^
Будь зміною!

Роль вакцинації в збереженні здоров’я дітей

11 квітня 2017 року відбувся круглий стіл “Роль вакцинації в збереженні здоров”я дітей”, організований міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ у співпраці з Українським Кризовим Медіа-Центром та Львівською Освітньою Фундацією. Учасниками круглого столу були лектори Шкіл майбутніх батьків, що функціонують при церквах, працівники медичних та дитячих розвиткових центрів (загалом 12 запрошених), а також Наталія Ольберт-Сінько (експерт з комунікацій Українського кризового медіа-центру), Наталія Іванченко (головний епідеміолог Львівської області), Катерина Булавінова (медичний експерт ЮНІСЕФ), Анна Суходольська (керівник комунікаційних програм ЮНІСЕФ).

 

DSC_2003

 

Готуючись стати батьками (особливо вперше) родини часто звертаються в школи батьківства. Програми таких шкіл зазвичай включають поради стосовно підготовки до пологів, грудного вигодовування, збалансованого харчування, догляду за новонародженою дитиною, проте оминають тему імунопрофілактики. Ми намагались з”ясувати причини цього явища, адже безпосередньо у день народження дитини, ще в пологовому будинку, батькам пропонують зробити малюку щеплення проти Гепатиту В, ставлять перед складним вибором. Молоді батьки змушені приймати важливе рішення, не маючи інформації для аналізу. Отож, ми намагались зрозуміти, чи потрібно розповідати про вакцинацію у школах батьківства, чи готові представники цих шкіл долучатись до створення та впровадження освітніх програм для батьків, і який їх особистий рівень знань щодо імунопрофілактики.

 

 

DSC_1994 DSC_1997 DSC_2004 DSC_2013 DSC_2039 DSC_2079

 

 

Лектори шкіл майбутніх батьків, в цілому відкриті до співпраці, проте мають величезну кількість запитань та високий рівень тривожності стосовно щеплень. Вони (особливо ті, що працюють при церквах) мають кредит довіри від майбутніх батьків, є незаперечними авторитетами. Саме тому вони відчувають відповідальність за свої дії та вчинки, і потребують вичерпної інформації про імунопрофілактику, щоб почати доносити її до батьків. Круглий стіл показав, що учасники скурпульозно до нього готувались, прийшли з великими списками запитань, але деякі з них залишились відкритими. На нашу думку, у підсумку, в заходах такого типу акцент потрібно робити не на хибності теперішньої позиції учасників круглого столу, а на їхньому бажанні отримувати інформацію, на їхній відкритості до співпраці.

Благодійники: