^
Будь зміною!

9 молодіжних ініціатив, що змінюють малі громади. Частина I

“А тобі що найбільше треба?.. Ти точно з того маєш якусь вигоду. Пішов вчитися до міста і став занадто розумним…” Часто ми таке чуємо на вулицях, у транспорті, правда ж? У цьому тексті ми, власне, і розкажемо про тих, кому “найбільше треба”.  Про людей, що намагаються різко збільшити кількість тих, хто “точно з того має якусь вигоду”.

 

Хто всі ці люди? Чи вони герої? Чи вони лідери? Аналізуйте та робіть висновки самостійно. Ми ж лише розкажемо 9 коротких історій.

   

 

Усі вони молоді та амбітні. У кожного свій  унікальний досвід, але є те, що їх об’єднує: цим молодим людям набридло чекати поки прийде ефемерний “хтось” і розпочне у їхній громаді зміни. Вони не бояться відповідальності, готові йти вперед, падати,але не зупинятися. Ці люди готові об’єднувати інших молодих людей і показувати їм інше життя. Те, якого не побачиш у телевізорі, не навчишся від батьків, не зустрінеш, тиняючись по вулицях. Життя у постійному русі вперед, де молодь має місце для розвитку та творення справжньої спільноти. Вони створюють молодіжні центри та платформи у своїх громадах.

 

 

 

Історія перша. Селище Покотилівка. Молодіжна платформа “Велодача”

 

Область: Харківська

Район: Харківський

Населення: 10 350 ос.

Організатор: ГО “Велодача”

 

Відсутність ефективної комунікації між жителями села,  а також відсутність освітніх та культурних подій надихнуло учасників проекту розробити креативний майданчик для обміну думками та ідеями, де проходили б різноманітні лекції, освітні події, кіноклуби, тощо…

 

Велодача – це молодіжна платформа, що активно розвивається та бажає змінювати на краще навколишній світ.  Зараз у платформі кипить робота: на базі  міні рампи для катання на bmx (прим. bmx – Bicycle Moto Cross, вид екстремального велоспорту), створеної раніше, створюється лекторій під відкритим небом.

 

Команда платформи: Костів Марія та Костромицький Василь.

 

“Ідея створити майданчик для обміну думками не нова, однак вкрай важлива для невеликого селища. В Покотилівці ми вирішили зробити розробити цей майданчик на Велодачі. Як результат, після закінчення проекту в селищі з`явиться місце для проведення open air заходів, на яких, сподіваємось, буде розкриватися творчий потенціал нашої громади!” – розповідає керівник проекту Марія Костів

 

А ось сторінка “Велодачі”у Фейсбуці.

 

 

 

Історія друга. Місто Пустомити. Молоджна платформа “Білка”

 

Область: Львівська

Район: Пустомитівський

Населення: 9 111 ос.

Організатор: ГО “Твій простір”

 

ГО “Твій простір” – це молодіжні навчальні програми, творчі вечори та кінопокази, велопробіги та фестивалі. А віднедавна ще й молодіжна платформа…

 

“Білка – це нестримний рух, наполегливість та стиль життя. Будь білкою”.

Білка – молодіжний простір міста Пустомити, де можна весело й з користю провести час, завести нові знайомства, дізнатися більше про актуальне життя містечка й долучитися до громади місцевої молоді.

 

Актив молодіжного центру – це троє креативних людей: Крисько Іван, Серняк Любомир та Степований Андрій.

 

На наступні півроку хлопці поставили собі дві основні цілі:

–  стати майданчиком для співпраці молоді з владними структурами, бізнесом і церквою;

– стати приємним місцем зустрічі для спільного відпочинку та навчання молоді.

 

“Білка” обіцяє стартувати вже у листопаді, то ж вже невдовзі можна буде відвідати лекцію “Назад в минуле, сміливо – в майбутнє. Історія міста Пустомити” чи, наприклад, акустичний вечір – виступ гурту “Тепло”. Або ж… локальний аналог всесвітньо відомого TED x.

 

А за новинами від цієї команди можна слідкувати тут.

 

 

 

Історія третя. Місто Рожище. Відкритий простір для молоді “Цитрус”

 

Область: Волинська

 Район: Рожищівський

Населення: 13 245 ос.

Організатор: ГО “Молодіжна платформа”

 

Перед початком проекту команда платформи провела опитування, відповідно до якого  61% опитаної молоді готові волонтерити чи займатися громадською роботою, проте вони не знають де можна реалізувати себе.

 

Створювати умови для молоді, допомагати їй у розвитку та презентувати можливості взялись Сеняда Ірина, Манюхіна Аня та Зенц Юлія.

 

“ В рамках нашого проекту, ми відкриємо постійно діючий, відкритий простір для молоді “Цитрус”. Вже майже рік ми проводимо різного роду ініціативи на базі приміщення за адресою вулиця Шевченка, 1Д, проте хочемо запустити цю роботу системно із чітким розкладом у форматі клубів для молоді”, – кажуть організатори.

 

Платформа вже розпочинає наповнюватись системними заходами та ініціативами, такими як Клуб “Персона”, що передбачає регулярні освітні та надихаючі зустрічі з успішними людьми, або ж клуб вивчення англійської мови “EnglishOK club” з волонтером Корпусу Миру.

 

Перша активність у платформі – ігрофікований захід із  волонтеркою Корпусу Миру Елісон Стонер  “Як волонтери змінюють світ” відбувся 29 жовтня.

 

А вже у грудні на базі рожищенського “Цитрусу” відбудеться перший молодіжний форум міста, метою якого є розробка “Дорожньої карти реформування молодіжної політики м. Рожище”

 

  _________________

Підтримку у створенні та/чи налагодженні роботи цих молодіжних платформ надала БО “Львівська освітня фундація” в рамках ”Програми підтримки створення молодіжних платформ у селах та містечках”.

Благодійники: