^
Будь зміною!

“Осіння соціальна школа”: атмосфера, допомога та навчання

 

 

“Осіння соціальна школа “Старшого брата” вже незабаром проходитиме у Львові для всіх наставників, діток та матерів програми “Старший брат”. Захід має формат інтерактивної зустрічі наставників та діток всієї країни з метою знайомства, навчання та проведення часу разом. Школа триватиме 27-29 жовтня на різних локаціях Львова. Серед них: Перша Медіатека, де наставники та матері матимуть зустріч з психологами-тренерами, Центр Митрополита Шептицького, НРЦ “Джерело”, Соціальна майстерня, ЛКП “Лев” та багато інших яскравих місць Львова.

Як завжди, у рамках Школи ми навчаємося, досліджуємо, знайомимося та відпочиваємо. Школа носить також супервізійний характер – наставники мають змогу поговорити, обмінятися думками, ідеями, проблемами, що виникають та спільно із психологами шукати їх вирішення.
Ідея того, що Школа не може носити лише розважальний характер, породила задум волонтерити у рамках заходу. “Літня соціальна школа”, яка тривала 16-18 червня, була першою такою спробою. Тоді волонтери-наставники “Старшого брата” прибирали приміщення, сортували одяг та лагодили вікна та шафу в будинку самотнього батька, який хоче повернути двох зі своїх п’яти дітей під постійну опіку.

 

 

 

Учасники Осінньої школи допомагатимуть одній молодій сім’ї, яка намагається повернути під опіку двох своїх дітей. Окрім них, через погані умови проживання під загрозою вилучення також перебуває третє дитя – двомісячний Михайлик. У сім’ї вдома ми хочемо перефарбувати стіну та навести лад у дитячій кімнаті. Така співпраця можлива разом із програмою “Добрий сусід”, яка також є програмою “Львівської освітньої фундації” та має на меті забезпечити умови для проживання діток у сім’ї, а не в державному закладі опіки.

Для діток героїв АТО “Осіння соціальна школа” – це, перш за все, освітній компонент. Організатори програми намагаються якомога більше пристосувати програму під вікові особливості діток та щоразу змінюють сет майстер-класів та екскурсій. Цього разу одна їз наших наставниць – Наталя Леонова – проведе майстер-клас хімічних дослідів із молока, оцту, соди та соняшникової олії. Також у програмі Школи є можливість спробувати себе у скалелазанні, виготовленні новорічних прикрас з нитки та здобути навики створення скетчів-рисунків, майстер-клас з яких нам погодилися провести на майданчику UCUkids. Щоразу з дітками ми намагаємося робити щось значне своїми руками. Нам у цьому дуже допомагають волонтери “Соціальної майстерні”, спільно з якими у рамках програми “Старший брат” ми вже робили книжкові шафи-стелажі, лампи-песики і цього разу маємо намір робити стільці. Для дітей є неймовірно важливим фактом те, що стілець, зроблений їхніми руками, тепер прикрашатиме їхню кімнату. І користь розвитку дрібної моторики ніхто не відміняв;)

 

 

 

Це лише незначна частина того, що спільно із наставниками, дітками та матерями ми хочемо побачити та спробувати цієї “Осінньої соціальної школи”.

Незмінно дякуємо нашим спонсорам Фонду Джинджер УКОФ та маємо радість поділитися з Вами новинами про співпрацю з фондом “Разом для України”, який покриває значну частину коштів, які підуть на організацію “Осінньої соціальної школи “Старшого брата”. Велика подяка кожному, хто в нас є, хто є з нами і хто хоче приєднатися. Будуємо мережу дружби та підтримки для діток наших воїнів. .  

Благодійники: