^
Будь зміною!

Програма “Старший брат”

Програма наставництва для дітей героїв АТО створена для підтримки дітей, чий батько загинув під час війни на Сході України. Триває з вересня 2014 року і за два роки об’єднала близько сорока наставників зі всієї України.

 

Хто такий наставник?

 

Наставник – це волонтер, який може приділити свій вільний час дитині героя. Вам не обов’язково мати спеціальні знання у галузі психології чи педагогіки, все, що потрібно – відповідальність, належне ставлення до дитини та розсудливість. Свій час з молодшим братом чи сестричкою наставники планують самі: разом виконують домашнє завдання, мандрують Україною, відвідують арт-центри, займаються плаванням, ходять у театр, цирк, дивляться кіно. Головне завдання – створити позитивну атмосферу навколо дитини.

 

starshyj-brat

Учасники програми Леся та Владик (Дрогобич)

 

Як працює програма Наставництва для дітей героїв АТО?

Програма передбачає роботу за такими напрямками:

  1. Освіта – допомога дитині у виконанні домашнього завдання, відвідування різних гуртків
  2. Дозвілля – проведення часу разом, активний відпочинок, прогулянки, відвідини кінотеатрів, театрів або цирку
  3. Мистецтво – розвиток тих талантів та навичок, які дитина раніше не мала сміливості чи можливості розкрити.

 

Програма “Старший брат”має кілька напрямків роботи з дітками: 

  • Арт-школи. Це захід, який покликаний зібрати учасників зі всієї України у Львові щоб познайомитись та гарно провести час. Програми попередніх арт-шкіл включали проведення майстер-класів: виготовлення прикрас зі стрічок, котасиків, поштівок, піскова анімація, робота над ліноритом, робота з карамеллю, візити у різні цікаві місця Львова та багато іншмих цікавинок. Мета арт-школи – подарувати дітям героїв позитивні емоції через мистецтво, а їхнім наставникам – продемонструвати різні техніки, які вони можуть використовувати у процесі спілкування. За час реалізації проекту було проведено 3 арт-школи. На остані дві, які відбувалися у січні та червні 2016 року частину коштів було зібрано на краудфандинговій платформі “Спільнокошт “Велика Ідея”.
  • Допоможи допомагати – це той випадок, коли наставник разом із дитиною допомагають іншим людям, тим самим даючи можливість дитині відчути себе потрібною та відповідальною.
  • Postcrossing –  підтримувати зв’язок діток та наставників, а також обмінюватися листівками з різних міст

Starshyj-brat

 

Що потрібно, щоб стати “Старшим братом” – “Старшою сестрою”?

  • познайомитися з дитиною, з якою маєте намір працювати та її матір’ю (опікуном)
  • знайти організацію-партнера у своєму місті, через яку ми б могли з тобою контактувати
  • завантажити аплікаційну форму , заповнити її та надіслати скан на  bigbrotherlef@gmail.com 

Якщо ти молодий, активний та хочеш розділити свій вільний час з новим другом – приєднуйся! Для участі в програмі не має значення, чи є в тебе досвід волонтерства, має значення лише бажання та відповідальність!

 

Щоб дізнатися більше про програму –  долучайся до нашої сторінки у мережі Facebook Старший брат – Big brother , а також до групи, щоб знайомитися з діяльністю наших наставників – “Старший брат” – наставництво для дітей героїв АТО

 

 

Агата Крісті говорила, що одна з найбільших удач у житті людини щасливе дитинство. Подаруй дитині героя частинку себе і твоя душа наповниться світлом 🙂

 

 

Координатор програми: Маріанна Білик

+380985771131
skype: marianna.kaspryshyn

e-mail: big_brother@lef.org.ua

 

Благодійники: