^
Будь зміною!

Вакцинація: Міфи та факти

Станом на сьогодні Україна має найнижчий рівень планової вакцинації в світі. За даними Міністерства охорони здоров’я (станом на серпень 2016 р.) тільки 30% дітей в Україні повністю вакциновані від кору, 10% — від гепатиту В, і лише 3% — від дифтерії, кашлюку та правця (за даними представництва ООН в Україні).

 

На жаль, через низький рівень довіри населення до державної системи охорони здоров’я, недостатній рівень поінформованості та через розгорнуту інформаційну кампанію по дискредитації вакцинації серед батьків поширена величезна кількість міфів пов’язаних з вакцинацією.

 

Саме тому Львівська Освітня Фундація організувала й провела18-19 лютого освітній семінар “Дбайливі батьки — здорові діточки”. Захід відбувся за підтримки Українського кризового медіа-центру та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У ньому взяли участь 40 батьків, жителів мікрорайону Рясне м. Львова.

 

IMG_2926

 

Основною метою семінару було дослідження ефективності саме такого методу інформування батьків. Перед початком семінару учасникам було запропоновано заповнити анкети, за допомогою яких ми з’ясували їх ставлення до вакцинації, базовий рівень знань на цю тематику, а також дізнались основні міфи про профілактичні щеплення, що побутують серед батьків. Наступним етапом семінару була зустріч з головним епідеміологом Львівської області Наталією Іванченко. Батьки прослухали лекцію про користь та необхідність імунопрофілактики, після якої мали змогу задати хвилюючі питання на тему вакцинації, та отримати компетентні відповіді. Після цього було проведено повторне анкетування батьків. Його результати показали, що така форма просвітницької роботи з батьками має високий ступінь ефективності. Більшість міфів було розвіяно, деякі батьки, що раніше принципово не робили щеплень своїм дітям, переглянули свою позицію і в майбутньому вакцинуватимуть дітей.


IMG_2899

 

Дослідження також показало, що переважна більшість опитаних консультується у “власного” постійного педіатра, і довіряє його думці. Отже, можна зробити висновок, що крім просвітницької роботи з батьками, належну увагу в проблемі підвищення рівня імунопрофілактики в Україні потрібно приділити роботі з сімейними  лікарями та педіатрами. Підвищення рівня знань медиків може суттєво посприяти покращенню роз”яснювальної роботи серед батьків щодо безпечності та ефективності вакцинацї для попередження інфекційних захворювань та відновленню довіри українців до імунізації.

 

Наталія Ольберт-Сінько (експерт з комунікацій Українського кризового медіа-центру) прочитала батькам лекцію на тему інформаційної гігієни, розповіла, як грамотно обирати інформаційні ресурси та вміти розпізнати фейкову та маніпулятивну інформацію.

 

IMG_3123

 

Також в рамках семінару відбулася зустріч з психологом-психотерапевтом Оксаною Гривул (Психологічна студія “Ключ”) на тему “Дитячі ревнощі. Побудова гармонійних стосунків між дітьми”. Назар Корман та Роман Лабай (ГО “Принцип свідомості”) познайомили батьків з методом казкотерапії, учасники дізнались, як за допомогою казки можна подолати психологічні труднощі в дитини.

 

collage

Благодійники: