22-24 жовтня 2018 року в молодіжному просторі «Вільна Хата» у Краматорську, що на Донеччині, розпочався новий освітній етап програми «Студії живої парафії», цього разу вже 2.0.
“Кожного дня, відкладаючи виліт на завтра, я все ніяк не міг знайти цей костюм космонавта” – напис на старій бетонній плиті при вході у простір “Вільної хати”.
Донецький, Харківський та Одеський екзархати УГКЦ, більш ніж 41 учасник, 2,5 дні інтенсивного навчання у сфері аналізу громади на управління соціальними проектами – таким запам’ятається перший навчальний модуль програми Студій в Краматорську.
Проектний менеджмент для сучасних релігійних громад УГКЦ вже не новинка, проте прагнення до постійного навчання та вдосконалення своїх особистих та професійних якостей стимулює активних християн: священиків та членів релігійних спільнот до навчання.
Студії живої парафії 2.0. – унікальна навчальна програма. Чому? Тому, що спрямована на впровадження та розвиток соціальних проектів церкви. Тому, що навчання відбувається у максимально практичній площині, тренери – досвідчені профільні практики, що охоче діляться не тільки освітніми аспектами, але й власним живим, неповторним досвідом. Тому, що вже в часі навчання учасники працюють над своїми власними соціальними ідеями, а після його завершення половина з них отримають фінансову підтримку на реалізацію.
Перший модуль – це хороший старт, що дав базовий “фундамент” для подальших знань та праці. Наш перший модуль повністю був присвячений громаді, аналізу та управлінню проектами. Спікери та тренери:
О.Андрій Нагірняк – керівник Відділу соціального служіння УГКЦ та віце-президент Карітасу України.
Доповідь «Соціальне служіння в парафії»
О.Тарас Буричко – парох Храму Верховних апостолів Петра і Павла у м.Токмак Запорізької області (Донецький екзархат УГКЦ), учасник програми «Школа відповідального служіння» БО «Львівська освітня фундація» у 2017/18 рр., керівник проекту «Центр культурного дозвілля».
Презентація напрацювань проекту «Центр культурного дозвілля»
Станіслав Клосовський – випускник НУ “Львівська політехніка” та Українського Католицького Університету. З 2012 по 2015 рр. Працівник БО “Фундація Духовного Відродження” УГКЦ. З квітня 2016 р. співзасновник та керівник проектів ГО “Простір вільних ініціатив”. З лютого 2017 до сьогодні координатор низки проектів та програм БО “Львівська освітня фундація”. Тренер з тематик: Комунікації та PR, візуальний стиль організації та дизайн, проектний менеджмент, партнерства в локальних громадах.
Тренінг «Робота в громаді: SWOT – аналіз, методи активізації, соціальні проекти»
Тренінг «Проекти: створення та управління.»
Тренінг «Проекти: управління»
Чому 2.0? Все дуже просто. Весною 2018 року ми розпочали. Тоді у Львові відбувались Студії живої парафії. З того часу ми не тільки повчились, але й також реалізували і досі реалізовуємо більше десятка соціальних проектів, відвідуємо форуми, конференції, навчаємо інших і розвиваємось. Поширюємо ідеї соціального служіння як рушійної сили для зміни країни по всій її території.
Працюємо над актуальними проблемами, працюємо в локальних громадах зі самими громадами. Змінюємо і змінюємось. Натхнення всім, хто продовжує навчання!
_____________
Нагадаємо, що програма “Студії живої парафії 2.0.” реалізовується Львівською освітньою фундацією в рамках програми Карітасу України «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Під патронатом Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За фінансової підтримки Renovabis, CNEWA та Catholic Relief Services.
А перші Студії живої парафії відбувались протягом лютого-жовтня 2018 року у Львові. Тоді 45 осіб взяли участь у навчальній частині, а зреалізували свої проекти 10 команд. Про їхні успіхи дізнаєтесь згодом.