 (097) 6011608

  volunteerproject.lef@gmail.com

  Більше

Відгуки


 • Завдяки Львівській освітній фундації та фонду Ginger наші підопічні, родина з 5 усиновленими дітьми у Слов’янську, найближчим часом оселиться в новому будинку. Щира подяка!»

  Валентина Варава, «Ініціатива Е+»
 • "Волонтери БУР отримують велику нагороду - нових друзів-однодумців, які живуть у різних куточках світу! Пам'ятайте, що найбільше багатство - це друзі, які поруч у будь-яких моментах твого життя"

  Анастасія Миронова, Сміла
 • "Словами це описати важко, проте якщо у вас наступного літа буде вільний тиждень, обов'язково спробуйте БУР, він того вартий"Дмитро Черкас, Полтава
 • “БУР - це вміння бути вдячним за те, що маєш, усвідомлення своєї відповідальності та розуміння того, що потрібно жити тут і зараз”Людмила Нікітіна, Харків
Всі відгуки

Благодійники: