^
Будь зміною!

Які вікенди робить “Старший брат” і навіщо?

 

Щороку “Старший брат” запрошує усіх учасників програми до Львова. Ми п’ємо каву, ходимо із задертими головами, розглядаючи архітектуру і … не тільки. Чим корисні такі вікенди і що вони нам дають?

 

Проект “Старший брат” – наставництво для діток героїв АТО” не є локальним проектом – він охоплює всю Україну, і будь-хто може стати наставником. Сьогодні “Старший брат” – це люди із близько 20-ти різних міст, які працюють у проекті або вже завершили свою діяльність. Бути наставником – справа непроста. Ти маєш вміти планувати, правильно використовувати свій час та постійно шукати нові можливості для роботи з дитиною. Найбільшим ресурсом кожного наставника є він сам з його вміннями, натхненням та розумінням.

Щоб наставник не залишався наодинці з різними радощами та труднощами “старшобратівства”, ми кличемо його до Львова на вікенд. Цей час ми використовуємо у трьох основних напрямках:
1. тренінг для наставників
2. цікаві та корисні заходи для дітей
3. можливість побути у новій атмосфері дитині та наставнику разом.

Вікенд у Львові дозволяє поспілкуватися наставникам з психологами, отримати відповіді на питання, які виникають під час роботи з дитиною. Дитина та наставник ближче пізнають один одного, мають можливість побути разом трохи довше, аніж зазвичай, що й сприяє побудові довіри між ними.

Для команди “Старшого брата” такі вікенди теж надзвичайно важливі, тому, що допомагають почути відгуки наставників та дітей, зрозуміти виклики, познайомитися ближче з учасниками. Львівські вікенди – це не лише кава, це різні мистецькі майстер-класи, цікаві екскурсії та робота над собою. Хоч ми й називаємо “Літня соціальна школа” вікендом, але це зовсім не відпочинок, це, в першу чергу, – подорож, пізнання та формація. “Старший брат” у підборі заходів дотримується трьох основних принципів:
*цікаво,
*корисно,
*можу навчити ще когось. Це дозволяє нам вірити в те, що дітки та наставники повертаються зі Львова з внутрішнім ресурсом, натхненням та задоволенням самим собою.

16-18 червня 2017 року учасники програми “Старший брат” гостюватимуть у Львові на “Літній соціальній школі”. Чому соціальній? Це все тому, що в перший день програма “Старший брат” об’єднує сили із проектом “Добрий сусід”, щоб спільно допомогти сім’ї, яка проживає у с.Зелів. Батько самотужки виховує трьох діток і всіма своїми намірами показує, що готовий забрати ще двох своїх “пташенят” з інтернатів Львівської області. Наставники допоможуть батькові у побуті та в роботі на подвір’ї. Такий захід має на меті показати, що допомагати може кожен, та поширити ідею “Доброго сусіда” в інші міста нашої країни.

Окрім соціальної складової, наставників та діток чекають різні освітні, культурні та дозвіллєві заходи.
Цикл зустрічей у Львові завершується, тому “Старший брат” планує подальші свої вікенди проводити у різних містах наставників. Можливо саме Твоє місто стане наступним?
Ставай “Старшим братом” і завжди будь “Добрим сусідом”!

Маріанна Білик

Благодійники: