^
Будь зміною!

Стартував проект “Добрий сусід”

У травні цього року у Львівській освітній фундації стартував проект “Добрий сусід”. Програма спрямована на допомогу родинам, які з різних причин опинились в скрутному становищі, а також на активізацію громад на мікрорівнях.

 

 

Хвороба, втрата роботи, родинні негаразди — причини, які будь-кого можуть вибити з колії. Проте досить часто, для того щоб знову повірити в себе і подолати кризу, потрібна зовсім незначна підтримка. Таку підтримку  цілком можуть забезпечити родичі та сусіди. Метою проекту є гуртування людей на рівні громад, об’єднання зусиль заради допомоги ближньому.

 

Першою героїнею проекту стала Віра Петриків. Її мама померла, батько давно позбавлений батьківських прав. Віра сама виховує донечку та живе в кімнаті комунальної квартири. На початку проекту стан кімнати не відповідав жодним уявленням про гідне житло. Через протікання даху приміщення відсиріло, стіни полущились та обросли грибком.

 

 

Ми анонсували початок проекту через соціальні мережі, створили анкету волонтера для того, щоб запропонувати львів’янам долучитись до доброї справи в зручний для них спосіб (допомогти робити ремонт, поділитись будівельними матеріалами, підтримати проект за допомогою фінансової пожертви). З’ясувалось, що коли людям запропонувати конкретний спосіб долучення – вони радо відгукуються. Попит на активності є. Часом, щоб включитись до ініціативи, громаді  потрібно дати схему й показати приклад. 

 

Ремонт допомагали робити Тарас Левицький (студент-математик) та Юлія Пасішнюк (операційна медична сестра).

 

 

Велика кількість людей поділились будівельними матеріалами та підтримали проект фінансово. До висвітлення долучились газети та телеканали, а також  звичайні громадяни, які поширювали дописи про “Доброго сусіда” в соціальних мережах.

 

Роботи тривали близько 10-ти днів. Ми замінили вікно, зашпаклювали та пофарбували стіни, відремонтували підлогу. Працівники ЛКП “Левандівка” після нашого звернення перекрили дах новим рубероїдом.  Помешкання набуло зовсім іншого вигляду, і сподіваємось, що якість життя Віри та її донечки Аліни тепер теж зміниться на краще.

 

 

А ми працюємо далі. Наступним етапом проекту буде допомога багатодітному татові з села Зелів. Дружина залишила родину та зникла в невідомому керунку. За несплату комунальних послуг їм відрізали газопостачання. Через сирість хата почала руйнуватись та обростати грибком. Їм дуже і дуже важко, односельці кажуть, що родина заледве пережила зиму. Разом з тим, тато дуже гарно дбає про діток, з усіх сил намагається втриматись на плаву, веде господарство, тримає кролів та птицю. Найменшу Настуню тато Андрій сам виховує з 10-ти днів. Двоє його дітей перебувають під частковою опікою держави (він забирає їх додому щотижня),  ще двоє постійно проживають в інтернаті, хоч він не позбавлений батьківських прав на жодного з п”ятьох діток. Андрій хоче привести хату до ладу, забрати дітей з інтернату  та самостійно їх виховувати. Велика кількість односельців вже зголосилась допомагати, а це значить, що “Добрий сусід” працює ефективно.  То ж ми продовжуємо, а ви приєднуйтесь. Допомагати легко і дуже приємно!

Благодійники: