^
Мотивуємо молодь до дії

Програма фонду Ginger UCEF

«Раніше я жив для себе, а зараз я живу для інших» – учасник програми Ginger, який в 2006 році приїхав на рік в Україну допомагати сиротам і залишився назавжди.

 

В 2006 році в Україні розпочала свою діяльність програма підтримки дітей-сиріт фонду Ginger UCEF

 

Ціль програми – допомогти найбільш вразливим і потребучим дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самостійно.

 

Мама Мар'яна з маленьким Андрійком

Мама Мар'яна з синочком Андрійком, осередок допомоги вагітним "Надія", м. Львів

 

Мета – дати кожній дитині почуття дому, незалежно від умов і обставин в яких вона виросла.

 

Цільова група: 

  • діти-сироти;
  • діти з кризових сімей;
  • безпритульні діти.

 

Напрямки реалізації проектів:

  • будівництво дитячих будинків сімейного типу;
  • піклування про дітей в інтернатах та сиротинцях;
  • підтримка соціальних центрів.

 

Протягом 10 років діяльності програми було реалізовано 488 проектів. Кількість партнерів налічує понад 200 організацій на території України: громадські організації, благодійні фонди, релігійні згромадження, місії та капеланства, парафії,  дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

map-of-projects

488 проектів за 10 років співпраці, 25 - загальноукраїнські

 

Серед багатьох яскравих прикладів хотілось би виділити історію сім’ї Наталі та Володимира Шевченків, яка зігріла своїм теплом 5 діток. Наталя Шевченко після смерті власної дочки та внаслідок хвороби не могла мати дітей, а це була її найбільша мрія. Подружжя всиновило п’ятьох дітей у Семенівці, Донецької області. Неймовірно відкриті і щирі: батько - слюсар на заводі, мати доглядає за дітьми. Жодної допомоги від держави не отримували, тому жили бідно і не мали змоги купити житло. Коли почалися бойові дії, життя в селі почало зупинятися: не працювали школи, лікарні. Проживати в таких умовах було надзвичайно складно.

 

За підтримки фонду Ginger UCEF сім’я купила будиночок і переїхала з дітьми до Слов’янська. Своїми силами та з допомогою волонтерів «Будуємо Україну Разом» було зроблено ремонт приміщень і сім’я отримала другий шанс на спокійне та щасливе життя.

 

slovyansk3

 Родина Шевченко, м. Слов'янськ

 

Наталя каже: «Ми безмежно вдячні Богу та людям за допомогу та можливість мати діток. Мріємо з чоловіком всиновити ще дівчинку та хлопчика»

 

За офіційними даними, на 1 січня 2016 в Україні проживало понад 73 тисячі дітей-сиріт. З цієї кількості лише 20-23% - сироти, інші - діти , які сироти за живих батьків та ті, хто позбавлені батьківського піклування. Більше 52 тисяч дітей перебувають під опікою найближчих родичів, в інтернатних закладах лишають близько 6 600 дітей, 25 тисяч дітей - із родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, але можуть виховувати дітей, а 18 тисяч дітей можуть бути усиновлені.

 

Ми добре розуміємо, що інтернат не може дати дитині потрібної любові та виховання, тому ми прагнемо знайти альтернативні вирішення цієї ситуації. Саме тому представники 80 благодійних організацій, фондів, церковних та державних структур зі всієї країни, зібралися разом 27-28 лютого 2016 року у Львові в рамках дводенної всеукраїнської конференції «Альтернативні форми опіки»  для роздумів, обговорень, дискусій та побудови статегії.

 

 

 

За час конференції ми дійшли до висновку, що найбільшими проблемами є занепад інституту сім’ї, відсутність законодавчої бази, яка б давала чіткий статус дітям в кризових сім’ях, а також неорганізованість організацій, які надають допомогу та супровід сім’ям в СЖО, сиротам та іншим категоріям.

 
З усіх шляхів вирішення проблем слід виділити найголовніше - превентивний підхід до проблеми, робота на випередження, запобігання сирітству. 

 

Координатор програми: Наталя Шалата

+38(093) 449 97 74; +38(068) 707 40 11

e-mail: lef.socialprojects@gmail.com

Благодійники: