^
Будь зміною!

Тренінг з “Сімейної медіації”

25-26 грудня відбувся тренінг з “Сімейної медіації” організований соціальним відділом Львівської Освітньої Фундації. Учасниками тренінгу стали волонтери проекту “Добрий сусід”, що активно допомагають багатодітним родинам в складних життєвих обставинах.

 

Нагадаємо, що проект “Добрий сусід” спрямований на допомогу багатодітним родинам у кризі, на залучення громади до підтримки таких сімей. Основна мета проекту – зберегти ці родини та запобігти потраплянню дітей в дитячі будинки та інтернати. Адже інституційна опіка, як система, є неефективною та нищівною для формування особистості вихованців. Це означає, що допомагати необхідно. Разом з тим небайдужі люди, що супроводжують ці сім’ї, часто нарікають на невдячність, споживацтво та надмірні вимоги родини до волонтерів. Якщо робота, спрямована на подолання кризи, розпочинається без оцінки потреб родини,  не має системності, чіткого плану, прописаної послідовності дій, вона не дає бажаного результату. Відсутність результату, в свою чергу, призводить до демотивації та емоційного вигорання волонтерів. Надзвичайно важливим також є встановлення першопричини потрапляння у кризу. Кожна історія унікальна, відповідно й підхід до роботи має бути специфічним.

 

 

 

За півроку роботи в проекті “Добрий сусід” ми зрозуміли, що є випадки, коли недостатньо просто покращити умови життя родин. Часто причина кризи має глибше коріння. Робота з такими родинами потребує комплексного підходу. Деколи потрібно працювати на розвиток елементарних побутових навичок, поступово переводячи їх у розряд корисних звичок. В роботі із сім’ями також дуже важливо розуміти їхні цінності, поважати приватність. Важливо уникати осуду та нав’язливості. Завжди залишати за родиною право вибору. Надавати допомогу в такий спосіб, щоб родина відчувала причетність до роботи, власну відповідальність за результати. Завдання мають бути зрозумілими, послідовними, з конкретними часовими рамками.

 

 

 

Тому  в рамках тренінгу ми знайомили учасників з основними поняттями про родини у СЖО, з технікою оцінки потреб цих родин, а також вчились будувати дорожну карту виходу родин із кризи. Багато говорили про роль державних соціальних служб в процесі супроводу родини.

 

ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ

Час

Назва

Ведучий

10.00-10.10

Вітання учасників. Презентація  проекту

Анна Решетник

10.10-10.30

Знайомство з учасниками та їх очікуваннями

Іра Королець

10.30-10.40

Основні поняття: родина в СЖО, соціальний супровід, СДД, ЦСССДМ, органи опіки

Іра Королець

10.40-11.10

Роль державних структур в процесі супроводу родини. Мета соціального супровіду

Іра Королець

11.10-12.00

Інструктаж з правил особистої безпеки

Іра Королець

12.00-12.20

Каво-перерва

 

12.20- 14.00

Гра «Нагодуй Петрика»

Всі учасники

14.00- 14.45

Обід

Іра Королець

14.45-16.15

Оцінка потреб як родини в цілому, так і кожного члена сім’ї окремо

Всі учасники

16.15-17.30

Складання плану соціального супроводу

Іра Королець

17.30-18.00

Підсумки

Іра Королець

2й день

Час

Назва

Ведучий

13.00 – 14.20

Духовна складова, як мотивація та натхнення допомагаючий особі /ЦСССДМ

О.Роман Прокопець

Алла Горбач

14.20-14.40

Каво-перерва

 

14.40-16.00

Від розгорання до вигорання (теоретичний блок)

Оксана Гривул

16.00-16.20

Каво-перерва

 

16.20-18.00

Від вигорання до розгорання (практичні навички)

Оксана Гривул

 

Досвід показує, що найефективнішою є робота, що виконується мотивованою командою, до якої входять спеціалісти з громадських, благодійних, релігійних та державних організацій. В рамках тренінгу до нас завітала Алла Горбач — керівник ЦССДМ ЛМР. Пані Алла розказала про структуру державних соціальних служб, їх повноваження та можливості. Під час спільних обговорень проблем соціальної сфери учасники дійшли висновку про необхідність налагодження співпраці між державою та НГО, про доцільність співпраці та доповнення можливостей та повноважень одне одного.

 

 

Оксана Гривул — практикуючий психолог-психотерапевт, говорила з волонтерами про ризики та наслідки емоційного вигорання, а також про методи відновлення власних ресурсів. Адже, людина здатна допомагати комусь лише тоді, коли вона сама чується добре.

 

 

На останок говорили про духовну складову, як мотивацію та натхнення допомагаючій особі разом з отцем Романом прокопцем.

 

 

 

Величезне спасибі учасникам тренінгу: Наталі Гаєвській, Оксані Штибель, Христині Гупало, Олі Макогін, Марії та Юлії Вус, Марії Партиці, Світлані Соботі, Марті Дідулі, Наталії Вовк,  а також нашим гостям із м.Кам’янське — Олені Білоус, Оксані Копотило, Юлії Єрмоленко. Ви усі неймовірні!

 

 

 

 

Окрема подяка усім тренерам: Ірині Королець, Аллі Горбач, Оксані Гривул та отцю Роману Прокопцю. Дякуємо, що ділитесь заннями!

 

Якщо у вашій громаді також працюють групи підтримки та супроводу родин у складних життєвих обставинах, ми радо проведемо тренінг і для вас. Звертайтесь, ми відкриті до пропозицій та співпраці.

Добрий сусід потрібен усім)))

 

Благодійники: