^
Будь зміною!

Соціальний Форум “Деінституалізація: шлях від інституції до сім’ї”

 

В світі немає жодної людини, яка б була компетентною в усіх галузях. Проте, вузький спеціаліст певної сфери цілком здатен пояснити загалу суть своєї роботи. Виокремити найважливіше і розказати про це зрозумілою мовою. Цікавитись чимось крім власної роботи –  означає бути всебічно розвинутою людиною. В Україні розпочався процес  деінституалізації  процес реформування інтернатної системи опіки. Сам термін, за рівнем суспільного розуміння, приблизно, як адронний колайдер. Хтось десь щось колись про це чув.

 

Отже, інституційна система опіки  це неефективний підхід до виховання дітей, які з тих чи інших причин не можуть виховуватись в родинах. Система дісталась нам у спадок від СРСР і з того часу практично не змінилась. Сам принцип колективного виховання, життя в групі та за розпорядком  є нищівними для формування особистості дитини. Відсутність індивідуальної уваги, турботи та особистого простору. Інтернати часто називають місцями несвободи – діти живуть та вчаться в ізоляції від загалу. Зростають та розвиваються з усвідомленням, що вони “не такі, як всі”.

 

Парадоксально, що інтернатна система виховання існує лише в бідних країнах, хоча по суті своїй є розкішшю. Утримання цієї махіни коштує 7 млрд. грн на рік. Це як норкова шуба в кредит.

 

Ще один парадокс  в сиротинцях практично немає сиріт. Через бідність, хвороби, відсутність гідних умов життя, при живих батьках дітки живуть у інтернатах. Якщо кошти перескерувати на ефективну підтримку та супровід сімей  у кризі, абсолютна більшість дітей зможе повернутись в родини. 

 

 

Зараз циклічно функціонує так зване “замкнене коло сирітства”    велика кількість вихованців інтернатів – це діти випускників інтернатів. Система відтворює сама себе.

 

 

Немає жодних сумнівів, що ситуацію необхідно змінювати.  На державному рівні розроблена шикарна стратегія деінституалізації, поступово регулюється законодавство, вносяться відповідні зміни. При уповноваженому Президента України з прав дитини запрацював Національний офіс з реформи деінституалізації. Справа за втіленням задекларованих змін.

 

 

Саме тому 11-12 грудня Львівська освітня фундація організовує Соціальний Форум “Деінституалізація: шлях від інституції до сім’ї”. Ми говоритимемо про реформу інтернатів в стінах інтернату. Під одним дахом зберуться розробники стратегії реформування та безпосередні виконавці.

Доповідачі Форуму:

 

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

Керівник Національного офісу з реформи деінституалізації Маріанна Онуфрик

Керівник Регіонального центру навчання та розвитку Уляна Токарєва

Керівник НГО “МАРТІН-Клуб” Вікторія Федотова

Представник уряду Угорщини, координатор Департаменту Соціальних питань та захисту прав дитини Peter Sitkei

Громадська активістка, випускниця Олешківського спеціалізованого дитячого будинку-інтернату Ліна Дешвар

Керівник благодійного фонду “Я – Майбутнє України” Марта Левченко

Директор “Карітас-спес” отець Вячеслав Дорош

Директор Львівської загальноосвітньої школи-інтернату №2 Андрій Закалюк

 

До участі в Форумі запрошені: працівники державної соціальної сфери: очільники міських, обласних та районних служб у справах дітей, центрів соціальних служб, департаментів освіти; директори інтернатів; представники громадських, благодійних та релігійних організацій. Усі ті, хто мають стати агентами змін на місцях. 

Також в рамках заходу будуть проведені воркшопи:

  • для представників ЗМІ
  • для представників соціально відповідального бізнесу
  • для директорів інтернатів
  • для очільників соціальних служб

Ми сподіваємось, що участь в Форумі додасть розуміння, конкретики та злагодженості дій усім учасникам процесу.

 
Соціальний Форум “Деінституалізація: шлях від інституції до сім’ї” відбудеться 11-12 грудня 2017 року за адресою м.Львів, вул.Просвіти 2-4, приміщення Львівської загальноосвітньої школи-інтернату №2. 

Якщо Ви працюєте в соціальній сфері, або просто цікавитесь нею і готові стати агентом змін, долучайтесь до події. Кількість місць обмежена, обов’язкова попередня реєстрація за телефонами:

+38(050)2393380
+38(093)6085003
+38(68)7074011

 

#JustDoDI

Благодійники: